Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
NASZA KAPLICZKA wpazdzierniku (18.X-24.X.2020)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Caa Ziemia
Wysłany: 18 PaĽdziernik 2020, 05:00   NASZA KAPLICZKA wpazdzierniku (18.X-24.X.2020)

1 Te
Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród was nie dokonało się samym tylko słowem, lecz mocą i działaniem Ducha Świętego oraz wielką siłą przekonania.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 18 PaĽdziernik 2020, 05:06   

K+M+B

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

Wierze w zbawienie

o, wysokie nieba
o, wody szerokie

o, cienie tych którzy odeszli
żebyśmy po nich my żyli
nie ma człowieka który by nie był chceniem
i nie ma chcenia
które by nie było spełnieniem
wierze w zbawienie



/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/

//

W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------


Ojcze nasz ... Zdrowak Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

Gdy przyjmujemy otwartym sercem głoszone nam Słowo Boże, stajemy się wybrani przez Pana (1 Tes 1, 1-5b). On w mocy Ducha Świętego czyni nas żyzną glebą, a wtedy każde nasze działanie, każdy trud, który podejmujemy, starając się wcielić w życie Ewangelię, jest wyrazem naszej miłości względem Boga. Święty Paweł, pisząc o „trudzie miłości” podejmowanym przez adresatów swojego listu, doskonale zdawał sobie sprawę z tego, jak niełatwym zadaniem jest codzienne wypełnianie przykazania miłości. Każda miłość wymaga bowiem poświęcenia, w które wpisane są wysiłek, starania i rezygnacja z własnej wygody. Paweł wskazuje wyraźnie na chrześcijańską triadę: wiarę, nadzieję i miłość, które powinny stanowić oś naszego życia i definiować naszą tożsamość. Kierując się nimi, stajemy się „źródłem światła w świecie”, jak głosi aklamacja przed dzisiejszą Ewangelią. Transparentność wyznawanych przez nas zasad może pomóc innym dostrzec właściwą drogę, a czasem zachwycić jak blask słońca o poranku tych, którzy żyją wokół nas

/Komentarz przygotowany przez ks. Kamila Piaszczaka/

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


O moj Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chron od ognia piekielnego; zaprowadź do nieba wszystkie dusze, a szczegolnie te, ktore najwiE cej potrzebuja Twego Milosierdzia ".
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 18 PaĽdziernik 2020, 05:12   

Maryjo Tobie i przez Ciebie Bogu dziękuje za szczęśliwy powrót do domu.
I wszystkim, którzy mnie wsparli modlitwa.
Bóg zapłać.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 18 PaĽdziernik 2020, 12:01   

Dzięki Bogu.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaĽdziernik 2020, 17:43   

Idziemy na wojnę

W tytule kryje się ironia. Nigdzie nie idziemy. Zostajemy w domu. To wojna przyszła do nas. Zapowiadana była od dawna. Stwierdzano jej obecność w różnych częściach świata. Boleśnie zostałem przez nią dotknięty na Bliskim Wschodzie, w Syrii. Po przyjeździe do Polski bardzo mnie niepokoiła zapomniana wojna na Ukrainie, a zupełnie niedawno wojna Azerbejdżanu z Armenią, a za jej kulisami kolejne starcie pomiędzy Turcją a Rosją.
Papież również kilka razy mówił o Trzeciej Wojnie Światowej. Jeszcze nie pisze się o niej dużymi literami, tak jak ja to zrobiłem, jeszcze tę nazwę używa się z dużym sceptycyzmem, ale coraz rzadziej, ponieważ symptomów wojny jest coraz więcej. Dostarcza ich teraz przede wszystkim pandemia korona wirusa.
Dla nas dzisiaj (wtorek) wieczorem weszła ta wojna w nowa fazę. Po prostu poczuliśmy jej obecność namacalnie, w trzech chorych na Covid 19. Zapadła w związku z tym decyzja, że cała nasza wspólnota jezuicka przechodzi na kwarantannę.
Zrobiliśmy „ostatnią wspólną naradę” i postanowiliśmy dokonać „rozproszenia”, czyli że każdy się upchnie w swoim pokoju, tam będzie się sam żywił, modlił i czuwał czy sąsiad nie potrzebuje pomocy.
Kościół będzie nieczynny, wszystkie służby kościelne i domowe, które miały z nami kontakt, również musza udać się na kwarantannę. Co będzie jutro ? Co będzie za dwa tygodnie?
To nie do wiary, ale przypomniałem sobie, że tak właśnie zaczynało się wiele opowiadań które znam o wojnie. Konkretnym ludziom wydawało się, tak jak mnie, że to nieprawda, że to jakiś żart, maskarada, że to od nas daleko i nas to ominie, bo to przecież niemożliwe, nie do przyjęcia, zupełnie bez logiki, nagłe, bez żadnej widocznej przyczyny z naszej strony…
Jutro rano jednak nie pójdę do kościoła, jak to było zaplanowane, a wierni którzy przyjdą na Mszę św zobaczą, że jest on zamknięty, a na drzwiach napis, że ojcowie jezuici są na kwarantannie.
Mam jakieś dziwne odczucie wstydu, jak gdyby chodziło o jakiś błąd z naszej strony, gdy tymczasem, jesteśmy ”tacy mądrzy i pobożni”- jak to nieraz słyszymy …
Wracam zatem do stylu życia który jest mi dobrze znany z początków mojego pobytu w Syrii, a szczególnie rekolekcji na pustyni w Mar Musa. Zbyt pretensjonalne porównanie? W każdym razie wszyscy natychmiast przeszliśmy na funkcjonowanie w trybie rekolekcyjnym. Śmiać się chce człowiekowi, że mimo wszystko jesteśmy tak bardzo jezuiccy. Oby te rekolekcje były owocne, pełne Ducha Świętego.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 21 PaĽdziernik 2020, 21:00   

Bóg z Wami!
_________________
BML
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 23 PaĽdziernik 2020, 17:33   

Ojcze,
okazało się, że nas to nie ominie, ale bądźmy w Nadziei, że minie.
Jeszcze niedawno ludzie nawzajem zadawali sobie pytanie:
"A czy znasz kogoś kto w ogóle zetknął się z tym wirusem?"
Dziś już nie stawiamy takich pytań.

Dołączam się do modlitwy w intencji wszystkich tych,
którzy w takiej czy innej formie dziś cierpią.

Panie Boże dopomóż wszystkim tym, którzy potrzebują Twojego miłosierdzia

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group