Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 25listopada 2020
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 24 Listopad 2020, 18:20   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 25listopada 2020

Środa, 25 listopada 2020
Środa XXXIV tygodnia zwykłego

(Ap 15,1-4)
Ja, Jan, ujrzałem na niebie znak inny, wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga. I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem, i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia, stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże. A śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka w słowach: „Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny. Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów. Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił? Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo słuszne Twoje wyroki stały się jawne”.

(Ps 98,1.2-3ab.7-8.9)
REFREN: Dzieła Twe wielkie i godne podziwu

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Niech szumi morze i wszystko, co w nim żyje,
krąg ziemi i jego mieszkańcy.
Rzeki niech klaszczą w dłonie,
góry niech razem wołają z radości.

W obliczu Pana, który nadchodzi,
bo przychodzi osądzić ziemię.
On będzie sądził świat sprawiedliwie
i ludy według słuszności.

(Ap 2,10c)
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.

(Łk 21,12-19)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Listopad 2020, 09:28   

(Ap 2,10c)
Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia.


Miło mi, że ja, tak mała, mam Ci, Boże wiele do zaofiarowania...Dzięki, że uczyniłeś mnie pokorną i biedną...Niektórym to nie w smak, ze sie nie poddaję, ze jestem pozywka dla ich pychy..ja- najmniejsza!...
Czy też o taką wierność Ci Chodzi, Panie Boże?...

(Łk 21,12-19)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Podniosą na was ręce i będą was prześladować...
...Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić. ...


...Dzięki, Dochu św.Boże, za Twą obecnosc przy mnie w róznych sytuacjach mego zycia...Za pokój i radosc...Za Twoje wielke Dary...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Listopad 2020, 09:35   

ŚWIAT SIĘ WALI Z POWODU ZŁA KTÓRE OTWARCIE SIĘ PANOSZY I JEST Z TEGO DUMNE. ŚWIAT JEDNAK NIE WIE, ŻE ODBYWA SIĘ SĄD BOŻY, A ZBAWIENI JUŻ ŚPIEWAJĄ PIEŚŃ WYZWOLENIA I UWIELBIENIA BOGA.
Nie poddawaj się zniechęceniu i strachowi, ale przyłącz się do ŚPIEWU ZBAWIONYCH modlitwą i pracą i wszystkim co składa się na twoje zwyczajne, codzienne życie.
„Ci co zwyciężają Bestię, jej obraz i liczbę jej imienia”, po przejściu „siedmiu plag ostatecznych” śpiewają pieśń uwielbienia Bogu który jest Wszechwładny i Sprawiedliwy i tylko „On sam jest Święty”. Jest to „pieśń Mojżesza i pieśń Baranka”. (Ap 15,1-4)
„Śpiewajcie Panu pieśń nową” (zobacz: Ps 98)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Listopad 2020, 10:03   

„Wydadzą was do SYNAGOG i do WIĘZIEŃ z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników”. (Łk 21,12-19)
Wizja skumulowanych prześladowań, zarówno religijnych (ideologicznych), jak i państwowych, mających charakter zarówno administracyjno-policyjny, jak i kulturowy. Prześladowania te odbywają się pod różnymi hasłami, które ukrywają na ogół najgłębszy motyw tej wrogości, a mianowicie NIENAWIŚĆ DO JEZUSA CHRYSTUSA I JEGO EWANGELII („ z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników” (Lk 21,12).
Świadectwo wiary jest zatem obroną Chrystusa. Nie chodzi jednak o stosowanie środków którymi posługuje się zło, bo oznaczałoby to przejście do obozu wyznawców Szatana, ale chodzi o dobro i miłość, które prowadzą do świętości i uświęcenia świata.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 25 Listopad 2020, 12:05   

"On będzie sądził świat sprawiedliwie
i ludy według słuszności. " Ps. 98

Niech moje zwyczajne życie będzie przyłączem do śpiewu zbawionych.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Listopad 2020, 14:04   

A wiara,modlitwa i praca z laski Boga bede miala udzial w Zbawieniu.
No i nie wolno mi byc letnia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group