Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 2GRUDNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 1 Grudzień 2016, 15:49   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 2GRUDNIA 2016

Piątek, 2 GRUDNIA 2016

(Iz 29,17-24)
To mówi Pan Bóg: Czyż nie w krótkim już czasie Liban zamieni się w ogród, a ogród za bór zostanie uznany? W ów dzień głusi usłyszą słowa księgi, a oczy niewidomych, wolne od mroku i od ciemności, będą widzieć. Pokorni wzmogą swą radość w Panu, i najubożsi rozweselą się w Świętym Izraela, bo nie stanie ciemięzcy, z szydercą koniec będzie, i wycięci będą wszyscy, co za złem gonią: którzy słowem przywodzą drugiego do grzechu, którzy w bramie stawiają sidła na sędziów i odprawiają sprawiedliwego z niczym. Dlatego tak mówi Pan, Bóg domu Jakuba, który odkupił Abrahama: Odtąd Jakub nie będzie się rumienił ani oblicze jego już nie przyblednie, bo gdy ujrzy swe dzieci, dzieło mych rąk, wśród siebie, ogłosi imię moje jako święte. Wtedy czcić będą Świętego Jakubowego i z bojaźnią szanować Boga Izraela. Duchem zbłąkani poznają mądrość, a szemrzący zdobędą pouczenie.

(Ps 27,1.4.13-14)
REFREN: Pan moim światłem i zbawieniem moim

Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia,
przed kim miałbym czuć trwogę?

O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam,
żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu
przez wszystkie dni życia,
Abym kosztował słodyczy Pana,
stale się radował Jego świątynią.

Wierzę, że będę oglądał dobra Pana
w krainie żyjących.
Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.

Oto nasz Pan przyjdzie z mocą i oświeci oczy sług swoich.

(Mt 9,27-31)
Gdy Jezus przychodził, szli za Nim dwaj niewidomi którzy wołali głośno: Ulituj się nad nami, Synu Dawida! Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: Wierzycie, że mogę to uczynić? Oni odpowiedzieli Mu: Tak, Panie! Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: Według wiary waszej niech wam się stanie! I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie! Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 05:17   

Mt 9,27-31)
Gdy Jezus przychodził, szli za Nim dwaj niewidomi którzy wołali głośno: Ulituj się nad nami, Synu Dawida! Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: Wierzycie, że mogę to uczynić? Oni odpowiedzieli Mu: Tak, Panie! Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: Według wiary waszej niech wam się stanie! I otworzyły się ich oczy...

Wierzyli, ze moze sie nad nimi ulitowac, tak jak wierzyli, ze jest Synem Dawida...Dotykając ich oczu, dał im Swoje oczy...
Gdy kilka lat temu jechalam metrem na badanie oczu, po skierowanie na usuniecie zacmy, przysnelam na moment i wtedy "uslyszalam" : - "dam ci Swoje, niebieskie oczy...".Tego dnia mnie nie zakwalifikowano do operacji w tej lecznicy; skierowano do szpitala ze wzgledu na liczne schorzenia internistyczne...Zastanawialam sie, czy w tym snie w metrze, rzeczywiscie przemowil do mnie Pan Jezus...W niedlugi czas potem przeprowadzono szczesliwie operacje moich oczu...Minelo kilka lat...Nadal widze, mimo niszczacego dzialania cukrzycy...Jeszcze widze...Moze innym razem opisze, co daje mi (ciagle) przywrocony wzrok...Uwazam kazdorazowy "dotyk" skalpelem lekarzy, za dotyk Jezusa..Najpiewrw zaufalam Jemu, a potem lekarzom...
Takie sa moje cudowne uzdrowienia...Są! Na pewno - są!
Ufam Tobie, Jezu!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 09:19   

Warunkiem cudu jest wiara. Bog nie chce aby cuda byly podarkami rozdawanymi w zamian za glośna wdziecznosc i robienie dla cudotworcy reklamy.
Chrystus nie chce aby cuda traktowac w kategorii sensacji albo atrakcji, ale aby sluzyly dojrzewaniu wiary do świadomego udzialu w Jego zbawczej misji.

Daj Panie aby Kosciol byl jak ogrod, piekniejszy niz ogrody Libanu. Daj Boze, aby kalecy zostali uleczeni od ich niemocy fizycznych i duchowych. Niech poznają Prawdę ci ktorzy nie widza sensu zycia. Daj Boze aby ludzie osaczeni cierpieniem i smiercia czerpać mogli z twoich zdrojow radosci, aby odnalezli swa godnosc ci ktorzy sa wyszydzani, aby „duchem zblakani poznali madrosc”, abysmy wielbili „Twoje imie jako swiete” teraz i na wieki. Amen.

Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą i oświeci oczy sług swoich.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 09:32   

Panie Boze, niech wiara rozswietla ciemnosci naszego zycia, a ufnosc pokladana w Tobie, niczym nie bedzie zachwiana.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 20:18   

Dołączam do Waszych prośb.Amen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group