Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 11LIPCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Lipiec 2017, 15:42   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 11LIPCA 2017

Wtorek, 11 LIPCA 2017
Święto św. Benedykta opata


Prz 2,1-9)
Synu, jeśli przyjmiesz moje nauki i zachowasz u siebie wskazania, ku mądrości nachylisz swe ucho, ku roztropności nakłonisz swe serce, tak, jeśli wezwiesz rozsądek, przywołasz donośnie rozwagę, jeśli szukać jej poczniesz jak srebra i pożądać jej będziesz jak skarbów - to bojaźń Pańską zrozumiesz, osiągniesz znajomość Boga. Bo Pan udziela mądrości, z ust Jego - wiedza, roztropność: dla prawych On chowa swą pomoc, On - tarczą żyjącym uczciwie. On strzeże ścieżek prawości, ochrania drogi pobożnych. Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawość, i rzetelność - i każdą dobrą ścieżkę.

lub

(Dz 4,32-35)
Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących. żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby.

(Ps 34,2-4.6.9.12.14-15)
REFREN: Po wieczne czasy będę chwalił Pana

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością
oblicza wasze nie zapłoną wstydem

Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.
Zbliżcie się, synowie, posłuchajcie, co mówię,
będę was uczył bojaźni Pańskiej.

Powściągnij swój język od złego,
a wargi swoje od kłamstwa.
Od zła się odwróć, czyń dobrze,
szukaj pokoju i dąż do niego.

(Mt 19,29)
Kto porzuci wszystko dla Ewangelii, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy.

(Mt 19,27-29)
Piotr rzekł do Jezusa: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela. I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 05:14   

Piotr rzekł do Jezusa: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy? ...
... I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy.


Z czegos tam dla Jezusa w zyciu zrezygnowalam, ale nie myslalam wtedy o nagrodzie. Upominanie sie o nia przez Piotra swiadczy o jego wierze...Troszke ona dziwna, bo przebywanie z Jezusem przez trzy lata musialo byc nie lada przyjemnoscia, Wielką Przygoda, ktorej na pewno nie daloby przebywanie w komorze celnej, czy tez reperowanie sieci...
Trzeba mi bylo doswiadczyc strachu, bolu, biedy, by doceniac to, co mi dal Bóg, co niech trwa jak najdluzeej...Tym skarbem, za darmo otrzymanym, jest JEGO POKÓJ.
SŁODKIE SERCE PANA JEZUSA, SPRAW - NIECH CIĘ KOCHAM, NIECH CIE KOCHAMY CORAZ WIĘCEJ!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 08:30   

Nachylić swe ucho ku mądrości, a ku roztropności nakłonić serce.

Plan i zadanie na dziś, jutro, ...

Z Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 08:30   

„Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymamy?” To nie jest pytanie o zapłatę, ale o sens tego zycia ktore oni wiodą. Wyraznie nie wystarcza im zycie apostolskie, czyli towarzyszenie Jezusowi, takie jakiego doswiadczali. Wyraznie „boli ich” fakt „opuszczenia wszystkiego”. Odpowiedzią Chrystusa jest wskazanie na czas „odrodzenia”, czyli czas chwalebnego przyjscia Chrystusa i objawienia sie Zbawienia w calej mocy i w całym pieknie Boskiej Pelni. Wowczas oni rowniez „zasiada na tronach” i beda mieli udzial w radosnym szczesciu spelnienia sie Bozej Milosci
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 08:32   

Rzeczywiscie szanuja siebie tylko ci ktorzy znaja i pielegnuja wlasne pragnienia. Tylko oni zdolni sa do szanowania innych i do sluchania slowa Bozego. Tylko oni mogą Go poznać i osiagnąć spelnienie się ich najglebszych oczekiwań – osiagnąć szczęście.


Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą pokorni i niech się weselą.
Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 08:34   

Pójdźcie, synowie, posłuchajcie, co mówię; będę was uczył bojaźni Pańskiej.

Powściągnij swój język od złego,
a wargi swoje od kłamstwa.
Od zła się odwróć, czyń dobrze,
szukaj pokoju i dąż do niego.


Taką jest droga tych ktorzy zabiegaja o Madrosc, gdyz pragna Zbawienia
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Lipiec 2017, 11:34   

"Piotr rzekł do Jezusa: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą, cóż więc otrzymam."
Co roku odczytuje to samo i co roku mam ten sam dylemat, jakbym nie wzrastala w wierze.
Ide za Chrystusem, ale czy stac mnie na to, by oddac wszystko dla Niego. Duchowo tak, ale czy praktycznie? Z pewnoscia tak, gdyby stanal obok mnie fizycznie. Poki co, wiem ze nie wypada z Nim nawet pertraktowac.
Ide za Toba Panie tak jak potrafie najlepiej, niestety z moja ludzka slaboscia jaka jest ludzkie"ale".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group