Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 23.X.2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 PaÄ˝dziernik 2017, 17:06   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 23.X.2017

Poniedziałek, 23 PAŹDZIERNIKA 2017

(Rz 4,20-25)
Abraham nie okazał wahania ani niedowierzania co do obietnicy Bożej, ale się wzmocnił w wierze. Oddał przez to chwałę Bogu i był przekonany, że mocen jest On również wypełnić, co obiecał. Dlatego też poczytano mu to za sprawiedliwość. A to, że poczytano mu, zostało napisane nie ze względu na niego samego, ale i ze względu na nas, jako że będzie poczytane i nam, którzy wierzymy w Tego, co wskrzesił z martwych Jezusa, Pana naszego. On to został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia.

(Ps: Łk 1,68-75)
REFREN: Wielbimy Boga, bo swój lud wyzwolił.

Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,
bo lud swój nawiedził i wyzwolił.
I wzbudził dla nas moc zbawczą
w domu swojego sługi Dawida.

Jak zapowiedział od dawna
przez usta swych świętych proroków.
Że nas wybawi od naszych nieprzyjaciół
i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą.

Że naszym ojcom okaże miłosierdzie
i wspomni na swe święte przymierze.
Na przysięgę, którą złożył
ojcu naszemu, Abrahamowi.

Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani,
służyć Mu będziemy bez trwogi,
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.

(Mt 5,3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

(Łk 12,13-21)
Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami? Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia. I opowiedział im przypowieść: Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2017, 05:42   

...Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia...
...I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.


Skąd się bierze w czlowieku chęć do bogacenia sie? zabiegania o pierwsze miejsce przy stole? wywyzszania się?...Zyją i mysla tak, jakby nie mieli nigdy umrzec...
Bardzo jestem wdzieczna mojej Mamie, ze zdecydowala sie urodzic i wychowac wraz z ojcem czworo dueci..Nie bylo u nas zbyt zamoznie ale nigdy nie chodzilismy glodni. Rodzina, Rodzice, Rodzenstwo - to prawdziwy skarb, ktory teraz doceniam i dziekuję zań Panu Bogu...
Jak wielka wartosc moze miec ubóstwo, swiadczą fakty z zycia Pana Jezusa...Narodzony w lichej stajence...kończacy ziemskie życie na Krzyzu...
Czy wypada mi czuc sie już jak "krolewna"? - czy i mnie moga dotyczyc Slowa Pana Jezusa:
(Mt 5,3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2017, 10:44   

„Zamozny czlowiek” z Ewangelii (Łk 12,13-21), to bohater naszych czasow. Marzył o sukcesie i oto spelnily sie jego oczekiwania. Mogł sobie ulozyć teraz zycia wedlug swoich planow. Rzecz wydawala sie latwa do wykonania, bo miał, jak to sie dzisiaj potocznie okresla, kasę.

Dlaczego wiec Pan Jezus wola do niego :”głupcze!”? Dlatego, ze bogacz zapomnial o duszy i uwięzil samego siebie w wąskich ramach doczesnosci i tak jak zawsze sie dzieje - zawiodla go śmierc, niszczac , wszystkie jego plany, bo śmierc zawsze wygrywa , oszukujac tego kto w nia wierzy.

Tylko ten kto pamieta o duszy i nie tlumi w sobie glosu Boga, idzie droga prawdziwego sukcesu. Osiaga go pomimo nieuchronnosci smierci, bo kto wierzy w Zycie, ten osiaga spelnienie sie jego oczekiwan. Nie niszczy go śmierć, ale nawet ona bierze udzial w realizacji Bozego pragnienia aby czlowieka obdarzyc szcześciem, bo tylko Bog jest w stanie do niego czlowieka doprowadzic.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 PaÄ˝dziernik 2017, 10:46   

Prawdziwa wiara nie poddaje sie niedowiarstwu i nie ulega wahaniom ale ufa Bogu, wierzac w spelnienie sie Jego Slowa. Nie jest to upor zdesperowanego czlowieka, ale pelne pokoju zawierzenie sie Bogu i dzialanie we wszystkim zgodnie z Jego natchnieniami.


Że naszym ojcom okaże miłosierdzie
i wspomni na swe święte przymierze.
Na przysięgę, którą złożył
ojcu naszemu, Abrahamowi.
Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani,
służyć Mu będziemy bez trwogi,
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze
.

Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 PaÄ˝dziernik 2017, 09:13   

Kolejny sygnał o tym, że ważniejsze jest być niż mieć.
I wszystko jedno, czy to "mieć" oznacza dostatek (bo pole obrodziło),
czy niedostatek (bo brat się nie podzielił).
Istotą jest to, że ta materia całkowicie angażuje nasze myśli,
odciąga od Tego Co Najważniejsze.

Z Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group