Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 12sierpnia 2020
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpień 2020, 02:07   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 12sierpnia 2020

Środa, 12 sierpnia 2020
Środa XIX tygodnia zwykłego

(Ez 9,1-7;10,18-22)
Pan wołał donośnie, tak że ja słyszałem: "Zbliżcie się, straże miasta, każdy z niszczycielską bronią w ręku!" I oto przybyło sześciu mężów drogą od górnej bramy, położonej po stronie północy, każdy z własną niszczycielską bronią w ręku. Wśród nich znajdował się pewien mąż, odziany w lnianą szatę, z kałamarzem pisarskim u boku. Weszli i zatrzymali się przed ołtarzem z brązu. A chwała Boga Izraela uniosła się znad cherubów, na których się znajdowała, do progu świątyni. Następnie, zawoławszy męża odzianego w szatę lnianą, który miał kałamarz u boku, Pan rzekł do niego: "Przejdź przez środek miasta, przez środek Jerozolimy, i nakreśl ten znak Taw na czołach mężów, którzy wzdychają i biadają nad wszystkimi obrzydliwościami w niej popełnianymi". Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: "Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starców, młodzieńców, panny, niemowlęta i kobiety wybijcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!" I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. Następnie rzekł do nich: "Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!" Wyszli oni i zabijali w mieście. A chwała Pańska odeszła od progu świątyni i zatrzymała się nad cherubami. Cheruby rozwinęły skrzydła i uchodząc, uniosły się z ziemi na moich oczach, a koła z nimi. Zatrzymały się w wejściu do wschodniej bramy świątyni Pańskiej, a chwała Boga Izraela spoczywała nad nimi, u góry. Była to ta sama Istota żyjąca, którą oglądałem pod Bogiem Izraela nad rzeką Kebar, i poznałem, że były to cheruby. Każdy miał po cztery oblicza i cztery skrzydła, a pod skrzydłami coś w rodzaju rąk ludzkich. Wygląd ich twarzy był podobny do tych samych twarzy, które widziałem nad rzeką Kebar. Każdy poruszał się prosto przed siebie.

(Ps 113,1-6)
REFREN: Ponad niebiosa sięga chwała Pana

Chwalcie słudzy Pańscy,
chwalcie imię Pana.
Niech imię Pana będzie błogosławione,
teraz i na wieki.

Od wschodu do zachodu słońca,
niech będzie pochwalone imię Pana.
Pan jest wywyższony nad wszystkie ludy,
ponad niebiosa sięga Jego chwała.

Kto jest jak nasz Pan Bóg,
co ma siedzibę w górze,
i w dół spogląda
na niebo i na ziemię?

Aklamacja (2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

(Mt 18,15-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich".
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpień 2020, 04:59   

(Mt 18,15-20)
[b]...Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich".{/b]


Trwał upał...Stałam na balkonie i z wielką przyjemnoscia i ulgą pozwalalam głaskac sie łagodnemu wietrzykowi, który kołysał także gałęzie drrzew...Nie było go widac, a dzieki niemu widoczne byly dowody istnienia niewidzialnego powietrza...Pomyslałm wtedy: podobnie jest z Bogiem - mimo, że GO nie widac - jest widoczny poprzez skutki Jego działania...
Jezus, dzisiejszą Ewangelią tak pomaga Boga zobaczyć:
....":Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich"...
I niech zgodnie proszą, a Bóg wysłucha, obdarzy...Bo JEST tam i tu!...jak powietrze..I w dodatku - zawsze!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Sierpień 2020, 09:31   

Jedność wierzących w Chrystusa posiada olbrzymia siłę duchową, ponieważ jest autentycznym wyrazem Miłosci, stanowiącej istotę tajemnicy Zbawienia. Grzech jest siłą niszczącą życie zarówno pojedynczego człowieka, jak i każdej wspólnoty. Jego naturalną konsekwencją jest zawsze śmierć. Nawrócenie posiada charakter zbawczy, ponieważ stanowi przywrócenie człowiekowi jego autentycznej życiowej orientacji, polegającej na zwrócenieu się ku Bogu i podjęciu się pielgrzymiego przejścia „z ziemi niewoli do Ziemi Obiecanej”, troszcząc się nieustannie o komunię ze Świętym, który swoim krzyżowym przejściem zwyciężył grzech i śmierć. (Mt 18,15-20)
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą, nam zaś przekazał słowo jednania. 2 Kor 5,19)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Sierpień 2020, 09:31   

Katastrofa czasów ostatecznych posiada duchowy wymiar Bożej kary za grzeszne życie i za zdecydowaną odmowę nawrócenia. Uratują się tylko ci którzy mają znak przynależności do Boga, co jest proroctwem odnoszącym się do Chrystusowego krzyza, czyli do Chrztu św i sakramentów św jako znaków przynależności do Kościoła. (Ez 9,1-7;10,18-22)

Od wschodu do zachodu słońca,
niech będzie pochwalone imię Pana.
Pan jest wywyższony nad wszystkie ludy,
ponad niebiosa sięga Jego chwała.(Z Ps 112)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group