Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 04listopada 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 3 Listopad 2018, 18:08   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 04listopada 2018

Niedziela, 04 listopada 2018

(Pwt 6,2-6)
Mojżesz tak powiedział do ludu: „Będziesz się bał Pana, Boga swego, zachowując wszystkie Jego nakazy i prawa, które ja tobie rozkazuję wypełniać, tobie, twym synom i wnukom, po wszystkie dni życia twego, byś długo mógł żyć. Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci nakazuję”.

(Ps 18,2-3a.3bc-4. 47 i 51ab)
REFREN: Miłuję Ciebie, Panie, mocy moja

Miłuję Cię, Panie,
mocy moja,
Panie, Opoko moja i twierdzo,
mój wybawicielu.

Boże, skało moja, na którą się chronię,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.
Wzywam Pana, godnego chwały,
i wyzwolony będę od moich nieprzyjaciół.

Niech żyje Pan, niech będzie błogosławiona moja Opoka.
Niech będzie wywyższony mój Bóg i Zbawca.
Ty dajesz wielkie zwycięstwo królowi
i okazujesz łaskę Twemu pomazańcowi.

(Hbr 7,23-28)
Bracia: Wielu było kapłanów poprzedniego Przymierza, gdyż śmierć nie zezwalała im trwać przy życiu. Jezus, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające. Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi. Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, ustanawia Syna doskonałego na wieki.

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.

(Mk 12,28b-34)
Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: "Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą". Drugie jest to: "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego". Nie ma innego przykazania większego od tych”. Rzekł Mu uczony w Piśmie: „Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary”. Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”. I już nikt więcej nie odważył się Go pytać.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Listopad 2018, 07:48   

Ważkie slowa Ksiegi Powtorzonego Prawa, od przestrzegania ktorych zalezy zyciowe powodzenie, a nawet wiecej, bo samo zycie. Punktem wyjścia jest „bojaźń Pańska”, czyli głęboki szacunek dla „jedynego Pana”, wyrażający sie wiernościa wobec Jego slowa. Stanowi to podstawe dla istoty przymierza z Bogiem, czyli milosci, dzieki czemu nie jest ona ani plytkim sentymentalizmem, ani bezczelnym uzurpowaniem sobie niczym nie zasłużonej poufalosci z Bogiem.


„Jezus, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające”.Wieczny kaplan i wieczne zbawienie, dzieki ktoremu my tez jestesmy wieczni, a z Chrystusem i w Chrystusie - święci.


Nowa religijnosc, ktora Jezus proponuje nie mnozy przykazan, bo nie na prawie pisanym sie ona opiera, ale na Duchu Swietym, ktory jest Duchem Miłości. Obejmuje ona wszystko co istnieje i przenika wszystko. Bog jest Jedynym Panem i ten Go prawdziwie kocha, kto z milosci oddaje Mu wszystko, całego siebie.


Jak rozumiec Chrystusowe : „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”? Czego brakuje jeszcze uczonemu w Prawie? CZYNU, bo co po werbalnym wyznaniu milosci, gdy potem nie ma ono konsekwencji w normalnym, realnym życiu?!


Miłuję Cię, Panie,
mocy moja,
Panie, opoko moja i twierdzo,
mój wybawicielu.
Boże, skało moja, na którą się chronię,
tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono.


Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy. (J 14,23). Przeciez wiemy, ze „Bog tak umilowal świat...” Bog miluje jako pierwszy, a tutaj mowa, że „jesli Mnie kto miluje (...) Ojciec mój umiłuje go”. Owszem, tutaj chodzi jednak wlasnie o odpowiedz miłości konkretnej osoby na miłość Boga.

Niech nas blogoslawi Wszechmogący Bóg, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 4 Listopad 2018, 12:23   

Szczęściem jest gdy ,,już nie ja żyję ale żyje we mnie Chrystus".Kiedy człowiek kocha Boga w sobie ponad wszystko..w sobie i TAK SAMO w drugim człowieku wtedy jest prawdziwie wolny i szczęśliwy.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 4 Listopad 2018, 13:46   

Szczęściem jest gdy ,,już nie ja żyję ale żyje we mnie Chrystus".Kiedy człowiek kocha Boga w sobie ponad wszystko..w sobie i TAK SAMO w drugim człowieku wtedy jest prawdziwie wolny i szczęśliwy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group