Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 1KWIETNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 31 Marzec 2017, 16:00   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 1KWIETNIA 2017

Sobota, 1 KWIETNIA 2017

(Jr 11,18-20)
Pan mnie pouczył i dowiedziałem się; wtedy przejrzałem ich postępki. Ja zaś jak potulny baranek, którego prowadzą na zabicie, nie wiedziałem, że powzięli przeciw mnie zgubne plany: Zniszczmy drzewo wraz z jego mocą, zgładźmy go z ziemi żyjących, a jego imienia niech już nikt nie wspomina! Lecz Pan Zastępów jest sprawiedliwym sędzią, bada nerki i serce. Chciałbym zobaczyć Twoją zemstę nad nimi, albowiem Tobie powierzam moją sprawę.

(Ps 7,2-3.9bc-12)
REFREN: Panie, mój Boże, Tobie zaufałem

Panie, Boże mój, do Ciebie się uciekam,
wybaw mnie i uwolnij od wszystkich prześladowców,
zanim jak lew ktoś nie porwie i nie rozszarpie mej duszy,
gdy zabraknie wybawcy.

Panie, przyznaj mi słuszność według mej sprawiedliwości
i niewinności, która jest we mnie.
Niech ustanie nieprawość występnych, a sprawiedliwego umocnij:
Boże sprawiedliwy, który przenikasz serca i sumienia.

Bóg jest dla mnie tarczą,
co zbawia ludzi prostego serca.
Bóg sędzia sprawiedliwy,
Bóg codziennie pałający gniewem.

(J 3,16)
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego, każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

(J 7,40-53)
Wśród słuchających Go tłumów odezwały się głosy: Ten prawdziwie jest prorokiem. Inni mówili: To jest Mesjasz. Ale - mówili drudzy - czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem? I powstało w tłumie rozdwojenie z Jego powodu. Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie odważył się podnieść na Niego ręki. Wrócili więc strażnicy do arcykapłanów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: Czemuście Go nie pojmali? Strażnicy odpowiedzieli: Nigdy jeszcze nikt nie przemawiał tak, jak ten człowiek przemawia. Odpowiedzieli im faryzeusze: Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszów uwierzył w Niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty. Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw przesłucha, i zbada, co czyni? Odpowiedzieli mu: Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj, zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei. I rozeszli się - każdy do swego domu.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 05:40   

...Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie odważył się podnieść na Niego ręki. Wrócili więc strażnicy do arcykapłanów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: Czemuście Go nie pojmali? Strażnicy odpowiedzieli: Nigdy jeszcze nikt nie przemawiał tak, jak ten człowiek przemawia...
..Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw przesłucha, i zbada, co czyni? Odpowiedzieli mu: Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj, zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei...


I straznicy i Nikodem zdobyli sie na odwage, by wziac Jezusa w obronę.
Oni dotknęli o Nim Prwdy, bo, jak mówili: "Nigdy jeszcze nikt nie przemawiał tak, jak ten człowiek przemawia...".Już ponad dwa tysiące lat Jego Słowa zdumiewają, są ciągle aktualne!

Pozwolę sobie jeszcze podzielic sie z Drogimi "Bywalcami" Naszego DOMu, refleksja sprzed chwili...
Podczas nocnego odmawiania Różanca, modlilam sie zwlaszcza o to, by nie okazala sie groźną pewna moja dolegliwość. I nasunęła mi sie myśl, ze nieustannie Bóg podtrzymuje moje zycie, sprawia, bym podziwiala cuda , jakie zachodzą bez przerwy w moim organizmie - krew krązy, serce bije, cialo jest cieple, oddycham...Tak, jak wolą Boga jest, by pulsowało we mnie zycie, tak sa nia takze moje dolegliwosci...Uspokoilam sie...Zaufałam, ze i tym razem wkroczy ze swoją łaską ON - Milosierny, Wszechmocny, nieustannie Stwarzający...Za Wszystko - z serca dziękuję, mój Boże!
Ostatnio zmieniony przez ZoRo 1 Kwiecień 2017, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 08:25   

Zlo jest zarozumiale i nieprzejednane. Jego żądzą jest zabijac i niszczyc. Zlo jest butne i pewne swoich racji. Argumentuja : „Mesjasz bedzie pochodzil z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem”i definitywnie, odtracaja Chrystusa na tej podstawie, gdy On wlasnie jest potomkiem Dawida i urodzil sie w Betlejem, o czym sie jeszcze nie dowiedzieli. Juz osądzili Jezusa i okreslili Go mianem „zwodziciela” i samozwanca, a tych ktorzy w Niego wierzyli, ze „sa przekletym tlumem, ktory nie zna Prawa”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 08:27   

Nadzieja nigdy nie moze nas zaswiesc, bo „Pan Zasepów jest sprawiedliwym Sędzią”i on nie pozwoli zadnemu dobru aby slad po nim zaginal. Przeciwnie, rozkrzewi sie i rozwinie, bo Pan jest Wszechmocny i Milosierny. Z ufnościa „powierzmy Mu nasze sprawy”, z ufnoscia powierzmy Mu samych siebie.

REFREN: Panie, mój Boże, Tobie zaufałem
Panie, Boże mój, do Ciebie się uciekam,
wybaw mnie i uwolnij od wszystkich prześladowców,
zanim jak lew ktoś nie porwie i nie rozszarpie mej duszy,
gdy zabraknie wybawcy.


Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego, każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne. (J 3,16)

Niech nas blogoslawi Wszechmogacy i Milosierny Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 19:40   

Jezus na śmierć skazany

,,Ecce Homo.Oto człowiek-powiedział Piłat ukazując tłumowi Jezusa-poranionego,oplutego,
w cierniowej koronie.
Współczucie Boga NIE MA GRANIC,KTÓRE MOGLIBYŚMY NAZWAĆ ROZSĄDNYMI.
Jest czymś więcej niż litośc,niż okazanie pomocy z BEZPIECZNEGO DYSTANSU.
On rzuca się w przepaść ludzkiego upadku,sam staje sie ofiarą zła,pogrąża w środku świata-pełnego nienawiści,bólu i brzydoty-który godzi w Niego,tak jak w każdego innego człowieka i w końcu skazuje Go na śmierć"DROGA KRZYZOWA Z BRATEM ALBERTEM

Panie,mój Boże,Tobie zaufałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group