Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZEŚNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Wrzesień 2016, 14:27   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 28WRZEŚNIA 2016

Środa, 28 WRZEŚNIA 2016

(Hi 9,1-12.14-16)
Hiob tak odpowiedział swoim przyjaciołom: Istotnie. Ja wiem, że to prawda, Czy człowiek jest prawy przed Bogiem? Gdyby się ktoś z Nim prawował, nie odpowie raz jeden na tysiąc. Umysł to mądry, a siła potężna. Któż Mu przeciwny nie padnie? W mgnieniu oka On przesunie góry i zniesie je w swoim gniewie, On ziemię poruszy w posadach: i poczną trzeszczeć jej słupy. On słońcu zabroni świecić, na gwiazdy pieczęć nałoży. On sam rozciąga niebiosa, kroczy po morskich głębinach; On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Strefy Południa. On czyni cuda niezbadane, nikt nie zliczy Jego dziwów. Nie widzę Go, chociaż przechodzi: mija, a dostrzec nie mogę. Kto Mu zabroni, choć zniszczy? Kto zdoła powiedzieć: Co robisz? Jakże ja zdołam z Nim mówić? Dobiorę wyrazów właściwych? Choć słuszność mam, nie odpowiadam i tylko błagam o litość. Proszę Go, by się odezwał, a nie mam pewności, że słucha.

(Ps 88,10-15)
REFREN: Moja modlitwa niech dotrze do Ciebie

Każdego dnia wołam do Ciebie, Panie,
ręce do ciebie wyciągam.
Czy uczynisz cud dla umarłych?
Czy wstaną cienie, żeby Ciebie wielbić?

Czy w grobach sławi się Twoją łaskę,
a wierność Twoją w miejscu zagłady?
Czy Twoje cuda widzi się w ciemnościach,
a sprawiedliwość w krainie zapomnienia?

A ja wołam do Ciebie, Panie,
niech nad ranem dotrze do Ciebie moja modlitwa.
Czemu odrzucasz mnie, Panie,
i ukrywasz swoje oblicze przede mną?

(Flp 3,8-9)
Wyzułem się ze wszystkiego i uznałem to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i w Nim się znalazł.

(Łk 9,57-62)
Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz! Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu! Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 04:02   

(Łk 9,57-62)
Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz! Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu!...

Po co nam informacja, ze Jezus SZEDŁ DROGĄ?...Szedł, szedł...prawie bedac bezdomnym, a oparcie dla Swojej głowy znalazł dopiero na Krzyzu..."Zazdrościł" ptakom posiadania gniazd...Na DRODZE powoływał do głoszenia Królestwa Boga Ojca, w ktorym dla wszystkich jest przygotowane mieszkanie...Ale też ostrzegł:
" ...Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego..."

Powołany przez Jezusa sw. Paweł, nie patrzył wstecz. Poszedł wskazaną Mu przez Niego Drogą, by u kresu życia móc powiedzieć:
(Flp 3,8-9)
Wyzułem się ze wszystkiego i uznałem to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i w Nim się znalazł.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 06:35   

„Choć słuszność mam, nie odpowiadam i tylko błagam o litość”. Cale szczescie, ze nie tylko na tym wersecie budujemy nasz obraz Boga, bo wyszlaby z tego karykatura. Bylby Nim tyran ktory pomiata slusznymi racjami czlowieka, a ten milczy, bo sie Go boi. Na szczescie o Bogu mowimy na podstawie calosci Objawienia i wowczas, zdanie przez nas cytowane bedziemy rozumiec jako wezwanie do ufnosci w Boza Racje, przed ktora powinny chylic czola nasze subiektywne racje i odczucia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 06:38   

Kto chce towarzyszyc Chrystusowi, musi postawic na pierwszym miejscu Krolestwo Boze, czyli dzielic razem z Chrystusem Jego misje. Nie powinna nas od tego powstrzymac zadna szlachetna wymowka.

Każdego dnia wołam do Ciebie, Panie,
ręce do ciebie wyciągam.
A ja wołam do Ciebie, Panie,
niech nad ranem dotrze do Ciebie moja modlitwa.


Wierze, ze nas wysluchujesz zanim jeszcze Cie prosimy o pomoc. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

Wyzułem się ze wszystkiego i uznałem to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i w Nim się znalazł. (Flp 3,8-9)
Znajdź mnie Panie, abym mógł sie odnaleźć i to odnaleźć na wieki
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 06:44   

Amen
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Wrzesień 2016, 08:44   

"Nie widzę Go, chociaż przechodzi: mija, a dostrzec nie mogę." (Hi 9)

Nie mogę, czy nie umiem...?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Wrzesień 2016, 06:46   

A moze "nie jestem w stanie" ?
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 29 Wrzesień 2016, 08:36   

z powodu dysfunkcji czy sytuacji...?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group