Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 18LISTOPADA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 17 Listopad 2017, 16:29   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 18LISTOPADA 2017

Sobota, 18 LISTOPADA 2017
Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy


(Mdr 18,14-16.19,6-9)
Gdy głęboka cisza zalegała wszystko, a noc w swoim biegu dosięgała połowy, wszechmocne Twe słowo z nieba, z królewskiej stolicy, jak miecz ostry niosąc Twój nieodwołalny rozkaz, jak srogi wojownik runęło pośrodku zatraconej ziemi. I stanąwszy, napełniło wszystko śmiercią: nieba sięgało i rozchodziło się po ziemi. Całe stworzenie znów zostało przekształcone w swej naturze, powolne Twoim rozkazom, by dzieci Twe zachować bez szkody. Obłok ocieniający obóz i suchy ląd ujrzano, jak się wynurzał z wody poprzednio stojącej: drogą otwartą - Morze Czerwone i pole zielone - z burzliwej głębiny. Przeszli tędy wszyscy, których chroniła Twa ręka, ujrzawszy cuda godne podziwu. Byli jak konie na pastwisku i jak baranki brykali, wielbiąc Ciebie, Panie, któryś ich wybawił.

(Ps 105,2-3.36-37.42-43)
REFREN: Wspomnijcie cuda, które Pan Bóg zdziałał

Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,
rozsławiajcie wszystkie Jego cuda.
Szczyćcie się Jego świętym imieniem,
niech się weseli serce szukających Pana.

Pobił wszystkich pierworodnych ich kraju,
cały kwiat ich potęgi.
A lud swój wyprowadził ze srebrem i złotem
i nikt nie był słaby w jego pokoleniach.

Pamiętał bowiem o swym świętym słowie
danym Abrahamowi, swojemu słudze.
I wyprowadził swój lud wśród radości,
z weselem swoich wybranych.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.

(Łk 18,1-8)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 18 Listopad 2017, 04:31   

A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?

W znanej mi dobrze rodzinie babcia, której syn wżenił się po wojnie w przemyska rodzine a ona przy nim została, gdy tymczasem reszta jej rodziny pozostała na Ukrainie. Sędziwa już zapragnęła rodzine zobaczyć.
Samochód, bagażnik załadowany wszystkim co się tam wg babci miało przydać ledwo się domykał. Granica, kontrola paszportów i urzędnik, ktory zanim spojrzał na bagażnik, kazal sobie wskazać babcie, która akurat siedziała przy drzwiach samochodu. Wzruszona wyróżnieniem babcia chwyciła rękę urzędnika i ja pocałowała. Urzędnik pocałował babcie w głowę i wydał polecenie: droga dla dyplomatów.
Obyło się rzecz jasna bez kontroli zawartości bagażnika.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 Listopad 2017, 08:24   

(Łk 18,1-8)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać...
...A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?


Bardzo pragnę, by caly moj dzien stal sie Modlitwą...Kazdy dzień!
Kazdy dzien - oczekiwaniem na Ciebie, Boże mój...Na spęłnianie się Twojej Woli!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Listopad 2017, 08:31   

Nie powinniśmy wątpić w Boza wiernosc. On niezawodnie spelniani swoje obietnice i milosiernie patrzy na kazdą naszą prośbę. Problemem jest nasza wiernosc przymierzu z Bogiem.

Jeśli juz nie ufamy samym sobie i nie pokladamy nadziei w naszej modlitwie, uwazajac ja za malo wartosciową, jezeli nie pokladamy nadziei w hymnach i wznioslych „hosanna”, to niech nam pomoze przypowieść o sędzim bez serca, ktory ugiął się przed wytrwalymi prosbami ubogiej wdowy. Jak wiele jest Bożej pokory w przytoczeniu tej przypowiesci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Listopad 2017, 08:33   

To samo stworcze slowo Boga ktore stworzylo swiat i czlowieka, ono rowniez czyni Zbawienie. Tak jak otworzylo kiedyś droge przez morze i wyprowadzilo Izraela z „domu niewoli”, wiodąc go do Ziemi Obiecanej, tak samo i jeszcze bardziej Jezus Chrystus jest cudowną Droga Zbawienia dla wszystkich wirzacych w Niego.


Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,
rozsławiajcie wszystkie Jego cuda.
Szczyćcie się Jego świętym imieniem,
niech się weseli serce szukających Pana.
Pamiętał bowiem o swym świętym słowie
danym Abrahamowi, swojemu słudze.
I wyprowadził swój lud wśród radości,
z weselem swoich wybranych.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swięty
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 18 Listopad 2017, 10:00   

Piękny obraz:
"Byli jak konie na pastwisku i jak baranki brykali, wielbiąc Ciebie, Panie, któryś ich wybawił."

Może korzystając z wolnej soboty (być może nie dla wszystkich)
warto dziś trochę "pobrykać" :-).
A tak czy inaczej, idąc za fragmentem Psalmu:
niech się weseli nasze serce.

Życzę tego dziś wszystkim DOMownikom

Z Bogiem

Michał
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 18 Listopad 2017, 19:38   

W ramach brykania (mąż na wycieczce w Neapolu) odbyłam szkolenie psychologiczne w syminarium w Tarnowie-oraz obejrzałam z udziałem reżysera i wielu aktorów film ,,Gurgacz"-takie połaczenie emisji ze świadectwami-super sprawa! Postać księdza-wybitna-polecam.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group