Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
¦roda - Czytania i Błogosławieństwo - 19LIPCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 18 Lipiec 2017, 18:54   ¦roda - Czytania i Błogosławieństwo - 19LIPCA 2017

¦roda, 19 LIPCA 2017

(Wj 3,1-6.9-12)
Gdy Mojżesz pasał owce swego te¶cia, Jetry, kapłana Madianitów, zaprowadził pewnego razu owce w gł±b pustyni i przyszedł do góry Bożej Horeb. Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze ¶rodka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płon±ł ogniem, a nie spłon±ł od niego. Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? Gdy za¶ Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze ¶rodka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On za¶ odpowiedział: Oto jestem. Rzekł mu Bóg: Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemi± ¶więt±. Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga. Teraz oto doszło wołanie Izraelitów do Mnie, bo też naocznie przekonałem się o cierpieniach, jakie im zadaj± Egipcjanie. IdĽ przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadĽ mój lud, Izraelitów, z Egiptu. A Mojżesz odrzekł Bogu: Kimże jestem, bym miał i¶ć do faraona i wyprowadzić Izraelitów z Egiptu? A On powiedział: Ja będę z tob±. Znakiem za¶ dla ciebie, że Ja cię posłałem, będzie to, że po wyprowadzeniu tego ludu z Egiptu oddacie cze¶ć Bogu na tej górze.

(Ps 103,1-4.6-7)
REFREN: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Błogosław, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, ¶więte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby.
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łask± i zmiłowaniem.

Dzieła Pana s± sprawiedliwe,
wszystkich uci¶nionych ma w swojej opiece.
Drogi swoje objawił Mojżeszowi,
swoje dzieła synom Izraela.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłe¶ prostaczkom.

(Mt 11,25-27)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłe¶ te rzeczy przed m±drymi i roztropnymi, a objawiłe¶ je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 19 Lipiec 2017, 04:49   

(Mt 11,25-27)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłe¶ te rzeczy przed m±drymi i roztropnymi, a objawiłe¶ je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.


Wschodz± zorze...przegladam sie w nich....Odgaduję Nieodgadnionego...Jeszcze jeden dzien, ktory dal nam Pan...Zaprosilam drog± mi osobę...Musze podjac pewien wysilek, pokonać slabosc...warto...kazde spotkanie ubogaca zycie...Gdzie dwoch albo trzech gromadzisie w Jego Imie - tam On jest miedzy nimi...
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ¦WIETEMU! - DZIS I NA ZAWSZE!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysĹ‚any: 19 Lipiec 2017, 08:46   

"Błogosław, duszo moja, Pana
i wszystko, co jest we mnie, ¶więte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach. "(Ps 103)

"kazde spotkanie ubogaca zycie..." ZoRo
To prawda, ale czasami jest jak przej¶cie przez bagno. Wczoraj miałam takie poczucie, chociaż przed spotkaniem byłam pełna rado¶ci. Dzisiaj się zastanawiam, w czym mnie to zdarzenie ubogaciło...
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 19 Lipiec 2017, 21:55   

Błogosław duszo moja Pana i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach

😉
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group