Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 10lutego 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 9 Luty 2019, 15:42   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 10lutego 2019

Niedziela, 10 lutego 2019

(Iz 6, 1-2a. 3-8)
W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł. I wołał jeden do drugiego: "Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały". Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: "Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!" Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: "Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech". I usłyszałem głos Pana mówiącego: "Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?" Odpowiedziałem: "Oto ja, poślij mnie!"

(Ps 138 (137), 1b-2a. 2b-3. 4-5. 7e-8)
REFREN: Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich.
Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów,
pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku.

I będę sławił Twe imię za łaskę i wierność Twoją,
bo ponad wszystko wywyższyłeś Twe imię i obietnicę.
Wysłuchałeś mnie, kiedy Cię wzywałem,
pomnożyłeś moc mojej duszy.

Wszyscy królowie ziemi będą dziękować Tobie, Panie,
gdy usłyszą słowa ust Twoich.
I będą opiewać drogi Pana:
"Zaprawdę, chwała Pana jest wielka!"

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa łaska trwa na wieki,
nie porzucaj dzieła rąk swoich.

(1 Kor 15, 1-11)
Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam głosiłem. Bo inaczej na próżno byście uwierzyli. Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną. Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak uwierzyliście.

Aklamacja (Mt 4, 19)
Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi.

(Łk 5, 1-11)
Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!" A Szymon odpowiedział: "Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci". Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: "Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym". I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. A Jezus rzekł do Szymona: "Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił". I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.
.............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Luty 2019, 05:41   

(Łk 5, 1-11)
Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret...
...Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!" A Szymon odpowiedział: "Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci". Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą...
...A Jezus rzekł do Szymona: "Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił". I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.


Brzeg jeziora...Tlum sluchajacy Jezusa...Rybacy pluczacy puste sieci...Jezus w łodzi Szymona, wydajacy polecenie wyplyniecia na głębię i zarzucenia sieci...Skąd takie mnostwo ryb w ich sieciach?!...To na Jego SŁOWO...Szymon świadom swej niegodnosci bycia świadkiem CUDU Jezusa...I poszedl za Nim...poszli... majac puste ręce i serca wypełnione Łaską Największej Misji łowienia ludzi z Jezusem, dla Jezusa...dla Królestwa Boga...dla nich samych...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Luty 2019, 08:31   

Najpierw wizja, potem oczyszczenie, a potem misja. Oczyszczenie serca przez dotyk ust rozzarzonym weglem – symbol Eucharystii i Komunii św. (Chrystus chrzci nas Duchem świetym i ogniem ).

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich.
I będę sławił Twe imię za łaskę i wierność Twoją,
bo ponad wszystko wywyższyłeś Twe imię i obietnicę
.

Zasadniczą sprawą jest autentyczność wiary, bo prawdziwa wiara w prawdziwego Chrystusa jest prawdziwie zbawcza. Tragedią jest „wierzyc na prożno.”

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa łaska trwa na wieki.


Ewangelizacja to słuchanie Slowa Bozego, potem doswiadczenie mocy tego Slowa (cudowny połów ), a potem pojście za Chrystusem, stając sie „rybakiem ludzi”. Taka jest dynamika powolania i zycia apostolskiego.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Luty 2019, 10:00   

Tragedią jest „wierzyc na prożno.” /AZ/

Rzeczywiscie to tragedia. Ja nie dopuuszczalam w swoich myslach takiej ewentualnosci.
Zawsze cierpliwie wierzylam pomimo sytuacyjnych zdarzen, ktore sugerowaly to.

Jednak...nie zdolalam zlowic dla Boga nawet najblizszych.
Pewnie nie zostalam "wybrana"do tego rodzaju polowow.
Jakie wiec Bog ma wzgledem mnie zamiary?
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 10 Luty 2019, 19:06   

Wybawia mnie Twoja prawica
Pan za mnie wszystkiego dokona

Na Twoje Słowo..oto ja
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Luty 2019, 07:43   

W podobnym duchu co Giga powiedzialbym najpierw, ze apostolowie tez nic nie ulowili, ale na slowo Chrystusa Piotr zdecydowal uczynic cos co pozornie nie mialo sensu i bylo tylko niepotrzebnym trudem.
Mowisz , ze nie ulowilas. A wiec lowilas Danusiu i staralas sie robic to w oparciu o slowo Chrystusa, czyli zyjac Ewangelia.
Najwazniejsze, ze polow sie nie skonczyl. Oni tez czyscili sieci i bylo po polowie. Do tego przyszlo jeszcze im wyplynac troche na jezioro i sluchac slow Chrystusa i potem niespodziewanie, aby wyplyneli na glebie... Tak trudno okresllic fazę w ktorej sie znajdujemy. Mieszaja sie one ze soba. W kazdym razie... pozostaje nam robic w naszej mocy w znaczeniuu wiernosci Ewangelii i zawierzyc sie Chrystusowi. Maryja jest wielka pomoca w ewangelicznej formie zycia.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 11 Luty 2019, 10:46   

Tak właśnie.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group