Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 21LUTEGO 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 20 Luty 2017, 15:24   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 21LUTEGO 2017

Wtorek, 21 LUTEGO 2017

(Syr 2,1-11)
Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj sw± duszę na do¶wiadczenie! Zachowaj spokój serca i b±dĽ cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, aby¶ był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia b±dĽ wytrzymały! Bo w ogniu do¶wiadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia. B±dĽ Mu wierny, a On zajmie się tob±, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj! Którzy boicie się Pana, oczekujcie Jego zmiłowania, nie zbaczajcie z drogi, aby¶cie nie upadli. Którzy boicie się Pana, zawierzcie Mu, a nie przepadnie wasza zapłata. Którzy boicie się Pana, spodziewajcie się dobra, wiecznego wesela i zmiłowania! Popatrzcie na dawne pokolenia i zobaczcie: któż zaufał Panu, a został zawstydzony? Albo któż trwał w bojaĽni Pańskiej i był opuszczony? Albo któż wzywał Go, a On nim wzgardził? Dlatego że Pan jest lito¶ciwy i miłosierny, odpuszcza grzechy i zbawia w czasie utrapienia.

(Ps 37,3-4.27-29.39-40)
REFREN: Zaufaj Panu, On sam będzie działał

Miej ufno¶ć w Panu i czyń to, co dobre,
a będziesz mieszkał na ziemi i żył bezpiecznie.
Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.

Pan zna dni postępuj±cych nienagannie,
a ich dziedzictwo trwać będzie na wieki.
W czasie klęski nie zaznaj± wstydu,
w dniach głodu zostan± nasyceni.

Odst±p od złego, czyń dobrze,
aby¶ mógł przetrwać na wieki.
Gdyż Pan miłuje sprawiedliwo¶ć
i nie opuszcza swych ¶więtych,
nikczemni wygin± na zawsze,
a ich potomstwo będzie wytępione.

Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od występnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.

(Ga 6,14)
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Chrystusa, dzięki temu ¶wiat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla ¶wiata.

(Mk 9,30-37)
Jezus i uczniowie Jego podróżowali przez Galileję, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabij±, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: O czym to rozprawiali¶cie w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sob± o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Je¶li kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sług± wszystkich! Potem wzi±ł dziecko, postawił je przed nimi i obj±wszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.
.........................................
ateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 05:04   

...w drodze bowiem posprzeczali się między sob± o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Je¶li kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sług± wszystkich! Potem wzi±ł dziecko, postawił je przed nimi i obj±wszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.

Tych Dwunastu zachowywalo sie jak dzieci - sprzeczac sie, kto z nich jest najwiekszy! - zabawne...W jakim celu oni naprawde chodzili z Jezusem?...Wydaje mi sie, ze marzyli o slawie, o wielkosci...I w koncu to osiagneli ale za jaka cene - prawie wszyscy zgineli męczensko...Dla Prawdy o ich i moim Jezusie Chrystusie...Dla Tego, Który Jezusa, Syna Swego posłał...Ileż MIŁO¦CI!
"...wzi±ł dziecko, postawił je przed nimi i obj±wszy je ramionami..."
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 07:53   

"Miej ufno¶ć w Panu i czyń to, co dobre"

To plan i zadanie do wykonania
na dzi¶, jutro i każdy kolejny dzień.
Tak po prostu.

Z Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 09:58   

Zyjemy w swiecie ktory podsyca w nas ambicję osiagniecia sukcesu, czyli zdobycia pierwszego miejsca. Wmawia sie nam, ze drog± do osiagnięcia tego celu jest rywalizacja, traktujac drugiego czlowieka jako konkurenta. Stad tylko krok do potraktowania go jako wroga, a dalsza konsekwencja tej logiki jest otwarta nienawi¶ć i wojna.

Ewangelia natomiast uczy, jak to pragnienie pierwszenstwa trzeba uszlachetniac, poprzez skromnosc i slużbę, w ktorych nie ma hipokryzji, to znaczy nie jako sztuka robienia dobrego wrazenia, aby je potem egoistycznie wykorzystac, ale jako słuzbę z potrzeby serca, zyczliwie troszczac sie o innych. Ta druga droga jest mozliwa tylko dzieki przyjeciu do Serca Bozego Ducha i kierowaniu sie Nim w swoich dzialaniach i decyzjach.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 09:59   

Podstawowe pytanie tych co ida droga powinno dotyczyc tego czy droga jest wlasciwa, to znaczy czy prowadzi do celu do ktorego zmierzamy. Drugie pytanie dotyczy trudow tej drogi, czy im podolamy. W Chrystusie jest nasze podwojne tak. On jest Drog±, ktora prowadzi do Pelni Zycia i On wzial na siebie na Golgocie, trud ¶mierci i cierpienia. Nam zleca tylko aby się Jego trzymac, dorzucajac nasze trzecie „tak”, gdy przychodzi zyciowa proba, do tych dwoch, ktore On spelnia.
Ewangeliczna, zbawcza madrosc to zawierzenie Chrystusowi swojego zycia teraz i na wieki.

Ewangeliczna wiara widoczna jest w zyciowych probach. Kto wierny jest Bogu, kto Jemu ufa i stara sie o komunie zycia z Chrystusem, ten bedzie „wywyzszony swym dniu ostatnim”, czyli wywyższony na wieki w Dniu Zmartwychwstania.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 10:00   

Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana,
On ich ucieczk± w czasie utrapienia.
Pan ich wspomaga i wyzwala,
wybawia od występnych i zachowuje,
On bowiem jest ich ucieczk±.
Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Chrystusa, dzięki temu ¶wiat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla ¶wiata. (Ga 6,14)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 10:32   

Amen.



Byc pierwszym.
Czasy szkolnego podpowiadania juz minęły. Nie było tego juz w szkolnym życiu moich dzieci.
Przy tym "nieuczciwym" procederze była rado¶ć z cudzego "sukcesu"
A pierwszy w szkole i tak był pierwszym.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 22:50   

B±dĽ Mu wierny,a On zajmie się tobie,prostuj swe drogi i Jemu zaufaj
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysĹ‚any: 21 Luty 2017, 23:50   

Kurczaki-a ja wci±ż podpowiadam
(drugi nauczyciel w klasie)
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 23 Luty 2017, 22:19   

:)
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group