Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 22WRZEŚNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 Wrzesień 2017, 14:56   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 22WRZEŚNIA 2017

Piątek, 22 WRZEŚNIA 2017

(1 Tm 6,2c-12)
Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj! Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością! Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

(Ps 49,6-10.17-20)
REFREN: Ubodzy duchem mają wstęp do nieba

Dlaczego miałbym się trwożyć w dniach niedoli,
gdy otacza mnie złość podstępnych,
którzy ufają swoim dostatkom
i chełpią się ogromem swych bogactw?

Nikt przecież nie może samego siebie wykupić
ani uiścić ceny za siebie należnej.
Nazbyt jest kosztowne wyzwolenie duszy
i nigdy mu na to nie starczy,
aby żyć wiecznie i nie ulec zagładzie.

Nie martw się, gdy ktoś się wzbogaci,
gdy wzrośnie zamożność jego domu,
bo kiedy umrze, nic nie weźmie ze sobą,
a jego bogactwo nie pójdzie za nim.

I chociaż w życiu schlebia sam sobie:
„Będę cię sławić, żeś się dobrze urządził”,
iść musi do pokolenia swych przodków,
do tych, co na wieki nie zobaczą światła.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Łk 8,1-3)
Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 04:00   

(Łk 8,1-3)
Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia.


Towarzyszylo Mu Dwunastu i kilka kobiet uwolnionych i uzdrowionych...Z tych kilkudziesieciu osób zawiazala sie Wpolnota, która przez wieki, do dzis, urosla do milionow...wsrod nich znalazlam sie blisko Jezusa i ja - uzdrowiona...Ide z wdzięcznością i nuce:

"Pan jest Pasterzem moim..."

https://www.youtube.com/watch?v=dPt_7ekZCK8
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 09:18   

Co ci gra w duszy, gdy widzisz taki obraz Kosciola? Mezczyzni i kobiety, wedrujacy z Chrystusem „przez miasta i wsie, nauczajac i gloszac Ewangelie o krolestwie Bozym”. Wazne jest rowniez to, ze nie byli to ludzie nalezacy do elity spolecznej...


„Człowiecze Boży (...)podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością! Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany”
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 09:20   

Jaka to gleboka i jaka bardzo praktyczna prawda, ze „korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy”. Byla ona aktualna w czasach sw. Pawla i w naszych czasach jest ona aktualna rowniez. Na niej opiera sie nasza cywilizacja i nasza kultura, na chciwym dazeniu do sukcesu, ktory by niosl ze soba slawe i duze pieniadze. Staje sie to przyczyna korupcji, rywalizacji, niezgody, konfliktow i wojen.


„Poprzestawac na tym co wystarczy” – czy pociaga mnie takie zycie? Czy jestem gotow przyjac te zasade jako swoja? Jest ona istota slubu ubostwa ktory skladaja osoby konsekrowane. Taka forma zycia jest mozliwa tylko dla tych ktorzy pokladaja nadzieje w Panu i zorientowani sa na to aby „zdobyc zycie wieczne, gdyz do niego zostalismy powolani”. Czy mam te wiare?
Nauka powinna „byc zgodna z poboznoscia”. Inaczej, jesli czlowiek zdobywa wiedze religijna, ale nie dab o pobozność, staje sie „nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki”.

Dlaczego miałbym się trwożyć w dniach niedoli,
gdy otacza mnie złość podstępnych,
którzy ufają swoim dostatkom
i chełpią się ogromem swych bogactw?
Nikt przecież nie może samego siebie wykupić
ani uiścić ceny za siebie należnej.
Nazbyt jest kosztowne wyzwolenie duszy
i nigdy mu na to nie starczy,
aby żyć wiecznie i nie ulec zagładzie.


Tylko Bog moze to uczynic i na tym wlasnie polega Zbawienie. Niech nas blogoslawi tym rozumieniem i tą wiarą Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 10:40   

" ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy" (1 Tm)
Tak, dzisiaj słowa Tymoteusza są nadal aktualne i żywe. Ich ponadczasowość pewnie wynika ze zwyczajnej, nieokrzesanej natury ludzkiej. Myślę, że przebywał w takich warunkach, jak ja w pracy...



"Dlaczego miałbym się trwożyć w dniach niedoli,
gdy otacza mnie złość podstępnych,
którzy ufają swoim dostatkom
i chełpią się ogromem swych bogactw? " ((Ps 49)

...pocieszenie...


"Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia." (Łk 8)

Brzmi to jak współczesny wolontariat.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group