Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela -Czytania i Błogosławieństwo - 23PAŹDZIERNIKA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2016, 16:06   Niedziela -Czytania i Błogosławieństwo - 23PAŹDZIERNIKA 2016

Niedziela, 23 PAŹDZIERNIKA 2016
XXX niedziela zwykła


(Syr 35,12-14.16-18)
Pan jest Sędzią, który nie ma względu na osoby. Nie będzie miał On względu na osobę przeciw biednemu, owszem, wysłucha prośby pokrzywdzonego. Nie lekceważy błagania sieroty i wdowy, kiedy się skarży. Kto służy Bogu, z upodobaniem będzie przyjęty, a błaganie jego dosięgnie obłoków. Modlitwa biednego przeniknie obłoki i nie ustanie, aż dojdzie do celu. Nie odstąpi ona, aż wejrzy Najwyższy i ujmie się za sprawiedliwymi, i wyda słuszny wyrok.

(Ps 34,2-3.17-19.23)
REFREN: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.
Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.
Pan odkupi dusze sług swoich,
nie zazna kary, kto się doń ucieka.

(2 Tm 4,6-9.16-18)
Krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkich, którzy umiłowali pojawienie się Jego. Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii i żeby wszystkie narody je posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.

(2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

(Łk 18,9-14)
Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2016, 05:31   

(Syr 35,12-14.16-18)
... Kto służy Bogu, z upodobaniem będzie przyjęty, a błaganie jego dosięgnie obłoków. Modlitwa biednego przeniknie obłoki i nie ustanie, aż dojdzie do celu. Nie odstąpi ona, aż wejrzy Najwyższy i ujmie się za sprawiedliwymi, i wyda słuszny wyrok.

(Łk 18,9-14)
...Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten...

Modlitwa...mówienie do Boga...Bóg nie lubi wielomówstwa. Gdy mowie do Niego - On milczy i trudna czesto z Nim taka rozmowa...Matka zachwycona slucha swojego malenstwa, gdy ono gaworzy; próbuje ona je odgadnac, gdy płacze...Mysle, ze Bogu tez jest mila autentycznosc, spontanicznosc, zdanie sie na Jego troskliwa opieke...
Przyznam sie, ze nie widze winy w sposobie modlenia sie u faryzeusza...Czyzbym ja sama byla jak ten faryzeusz?...Przed Bogiem trzeba sie tez liczyc ze slowami (czy raczej - liczyc slowa)...Licze, ze moje Rózance Bóg odbiera, jako sypanie przed Nim kwiatow...Czasem widze Jego, pelne Miłości, spojrzenie w moje oczy, czasem wyraznie usmiecha sie On do mnie...Abba, dziekuję!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2016, 09:36   

Ludzie pyszni i zarozumiali, chocby modlili sie i poscili , nie znajduja Bozego upodobania. Nie otrzymuja laski pokoju, czyli Bozego usprawiedliwienia, poniewaz oni wcale tego nie oczekują, udzielając je sami sobie. Posiadaja oni odrazajaca ceche pogardzania innymi, miotając na nich oskarzenia i wydajac o nich sądy pełne potępienia i wrogości. W rzeczywistosci sa to sludzy szatana, chwaląc sie przed Bogiem i obrazajac Go, poprzez dziekowanie Mu za ich grzeszną postawe. Wracaja do domu bez Bozego blogoslawienstwa. Jest ono bowiem dla ludzi, ktorzy zachowuje pokore wzgledem Boga, wzgledem drugiego czlowieka i wobec samych siebie, ktorzy mowią z serca: „Boze, miej litosc dla mnie grzesznika”, miej milosierdzie dla mnie i dla calego swiata.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2016, 09:39   

Zycie na ziemi jest szansa osiągniecia Krolestwa Niebieskiego. Jest ono dla tych ktorzy „wystapuja w dobrych zawodach”, to znaczy ida drogą wiary w Chrystusa aż po ostateczne zwyciestwo, to znaczy az po otrzymanie„wieńca sprawiedliwosci” w dniu Panskim, to jest w czasie Jego chwalebnego przyjscia na ziemie.

„Kto służy Bogu, z upodobaniem będzie przyjęty , a błaganie jego dosięgnie obłoków.” Uzasadnienie dla naszej wiary we wstawiennictwo swietych.
„Modlitwa biednego przeniknie obłoki i nie ustanie, aż dojdzie do celu”. Modlitwa biednego posiada szczegolna sile, szczegolna „slyszalnosc” u milosiernego Ojca. Chodzi o kazdy rodzaj ludzkiej biedy.
„Biedak zawołał i Pan go wysłuchał”.

Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.
Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.
Pan odkupi dusze sług swoich,
nie zazna kary, kto się doń ucieka.


„Dusza moja chlubi się Panem”, wielbiac Jego milosierdzie. Niech nas blogoslawi Wszechmogacy i Milosierny Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group