Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek -Czytania i Błogosławieństwo -30październ.2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 29 PaĽdziernik 2020, 16:48   Piątek -Czytania i Błogosławieństwo -30październ.2020

Piątek, 30 października 2020
Piątek XXX tygodnia zwykłego

(Flp 1, 1-11)
Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi, wraz z biskupami i diakonami. Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana, Jezusa Chrystusa! Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam – zawsze, w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich – z powodu waszego udziału w szerzeniu Ewangelii od pierwszego dnia aż do chwili obecnej. Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa. Słusznie przecież mogę tak o was myśleć, bo noszę was wszystkich w sercu jako tych, którzy mają udział w mojej łasce: zarówno w moich kajdanach, jak i w obronie Ewangelii uzasadnionej dowodami. Albowiem Bóg jest mi świadkiem, jak gorąco tęsknię za wami wszystkimi ożywiony miłością Chrystusa Jezusa. A modlę się o to, by miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa, napełnieni plonem sprawiedliwości, który przynosimy przez Jezusa Chrystusa, na chwałę i cześć Boga.

(Ps 111 (110), 1b-2. 3-4. 5-6)
REFREN: Wielkie są dzieła, które Pan uczynił

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Jego dzieło jest wspaniałe i pełne majestatu,
a Jego sprawiedliwość trwa na wieki.
Sprawił, że trwa pamięć Jego cudów,
Pan jest miłosierny i łaskawy.

Dał pokarm bogobojnym,
pamiętać będzie wiecznie o swoim przymierzu.
Ludowi swemu okazał potęgę dzieł swoich,
oddając im posiadłości pogan.

Aklamacja (J 10, 27)
Moje owce słuchają mego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Łk 14, 1-6)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. A oto zjawił się przed Nim pewien człowiek chory na wodną puchlinę. Wtedy Jezus zapytał uczonych w Prawie i faryzeuszów: "Czy wolno w szabat uzdrawiać, czy też nie?" Lecz oni milczeli. On zaś dotknął go, uzdrowił i odprawił. A do nich rzekł: "Któż z was, jeśli jego syn albo wół wpadnie do studni, nie wyciągnie go zaraz, nawet w dzień szabatu?" I nie zdołali Mu na to odpowiedzieć.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 PaĽdziernik 2020, 11:56   

GDZIE JEST ŚWIĘTOŚĆ NA TYM ŚWIECIE ? Nie ma jej. Skończyła się. Umęczona i wyszydzona, została zabita na Golgocie, a świat się bawił domach i na ulicach... Właśnie teraz, u nas, zaczyna się następna edycja pandemii pod nazwą Hellowin. Ciało Sprawiedliwego zostało schowane w grobie, a straże ustawione u jego wejścia, aby nikt nie mógł tam wejść i zakłócić powszechną zabawę radosnego skandowania obscenicznych haseł. Miłość została definitywnie uciszona włócznią żołnierza, jej Serce zostało przebite na wylot. Wypłynęły z Niego drogocenne Krew i Woda…. Zapadło głuche milczenie, a przez to tym bardziej boleśnie brzmi w uszach wołanie: ”Na krzyż z Nim, na krzyż”.
Mario ! Nie płacz ! To JA stoję przy tobie. Żyję. Nie zatrzymuj Mnie jednak, jeszcze nie czas na Gody. Idę najpierw do Ojca, a ty idź do Piotra i powiedz mu, że kamień jest odwalony, a grób pusty! Księżom zaś powiedz, niech nie śmieją się z kobiet, że widziały aniołów. Wszyscy którzy nie utraciliście wiary, idźcie do WIECZERNIKA! Oto DUCH ŚWIĘTY ZSTĘPUJE I NAPEŁNIA POKOJEM OBLICZE ZIEMI. Nie dajcie się zwieść propagandzie śmierci. MIŁOŚĆ ŻYJE I UŻYŹNIA ŚWIAT. Bez niej świat zamiera i więdnie. Mimo zdobienia go tęczowymi kolorami, staje się szary, zimny i wrogi, z jego „wzniosłymi” prawami do bezproblemowych, na życzenie, aborcji i do powszechnie serwowanych, nawet bez życzenia, eutanazji.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 30 PaĽdziernik 2020, 16:18   

"...Oto DUCH ŚWIĘTY ZSTĘPUJE I NAPEŁNIA POKOJEM OBLICZE ZIEMI. Nie dajcie się zwieść propagandzie śmierci. MIŁOŚĆ ŻYJE I UŻYŹNIA ŚWIAT. Bez niej świat zamiera i więdnie.."/A.Z/

Tak, Ojcze...Szczesc nam nadal na wspólnym szlaku, Boze Ojcze Wszechmogący...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group