Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
(27-28)o1o2014(poniedz.,wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 07:16   (27-28)o1o2014(poniedz.,wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

wszystko co napisa³em, w porównaniu do tego co zosta³o mi objawione, wydaje siê s³om± - ¶w. Tomasza z Akwinu
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 StyczeÅ„ 2014, 07:44   

K+M+B

poniedzialek, wtorek 27,28-1-2014

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

£za ¿alu

je¶li umrê - a umrzeæ przecie¿ muszê
ubior± mnie w czarny garnitur i po³o¿± w trumnie
je¶li spod powieki ³za jaka¶ mi siê wtedy wymknie
to nie bêdzie to ³za za¿enowania
ani gniewu
ani zazdro¶ci nawet
¿e swobodnie mo¿ecie siê poruszaæ i przebywaæ t³umnie
ale bêdzie to ³za ¿alu
ze nie kocha³em was wystarczaj±co piêknie
i ¿e nie kochali¶my siê wystarczaj±co prawdziwie
wspólnie

O. Z. Kwiatkowski
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

kto by jednak zblu¼ni³ przeciw Duchowi ¦wiêtemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego
---£aska za¶, poniewa¿ przekracza ca³kowicie mo¿liwo¶ci natury ludzkiej, nie zale¿y od jakiej¶ naturalnej mocy, lecz tylko daru Ducha ¦wiêtego, który w nas wlewa j± do duszy.

kto pe³ni wolê Bo¿±, ten Mi jest bratem, siostr± i matk±
---W mi³o¶ci bli¼niego nie wystarczy tylko nie chcieæ dla niego z³a, musi siê pozytywnie chcieæ dobra, to znaczy uwolnienia z grzechów i ¿ycia wiecznego.


¦wiêty Tomasz z Akwinu, ¿yj±cy w XIII wieku filozof i teolog, doktor Ko¶cio³a, swoje wielkie mo¿liwo¶ci intelektualne i niespotykan± pracowito¶æ odda³ do dyspozycji Boga. Przekonywa³, ¿e rozum nie k³óci siê z wiar±, lecz do niej prowadzi i j± wyja¶nia. Zbudowa³ system teologii, od jego imienia nazywany tomizmem, na którym opar³a siê nauka Ko¶cio³a. By³ przy tym bardzo pokorny. Swe przemy¶lenia przedstawia³ nieustannie Bogu na modlitwie. Podobno gdy pisa³ o tajemnicy Trójcy ¦wiêtej, modli³ siê nieomal z g³ow± w tabernakulum. Pro¶my za jego wstawiennictwem, aby¶my umieli racjonalnie mówiæ o swojej wierze i broniæ jej.Halina ¦wirska, „Oremus”


Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 StyczeÅ„ 2014, 01:28   

Panie, daj mi umiejetnosc mowienia o swojej wierze tak,by nie dawac innym powodu do powatpiewan czy jej negacji.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 28 StyczeÅ„ 2014, 09:13   

Zeby nasza wiara byla wspolnotowo, a nie tylko jednostkowo, piekna.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group