Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
NASZA KAPLICZKA w kwietniu (3.IV.2022 - 9.IV.2022)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Caa Ziemia
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 01:51   NASZA KAPLICZKA w kwietniu (3.IV.2022 - 9.IV.2022)

https://youtu.be/QvEQ8pw84mg
Szczęście moje największe! - Ty , mój Boże!(wpis Zosi 12 marca 2021)

Ikona św. Jana od Krzyża
Ostatnio zmieniony przez Ave Maryja 3 Kwiecień 2022, 03:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 02:37   

K+M+B

W pierwszą rocznicę narodzenia się Zosi do Nowego Zycia

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie  Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//
Tam mi okażesz
To, czego dusza moja pragnęła!
Tam mnie obdarzysz,
Mój Oblubieńcze, jedyne me życie!
Tym, co mi dałeś w innego dnia świcie.

Wietrzyka lekkie tchnienia,
I śpiew słowika czułością drgający,
Czar łąk lesistych
Niesie noc zdobna w blask promieniejący,
I żarzy się w niej płomień bez bólu trawiący.

fragment z poezji Pieśni Duchowej św. Jana od Krzyża
/ https://www.karmel.pl/iko...ci-do-swiatla//
//

W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga...  Ojcze nasz... 
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o

----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa ----------—

Poniżej wpisy Zosi
oddzielone gwiazdkami (***) to wpisy wybrane z ostatniego roku zycia Zosi
od 12 marca 2021r. wpisy dzień po dniu

***
(Ps.51)
Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz,
a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.
Boże, moją ofiarą jest duch skruszony,
pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.

Ten Psalm, to motto mojego życia na Wielki Post...Pokora, pokora, pokora...a takze- pokora samego Boga...
Jest to ulubiony Psalm św. Edyty Stein...(Ps.51)

***

Wiernoscia, zaufaniem pragne codziennie dziekowac za Twe Łaski i wiernosc, mój Boże...Pomóż mi w tym, Panie! Mówią - "Starość - nie radosc"...Jak to sie dzieje, ze z upływem lat bywam często coraz szczęśliwsza?...

***

Chciej mnie wybierac, mój Panie! Wypedzaj, proszę, złe duchy z mego otoczenia...Prowadz nas ku Twojemu Niebu, Boże! Abysmy jeszcze, chwil kilka, szli i owoc przynosili...

***

Marzy mi się od pewnego czasu udział w Uczcie Niebiekiej...To sprawia, ze kazdy prawie dzien wydaje mi sie Niedzielą...

***

Zycie w strachu, to zycie w niewoli...Najciezszą niewolą jest strach przed śmiercią...Chrystus, swoim przykladem, swoim poświęceniem, pomagał i pomaga mi wydostawac sie z tej niewoli...Dziękuję Ci, Panie Boze nasz!

***

Zycie Jezusa nie było komfortem...Nie żalił sie...nie narzekał...Gdy tłumy napierały, by uzdrawiał ich ciała i wypedzał złe duchy, po przejsciu z cudami uzdrawiania, odchodził na pustkowie, na góre, by czerpac siły na modlitwie do Boga Ojca.
Moje niemiłe chwile ani w jednej tysięcznej nie dorównują Jego niedomaganiom...Dzięki Panie Jezu, ze pomagasz mi brnąć ku Mecie, trzymając mnie za rękę...Prowadź nas, proszę Cię całym moim małym sercem!...

***

Powołał ich w momencie, gdy zarzucali sieć...
Ja tez czuję się przez Niego i dla Niego powołana w jakimś malo istotnym momencie...Zarozumialstwem - takie, o sobie mniemanie?...A czy mogę juz teraz czuc sie dziedziczką Jego Królestwa? Wczoraj, na taką myśl, bardzo poprawiło sie moje złe samopoczucie (..że - prawie.królewna?)...

***

Rózne "trądy" mnie napastowały...Dziękuję za choroby, bo one, jak złoto w tyglu, mnie uszlachetniały, powiększały moją wiarę w Ciebie, Ukochany mój Boże..
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU...na zawsze...

***

Dlaczego tak malo, a nawet wcale, nie przejmuje sie dzisiaj swoimi grzechami?...

***

12 marca
Pamietam, jak na pytanie - co znczy milowc Boga, ktorego nie widze, odpowiadano mi, ze to milowanie jest aktem woli, nie - uczucia. Nie przekonywalo mnie takie okreslenie...

Dzisiejsza Ewangelia mowi o milowaniu Boga CALYM SERCEM, CALYM UMYSLEM, CALA DUSZA, CALA SWOJA MOCA...A wiec - Bóg chce, bym Go miłowala całą sobą... Trzeba miec w sobie duzo mistycyzmu, trzeba widzeiec we wszystkim Booga, by to rozumieć...Daj mi tak, Panie, prosze. Dziekuję za te odrobine mistycyzmu, dzieki ktoremu tak wierze, tak ufam Tobie, ze tą siłą bede mogła nadal zdobywac Twoją Miłosc, niczym najwyzsze szczyty w Himalajach...
Szczęście moje największe! - Ty , mój Boze! Dziękuję...

13 marca
Lubie słuchac deszczu "dzwoniacego o szyby"...Błogoslawie Cie, Boże, za tkliwosc, jaką okazujeszcz ziemi w deszczu majowym...

Dziękuję za wychowawcze rózgi, dzięki którym sprowadziłes moje bytowanie ziemskie na własciwe ścieżki...Zadanym ranom pozwoliłes juz sie zrosnąć...Dziękuje, Boze...Wszystko o mnie juz wiedziałes na poczatku Twego stwarzania...Wielbię Cię i kocham calym skruszonym juz trochę - sercem...

...i z Psalmistą, z wdzięcznością, śpiewam:
Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.

Stanowczo za mocno chwalę sie swoją pobożnością...Prawie wcale nie winie sie za popelnione grzechy...Znieczulone sumienie?...Tym publicznym wyznaniem proszę Boga o Miłosierdzie dla mnie...a w przyszłosci - o nizasluzone miejsce gdzies, w kąciku Jego Królestwa...


15 marca
...Niby uwierzyl od razu Słowu Jezusa ale jeszcze sług zapytal. o godzine ustąpienia goraczki..Uwierzyl do konca, gdy zastal w domu syna żyjącego...
A jak ja odbieram cuda Jezusa dzisiaj, we mnie?...Mnóstwo cudów!...i to co wydarzylo sie wczoraj, w nocy...

Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną,
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament;
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki.

...tak, jak w calym moim życiu...łącznie z wiecznoscią...


21 marca
A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają.
Pierwszy paradoks: stawac sie poslusznym dzieki cierpieniu...O Dar Męstwa, prosze Cie, DUCHU ŚWIETY, BOŻE...

(J 12,20-33)
...powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.
Drugi paradoks: obumrzec, by zyskac życie i przyniesc plon obfity..
Odwagi mi trzeba...Trudna Twa mowa, Panie Jezu Chryste...
Budowanie na bólu...
Warto!

23 marca
Dopada mnie przeziębienie...Siedze wystraszona, zastanawiajac sie, czy to nie przeklęty wirus...Patrze na Krzyż...Licze na Boże Miłosirdzie...Tyle juz razy ocaliłeś mnie, Boże!...

25 marca
W Jej zgodzie nie było wahania. Zaufała Aniołowi.
NIECH MI SIE STANIE..Ilez w tych słowach odwagi!...

26 marca
Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
...bogami jestescie...
Panie Jezu Chryste, Synu Boży...

27 marca
Duch św. przemowil przez Kajfasza, by bronic Jezusa...Wbrew logice arcykplani postanowili Go zabić...Tak moze działać zły duch...

Duchu Święty Boze przyjdź, ocal, prowadź nas!
————————————————————————
(i to był ostatni wpis Zosi w naszym DOMU
czy wypada napisać, ze byl to dzień moich urodzin?)

Ojcze nasz ... Zdrowak Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- V. Ukoronowanie  Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O moj Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chron od ognia piekielnego; zaprowadź do nieba wszystkie dusze, a szczegolnie te, ktore najwiE cej potrzebuja Twego Milosierdzia  ".

https://youtu.be/lyOpZFYZy7Q
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 06:38   

.
W tym miejscu - po tak pięknym wspomnieniu Eli Japońskiej, którą ZoRo darzyła nieograniczoną wdzięcznością za każdą poświęconą jej chwilę, zwłaszcza w codziennych rozmowach Tokio-Warszawa o bladym (mocno bladym) świcie - z tego miejsca -  wysyłam wprost do ZoRo DOMowe zawołanie (ona wymyślila sobie imię ZoRo i z wielką atencją je stosowała):

Tyś do wszytki mówiła, za wszytki śpiewała
- wszytkiś w DOMu kąciki zawżdy pobiegała...
- nie dopuściłaś ojcu  myśleniem zbytnim głowy psować, by w DOMu nie milknąć...
DOM żyje.

Rok temu - 26 marca -
podejrzewając covidowe schorzenie  napisałaś:
"Liczę na Boże Milosierdzie".

Dziś - 3 kwietnia, kierujemy prośbę:

Miłosierny Boże,
obchodząc pierwszą  rocznicę śmierci Zosi - ZoRo, prosimy Cię, abyś jej duszy dał miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła; niech dostąpi miłosierdzia, którego zawsze bardzo pragnęła.
Przez Pana Naszego Jezusa  Chrystusa. Amen.

P.S.
Do Eli: Niestrudzona Przewodniczko Nasza  - dziękujemy.
Ostatnio zmieniony przez Teresa Gorzelany 3 Kwiecień 2022, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 07:43   

.
Netparafia, cytat Eli, wpis ZoRo: 27 marca 2021:

Duch św. przemowil przez Kajfasza, by bronic Jezusa...Wbrew logice arcykplani postanowili Go zabić...Tak moze działać zły duch...

Duchu Święty Boze przyjdź, ocal, prowadź nas!
————————————————————————
Ela:
(i to był ostatni wpis Zosi w naszym DOMU
czy wypada napisać, ze byl to dzień moich urodzin?)

Teresa G: Elu, wypada! to ważna wiadomość - "wpisujemy" intencję na DOMowych paciorkach różańcowych i jak mawia Basia - barmal: omodlimy - korzystajac z podpowiedzi ZoRo:

https://youtu.be/QvEQ8pw84mg
Ostatnio zmieniony przez Teresa Gorzelany 3 Kwiecień 2022, 08:51, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 07:49   

Przechwyciłam jeszcze jeden link, który wyżej zamieściła Ela:

https://youtu.be/lyOpZFYZy7Q
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 09:40   

Dzięki Elu! Piękne przygotowanie. Dzięki Teresko-modlimy się.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 14:33   

Powtarzam wiadomość zamieszczona na: rocznica śmierci ZORO:

Założyłam grupe: DOM na żywo
Można się połączy linkiem:
https://join.skype.com/yLEpug3CHbv9

Przepraszam, ze pozno. Ale może chociaż przetestujemy?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 15:43   

ZoRo witaj ! Jak Dom to dom. Zmeczony jestem, spiący, po dwórch seriach spowiedziowych jeszcze dwie Msze sw. Ide na 20 minut złozyc głowę na poduszce (jasne, że skorzysta z tego złożenia również dalsza część ciała). Pozdrawiam! Wazne ze sie trzymamy razem ! Z Bogiem !
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 16:11   

Brak nam Zosieńko Twoich spotkań.
A nasze spotkanie nie doszło do skutku.
Ale ofiaruję Bogu moje cierpienia i szeptane koronki do Miłosierdzia Bożego.
Jezu ufam Tobie.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 3 Kwiecień 2022, 16:36   

Zosieńko, jak widzisz, znów jesteśmy wszyscy razem.
Jak dobrze. U mnie kończy się dzień , dochodzi 12 w nocy.
Nie zapominaj o nas. Czy Niebo jest daleko czy blisko?
Myśle, ze blisko. Z Bogiem, Kochana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group