Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14marca 2019
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 Marzec 2019, 17:27   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 14marca 2019

Czwartek, 14 marca 2019
Wspomnienie dowolne św. Matyldy

(Est 4, 17k. l-m. r-u)
Królowa Estera zwróciła się do Pana, przejęta niebezpieczeństwem śmierci. I błagała Pana, Boga Izraela, mówiąc: "Panie mój, Królu nasz, Ty jesteś jedyny, wspomóż mnie samotną, niemającą poza Tobą wspomożyciela, bo niebezpieczeństwo jest niejako w mojej ręce. Słyszałam od młodości mojej w pokoleniu moim ojczystym, że Ty, Panie, wybrałeś Izraela spośród wszystkich narodów i ojców naszych ze wszystkich ich przodków na wieczyste dziedzictwo i uczyniłeś im wszystko, co zapowiedziałeś. Wspomnij, Panie, daj się rozpoznać w chwili naszego udręczenia i dodaj mi odwagi, Królu bogów i Władco nad wszystkimi władcami. Włóż stosowną mowę w moje usta przed obliczem lwa i zwróć jego serce ku nienawiści do wroga naszego, aby zginął on sam i ci, którzy są z nim jednej myśli. Wybaw nas ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i niemającą nikogo poza Tobą, Panie, który wiesz wszystko".

(Ps 138 (137), 1b-2a. 2b-3. 7e-8)
REFREN: Pan mnie wysłuchał, kiedy Go wzywałem

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich.
Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów,
pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku.

I będę sławił Twe imię za łaskę i wierność Twoją,
bo ponad wszystko wywyższyłeś Twe imię i obietnicę.
Wysłuchałeś mnie, kiedy Cię wzywałem,
pomnożyłeś moc mojej duszy.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa łaska trwa na wieki,
nie porzucaj dzieła rąk swoich.

(Ps 51 (50), 12a. 14a)
Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i przywróć mi radość Twojego zbawienia.

(Mt 7, 7-12)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy któregoś z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem to jest istota Prawa i Proroków".
....................................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Marzec 2019, 07:53   

(Ps 51 (50), 12a. 14a)
Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i przywróć mi radość Twojego zbawienia.

(Mt 7, 7-12)
...o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie..


Dziękuję, Ojcze Niebieski i proszę - pozwól mi fascynowac się Tobą - ciągle, na nowo, nieustannie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Marzec 2019, 08:17   

Modlitwa jest tym bardziej głęboka, im bardziej zaangazowana w zycie, szczególnie gdy jest ono zagrozone śmiercią. Tym bardziej gorącą, im bardziej blagalną. Tym bardziej zblizającą do Boga, im bardziej jest ona modlitwą zawierzenia.


Kazda prawdziwa modlitwa jest wyrazem osobistego zaangażowania się człowieka modlącego w jego wlasną sprawę, ale jednoczesnie zawsze odnosi się to do szerszego kontekstu społecznego, do Kościoła i do zbawienia wszystkich ludzi.


Czlowiek przenosi swoje doswiadczenia zyciowe z realcji z innymi ludzmi na Boga i traci zaufanie do samego siebie i do modlitwy. Jezus odpowiada, ze nie powinna nas zniechęcać nasza grzeszność, bo Bóg przecież wie o niej. Niemniej, jeśli my grzeszni potrafimy „dawac dobre dary swoim dzieciom, to i ilez bardziej Ojciec nasz który jest w niebie, da to co dobre tym którzy Go proszą”


Istotą Prawa i Prorokow jest przykazanie : czyńcie ludziom to „co chcielibyście, żeby wam ludzie czynili”. Chyba nie ma co przesadzac i starac się być lepszym od Prawa i Prorokow. Oczywiście, na samym szczycie tej powinności jest miłość.

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i przywróć mi radość Twojego zbawienia

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 14 Marzec 2019, 08:40   

"Panie, Twa łaska trwa na wieki,
nie porzucaj dzieła rąk swoich. " (Ps 138 )

W trudach, w upadku, w rozterkach, nie porzucaj.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Marzec 2019, 09:24   

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i przywróć mi radość Twojego zbawienia.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Marzec 2019, 23:19   

Wysłuchałeś mnie kiedy Cię wzywałem
Pomnożyłeś moc mojej duszy
Wybawia mnie Twoja prawica
Pan za mnie wszystkiego dokona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group