Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Boje sie
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 10:06   Boje sie

Boje sie i nie wiem czego. Przysz³o¶ci, odpowiedzialno¶ci .
Czasem zawieszam sie w takim strachu przed jutrem.
Dopadaja mnie wtedy te drobne s³abo¶ci , balaganiarstwo
¿yciowe .
Zwinelabym sie w klebek i spa³a smacznie ale trzeba i¶æ do przodu.
Czuje taki chaos wokó³ . Chaos warto¶ci , namnozenie niedobrych emocji.
Nie lubiê tego wypadania ze swojej cywilizacyjnej skorupy.


Mysle, ze to co mowisz odnosi sie do Chrystusowego "brania swojego krzyza na kazdy dzien i pojscia za Nim". Wazne jest zatem branie krzyza, ale najwazniejsze jest to aby ISC ZA NIM., to znaczy z Nim jako Mistrzem, Przewodnikiem i Przyjacielem.

Mozna byc "zwinietym w klebek", ale nie ze strachy i niecheci, ale z wygody i poczucia bezpieczenstwa , jak to czasem bywa w prawdziwym domu i prawdziwej przyjazni . Dobre sa takie "domowe" przystanki i wielce cenny i potrzebny jest "domowy" charyzmat. Modlmy sie o niego w naszym Domu.

Kto ma obrazek stosowny do tego tematu ?
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 10:10   

Mozna byc "zwinietym w klebek..."
:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Alina


WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 10:59   

Bo¿e, a czy nie mo¿na tego wszystkiego zostawiæ, tych niedobrych emocji, strachu, wyobra¿eñ, czêsto gorszych od rzeczywisto¶ci/ zostawiæ w sensie- nie skupiaæ siê na tym , oddaliæ niedobre my¶li zamieniaj±c je na my¶lenie o Nim/ i spróbowaæ...zamieszkaæ w Jego Sercu. Tam jest tyle Pokoju, Mi³o¶ci, £agodno¶ci, Cierpliwo¶ci, Dobroci... W Nim jest ¬ród³o wszystkiego. A gdyby tak z ca³± ufno¶ci± oddaæ Mu ten dzieñ...Pomódlmy siê oto RAZEM, ja bêdê pamiêtaæ dzisiaj o godz. 12-tej. :)
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 11:19   

To cudowne moc zwinac sie w k³êbek w domu,gdzie jest poczucie bezpieczenstwa i przyjazn..jak psiak,kot lub inne zwierz±tko..najpierw w Domu Serca Bozego..³±czê siê w modlitwie o 12
 
 
BJW


Miejscowosc: Nadarzyn k. Warszawy
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 11:55   

Daria dziêki za fotkê.
Tak zwija siê "zwierz" rozleniwiony, najedzony i ufny.
Przede wszystkim jeddnak bezpieczny. Nasze "wypadniêcie" z komfortu
czêsto wi±¿e siê z cierpieniem innych ludzi.

Przypomnia³a mi siê piêkna lekcja, której udzieli³ mi kiedy¶ znajomy.
Opowiada³ o dramatycznej sytuacji, powiedzia³am "pomodlê siê, bêdê siê modliæ za Ciebie i Twoich bliskich"
odpowidzia³ "Modliæ siê sam umiem, chocia¿ za modlitwê dziekujê.
Ty mi Beato pomó¿, Ty uci±d¿ ze mn±, rozmawiaj. Zapro¶ mnie do wojego domu.
Pozwól odpocz±æ. Modli³em siê i spotka³em ciebie".
Zrozumia³am wtedy, ¿e modlitwa jest niezbêdna , daje nam si³e. Potrzebne jest jednak tak¿e dzia³anie, gotowo¶æ do bezinteresownego wsparcia. Dzielenia siê si³a która p³ynie z po³±czenia z Nim , w³asnie przez modlitwê
"Niech dobry Bóg pomo¿e" - za tym musi i¶æ dzia³anie. Inaczej to pusty frazes. Bóg pomaga nam i innym czêsto w³a¶nie przez nas i innych ludzi. Jeste¶my narzêdziami w Jego rêkach. I tak jak wiele narzêdzi- mo¿emy niszczyæ lub budowaæ.


W³±czam siê w modlitwê o 12.00 az do odwó³ania. Zw³aszcza, ¿e Ojciec Zygmunt "urwa³" siê z kliniki ale dbaæ o zdrowie MUSI.
Do zobaczenia o 12.00
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 12:50   

Widzialam kiedys taka figure Pana Jezusa bez rak, sugerujaca, ze tych rak my Mu mamy uzyczyc.
Bardzo ostro na temat modlitwy, ktorej nie towarzyszy czyn (za biednych) wypowiedziala sie tez swego czasu Ma³gorzata Chmielewska, troche wysmiewajac nasza "wyjatkowa" wiare.
Samotnosc zawsze potrzebuje dotkniecia ludzkiej dloni. Mozna wtedy doswiadczyc bliskosci Aniola, mozna sie tez i w niego wcielic.
Troche spozniona przylaczam sie do modlitwy. Doskonale rozumiem bojacego sie Ktosia. POBADZ Z NAMI
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 13:33   

"...Pana Jezusa bez rak"
Widywa³am przez jaki¶ czas cz³owieka z uciêtymi rêkami do ³okci. Pracowa³ jako gazeciarz, rozdaj±c Metro na Pl. Wilsona.
Widok ucz±cy pokory.
_________________
Z Bogiem!
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 16:24   

Ja tu widzê powa¿niejsze zwiniêcie siê w k³êbek ni¿ "z wygody i poczucia bezpieczenstwa". Chaos, niedobre emocje, lêk maj± swoj± przyczynê czêsto w rozjechaniu siê naszych marzeñ, wyobra¿eñ o przysz³o¶ci z rzeczywisto¶ci±. Czy tak ³atwo mo¿na to wszystko zostawiæ, nie skupiaæ siê na tym kiedy ka¿dy dzieñ przypomina, ¿e nie jest tak jak chcieliby¶my? Skorupa, o której pisze KTO¦ jest czêsto zbudowana z takich od³o¿onych, odsuniêtych emocji, z którymi tak naprawdê nigdy siê nie zgodzili¶my.
Ale rozumiem to g³êbokie westchniêcie ;) Aliny. I podoba mi siê ten zwrot: "spróbowaæ...zamieszkaæ w Jego Sercu" bo to sta³o siê ratunkiem dla mnie w najtrudniejszym okresie kiedy odesz³a ode mnie ¿ona. Ale mia³o to znamiona cudu, który dokona³ siê w moim ¿yciu.
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
JurekS


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 16:43   

Jeszcze jedno zwiniêcie, ale ono zapewne te¿ nie ma nic wspólnego ze zwiniêciem KTOsia. Ale to tak na u¶miech :)
_________________
Pozdrawiam
Jurek S
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 20:46   

Przepraszam, ale nie moge powstrzymac sie od uwagi, ze ten ostatni kotek to sie wcale nie zwinal w klebek, ale sie zwyczajnie czyms mocnym ululal .
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 21:52   

:)
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group