Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 30maja 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 29 Maj 2017, 15:58   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 30maja 2017

Wtorek, 30 MAJA 2017

(Dz 20,17-27)
Paweł z Miletu posłał do Efezu i wezwał starszych Ko¶cioła. A gdy do niego przybyli, przemówił do nich: Wiecie, jakim byłem w¶ród was od pierwszej chwili, w której stan±łem w Azji. Jak służyłem Panu z cał± pokor± w¶ród łez i do¶wiadczeń, które mnie spotkały z powodu zasadzek żydowskich. Jak nie uchylałem się tchórzliwie od niczego, co pożyteczne, tak że przemawiałem i nauczałem was publicznie i po domach, nawołuj±c zarówno Żydów, jak i Greków do nawrócenia się do Boga i do wiary w Pana naszego Jezusa. A teraz, przynaglany Duchem, udaję się do Jerozolimy; nie wiem, co mnie tam spotka oprócz tego, że czekaj± mnie więzy i utrapienia, o czym zapewnia mnie Duch ¦więty w każdym mie¶cie. Lecz ja zgoła nie cenię sobie życia, bylebym tylko dokończył biegu i posługiwania, które otrzymałem od Pana Jezusa: /bylebym/ dał ¶wiadectwo o Ewangelii łaski Bożej. Wiem teraz, że wy wszyscy, w¶ród których po drodze głosiłem królestwo, już mnie nie ujrzycie. Dlatego o¶wiadczam wam dzisiaj: nie jestem winien niczyjej krwi, bo nie uchylałem się tchórzliwie od głoszenia wam całej woli Bożej.

(Ps 68,10-11.20-21)
REFREN: ¦piewajcie Bogu wszystkie ludy ziemi

Deszcz obfity zesłałe¶, Boże,
Ty¶ orzeĽwił swoje znużone dziedzictwo.
Twoja rodzina, Boże, znalazła to mieszkanie,
które w swej dobroci dałe¶ ubogiemu.

Pan niech będzie przez wszystkie dni błogosławiony:
Bóg, który nas dĽwiga co dzień, Zbawienie nasze
Bóg nasz jest Bogiem, który wyzwala,
Pan nas ratuje od ¶mierci.

(J 14,16)
Ja będę prosił Ojca, a da wam innego Pocieszyciela, aby z wami pozostał na zawsze.

(J 17,1-11a)
W czasie ostatniej wieczerzy Jezus podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwał±, aby Syn Ciebie ni± otoczył i aby moc± władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałe¶. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałe¶, Jezusa Chrystusa. Ja Ciebie otoczyłem chwał± na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałe¶ do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie t± chwał±, któr± miałem u Ciebie pierwej, zanim ¶wiat powstał. Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałe¶ ze ¶wiata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałe¶, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałe¶, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłe¶, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, że¶ Ty Mnie posłał. Ja za nimi proszę, nie proszę za ¶wiatem, ale za tymi, których Mi dałe¶, ponieważ s± Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwał±. Już nie jestem na ¶wiecie, ale oni s± jeszcze na ¶wiecie, a Ja idę do Ciebie.
......................................,
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 30 Maj 2017, 05:39   

Slowa ...przyjęli, ... prawdziwie poznali,... uwierzyli, ...za nimi prosze, ... za tymi, których Mi dałe¶, ponieważ s± Twoimi.

Wspomoz Boże całym sercem odpowiedzieć:

... bylebym tylko dokończył biegu i posługiwania, które otrzymałem od Pana Jezusa: /bylebym/ dał ¶wiadectwo o Ewangelii łaski Bożej.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 30 Maj 2017, 08:30   

Nasze zbawienie jest dzielem Bozym i Chwal± Boz±. Polega ono na udzieleniu nam, ludziom zycia wiecznego, przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa.„A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałe¶, Jezusa Chrystusa”, czyli istotę zycia wiecznego stanowi swieta komunia milosci Boga i czlowieka. Bezbozny swiat pozbawia się tego szczescia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 30 Maj 2017, 08:31   

Pawel umacnia „starszych Kosciola”, zegnajac sie z nimi. Przypomina, ze jego poslugiwanie bylo „nawolywaniem zarowno Zydow jak i Grekow do nawrocenia sie do Boga i do wiary w Pana naszego Jezusa”. To nawolywanie jest wazne i aktualne rowniez dla nas. Powiedzial rowniez o tym czemu poswiecil swoje zycie: „ (...) zgoła nie cenię sobie życia, bylebym tylko dokończył biegu i posługiwania, które otrzymałem od Pana Jezusa: /bylebym/ dał ¶wiadectwo o Ewangelii łaski Bożej”

Pan niech będzie przez wszystkie dni błogosławiony:
Bóg, który nas dĽwiga co dzień, Zbawienie nasze
Bóg nasz jest Bogiem, który wyzwala,
Pan nas ratuje od ¶mierci.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 30 Maj 2017, 08:36   

"Bóg, który nas dĽwiga co dzień".

Mamy tak duże wsparcie.
Wystarczy się przed nim nie zamykać.

Z Bogiem

Michał
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group