Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo- 4lisopada 2019
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Listopad 2019, 05:14   Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo- 4lisopada 2019

Poniedziałek, 04 listopada 2019
Wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza


(Rz 11, 29-36)
Bracia: Dary łaski i wezwania Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu nieposłuszeństwa Żydów dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! Kto bowiem poznał myśl Pana albo kto był Jego doradcą? Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę? Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen.

(Ps 69 (68), 30-31. 33-34. 36-37)
REFREN: W dobroci Twojej wysłuchaj mnie, Panie

Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia,
niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże.
Pieśnią chcę chwalić imię Boga
i wielbić Go dziękczynieniem.

Patrzcie i cieszcie się, ubodzy
niech ożyje serce szukających Boga.
Bo Pan wysłuchuje biednych
i swoimi więźniami nie gardzi.

Bóg bowiem ocali Syjon
i miasta Judy zbuduje,
tam będą mieszkać i mieć posiadłości.
To będzie dziedzictwem potomstwa sług Jego,
miłujący Jego imię przebywać tam będą.

Aklamacja (J 8, 31b-32)
Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.

(Łk 14, 12-14)
Jezus powiedział do przywódcy faryzeuszów, który Go zaprosił: "Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym się tobie odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Listopad 2019, 16:15   

(Łk 14, 12-14)
...kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym się tobie odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych".


Trudna dzis Twoja mowa, Panie Jezu...Dlaczego - chromych, niewidomych? a nie - dobrze sie majacych Przyjaciol?...
Nie urzadzalam i juz nie urzadzam wystawnych uczt ale dobrze pamietam te "proszone obiady" z moja obecnoscia...Od kilkudziesięciu prawie lat niedomagam i z wdziecznoscia mysle o tych, ktorzy mnie zapraszali...Ale czy oni zapraszali dla nagrody w Nebie?...

(J 8, 31b-32)
Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli


Mnie JEGO Prawda wyzwoliła...Wielbię Cię, Boże!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Listopad 2019, 19:20   

„Dary łaski i wezwania Boże są nieodwołalne” (Rz 11,29). Każdy z nas jest dotknięty łaską Bożą i każdy powołany do życia pod swoim własnym imieniem. Stanowi to istotę naszej tożsamości osobowej i czyni to, każdego z nas, wyjątkowym człowiekiem, mającym swoje nieusuwalne miejsce we wszechświecie. W niczym nie przeczy to prawdzie, że : „Z Niego, przez Niego i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen”. Nie przeczy, ale tę prawdę urealnia, bo w ten właśnie sposób spełnia się Miłość. (Rz 11, 36)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Listopad 2019, 19:21   

Różnią się od siebie logika Ewangelii i logika świata, tak jak różni się życie doczesne od życia zmartwychwstałego i jak różnią się ulotne przyjemności tego świata od szczęścia które Bog na wieki daje tym którzy Mu ufają.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Listopad 2019, 11:09   

„Z Niego, przez Niego i dla Niego jest wszystko"/AZ/

Bogu niech beda dzieki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group