Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w listopadzie (4.XI.- 10.XI.2018)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 3 Listopad 2018, 08:28   NASZA KAPLICZKA w listopadzie (4.XI.- 10.XI.2018)

(2 Krn 7,16)
Wybra³em i u¶wiêci³em tê ¶wi±tyniê, aby moja obecno¶æ trwa³a tam na wieki.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 3 Listopad 2018, 08:47   

Prosimy Ciê Boze o ³askê ktora ozywiala sw. Pawla, „aby Chrystus byl uwielbiony w naszym ciele: czy to przez zycie, czy przez ¶mieræ”. Prosimy tez abysmy mogli za nim powiedziec, ze „dla mnie bowiem ¿yæ to Chrystus, a umrzeæ to zysk”


Jak ³ania pragnie wody ze strumienia,
tak dusza moja pragnie Ciebie, Bo¿e.
Dusza moja Boga pragnie, Boga ¿ywego,
kiedy¿ wiêc przyjdê i ujrzê oblicze Bo¿e
?
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 3 Listopad 2018, 08:49   

K+M+B

09 LISTOPADA 2018
Pi±tek
Pi±tek XXXI tygodnia okresu zwyk³ego - ¦wiêto rocznicy po¶wiêcenia Bazyliki Laterañskiej


Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.

----------------------------------------


//

O liturgii

takiej liturgii nam trzeba
czystej i o¿ywczej jak ¼ródlana woda
jak zieleñ drzew obfitej w ¿ycie
jasnej
porannej
cichej

ufnej jak zaufanie traw do rosy
¿yznej jak dobrze uprawiana ziemia
prawdziwej jak ziemska droga do nieba


//wiersz O.Z.Kwiatkowskiego//
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

O Boski Ogniu, obud¼ w nas wszystkich, którzy mamy udzia³ w Twoim apostolstwie, taki zapa³, jaki przemieni³ Aposto³ów zebranych w Wieczerniku: wówczas nie bêdziemy prostymi g³osicielami prawdy i moralno¶ci, lecz ¿ywymi narzêdziami przelewania Boskiej Krwi w dusze.
O Duchu ¦wiat³o¶ci, wyryj niezatartymi zg³oskami w naszym umy¶le tê prawdê, ¿e nasze apostolstwo bêdzie skuteczne tylko w miarê, jak my sami bêdziemy ¿yli tym nadprzyrodzonym ¿yciem wewnêtrznym, którego Ty sam jeste¶ pierwsz± zasad±, a Jezus Chrystus jego ¼ród³em. O Mi³o¶ci nieskoñczona, rozpal w naszej woli gor±ce pragnienie ¿ycia wewnêtrznego; przeniknij nasze serca Twoim s³odkim i potê¿nym wp³ywem, daj nam odczuæ, ¿e równie¿ tutaj na ziemi prawdziwe szczê¶cie znajduje siê tylko w na¶ladowaniu i uczestnictwie w Twoim ¿yciu i ¿yciu, jakim Serce Jezusa ¿yje na ³onie Ojca wszelkiego mi³osierdzia i wszelkiej czu³o¶ci...
O Jezu, Apostole w ca³ym tego s³owa znaczeniu, kto kiedykolwiek tak siê po¶wiêci³ jak Ty w czasie swojego ¿ycia ¶miertelnego? Ty dzisiaj dajesz siê jeszcze obficiej przez swoje ¿ycie eucharystyczne, nie opuszczasz jednak ³ona Ojca! Spraw, aby¶my nie zapominali nigdy, ¿e Ty nie przyjmiesz naszych trudów, je¶li nie bêd± o¿ywione prawdziwie nadprzyrodzonymi zasadami i je¶li nie zapuszcz± swych korzeni w Twoim, godnym uwielbienia Sercu (G. B. Chautard).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 Listopad 2018, 04:04   

Duchu ¶wiêty spraw by¶my byli ¿ywymi narzêdziami przelewania Boskiej krwi w dusze..
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group