Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo -22PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 16:23   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo -22PAŹDZIERNIKA 2017

Niedziela, 22 PAŹDZIERNIKA 2017
XXIX niedziela zwykła


(Iz 45,1.4-6)
To mówi Pan o swym pomazańcu Cyrusie: Ja mocno ująłem go za prawicę, aby ujarzmić przed nim narody i królom odpiąć broń od pasa, aby otworzyć przed nim podwoje, żeby się bramy nie zatrzasnęły. Z powodu sługi mego Jakuba, Izraela, mojego wybrańca, nazwałem ciebie twoim imieniem, pełnym zaszczytu, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że beze Mnie nie ma niczego. Ja jestem Pan, i nie ma innego.

(Ps 96,1.3-5.7-10ac)
Refren: Pośród narodów głoście chwałę Pana

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewaj Panu, ziemio cała.
Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów.

Wielki jest Pan, godzien wszelkiej chwały,
budzi trwogę najwyższą, większą niż inni bogowie.
Bo wszyscy bogowie pogan są tylko ułudą,
Pan zaś stworzył niebiosa.

Oddajcie Panu, rodziny narodów
oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu,
przynieście dary i wejdźcie na Jego dziedzińce.

Uwielbiajcie Pana w świętym przybytku.
Zadrżyj ziemio cała przed Jego obliczem.
Głoście wśród ludów, że Pan jest królem,
będzie sprawiedliwie sądził ludy.

(1 Tes 1,1-5b)
Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Kościoła Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój! Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym Jezusie Chrystusie. Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania. Wiecie bowiem, jacy byliśmy dla was, przebywając wśród was.

(Mt 12,21)
Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.

(Mt 22,15-21)
Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis? Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.
.........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2017, 05:35   

(Iz 45,1.4-6)
...nazwałem ciebie twoim imieniem, pełnym zaszczytu, chociaż Mnie nie znałeś. Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma Boga...

"Gdy patrze na niebo...na ksiezyc i gwiazdy, ktores Ty utwierdzil"...
W tym widze Cię, Panie...

(1 Tes 1,1-5b)
...bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania...

Duchu Święty Boże, JESTEŚ...Wielbię i dziekuję Ci, Boże, w Trojcy Św. Jedyny

(Mt 22,15-21)
...Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie? Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis? Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.


Wstretna ich obłuda! Jakie mnostwo obludy w dzisiejszych relacjach miedzyludzkich!..

Arcygenialna Twoja Nauka, Chryste! Tak czysta, uzdrawiająca!...

Przed chwila, odmawiajac Tajemnicę Radosną Różańca - OFIAROWANIE PANA JEZUSA, zachwycilam sie cudownym pomyslem Stworcy - malym DZIECKIEM - jakze to piekna, wdzieczna, przemila miniatura doroslego człowieka...Otworzyly mi sie oczy na ten kolejny, tak naturalny a tak nadzwyczajny CUD BOGA OJCA...Jego DAR....
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2017, 09:49   

Biedny to narod, gdzie dzieli sie go na swoich i na przeciwnikow, a jeśli chodzi o tych ostatnich, to uważa sie, że nie ma co z nimi dyskutowac. Trzeba ich wyeliminowac i koniec zabawy, bo wszelkie idee szczerego spotkania, rzeczowej rozmowy oraz mozliwosci porozumienia uważa się za czczą farsę.


Udają sie na spotkanie z Jezusem, a w rzeczywistosci chca urzadzic na Niego zasadzke. Udaja ludzi ktorzy poszukuja prawdy a tymczasem uzywaja prawdy jako narzedzia do realizacji swoich złych zamiarow. Pysznia sie swoja religijna i patriotyczną integralnością , ale nie dostrzegaja tego, ze zapominaja o Bogu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2017, 09:51   

Bog realizuje swoj plan Zbawienia nie tylko POMIMO opozycji Jego przeciwnikow, ale wykorzystuje ich sprzeciw i ich wrogie dzialanie aby tym bardziej chwalebnie i tym bardziej zwyciesko swoj plan przeprowadzic, tak jak to jest z Chrystusowym Krzyzem.

Poganin, Cyrus, jest „pomazańcem Bozym”! Sluzyl Bogu wypelniajac Jego polecenia „chociaz Go nie znal”. Jaka to zawrotna perspektywa i ile w tym nadziei wobec tego wszystkiego co sie na swiecie dzisiaj dzieje. Opatrznosc Boza czyni cuda.

Kościół jest „w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie”, przez Ducha Swietego - albo nie ma Kosciola - bo Kościóła nie należy mylić ze swiecka korporacja albo laickim ruchem spolecznym. Nie ma Kościoła bez ducha „łaski i pokoju”, bez modlitwy i bez wiary , nadziei i milosci. Nie ma Kościoła bez ewangelizacji. „My jestesmy Kościołem” – czesto powtarza sie to haslo.


Śpiewajcie Panu pieśń nową,
śpiewaj Panu, ziemio cała.
Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów.
Uwielbiajcie Pana w świętym przybytku.
Zadrżyj ziemio cała przed Jego obliczem.
Głoście wśród ludów, że Pan jest królem,
będzie sprawiedliwie sądził ludy.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group