Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 26MAJA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 25 Maj 2018, 16:08   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 26MAJA 2018

Sobota, 26 MAJA 2018
Dzień powszedni - wspomnienie obowiązkowe św. Filipa Nereusza, prezbitera


(Jk 5, 13-20)
Najmilsi: Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. Eliasz był człowiekiem podobnym do nas i modlił się usilnie, by deszcz nie padał, i nie padał deszcz na ziemię przez trzy lata i sześć miesięcy. I znów błagał, i niebiosa spuściły deszcz, a ziemia wydała plon. Bracia moi, jeśliby ktokolwiek z was zszedł z drogi prawdy, a drugi go nawrócił, niech wie, że kto nawrócił grzesznika z jego błędnej drogi, wybawi duszę jego od śmierci i przesłoni liczne grzechy.

(Ps 141 (140), 1b-2. 3 i 8)
REFREN:Moja modlitwa jest jak dym kadzidła

Do Ciebie wołam, Panie, pośpiesz mi z pomocą,
usłysz mój głos, gdy wołam do Ciebie.
Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak kadzidło,
a podniesione me ręce, jak ofiara wieczorna.

Postaw, Panie, straż przy moich ustach
i wartę przy bramie warg moich.
Do Ciebie bowiem, Panie, zwracam moje oczy,
do Ciebie się uciekam, nie gub mojej duszy.

(Mt 11, 25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mk 10, 13-16)
Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego". I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 26 Maj 2018, 06:15   

(Jk 5, 13-20)
Najmilsi: Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego...


Dopóki żyję, dopóki sie mogę modlic, będę przydatna, będę mogla być owocna...Wczoraj znalazlam w internecie wiadomosc, ze bliska mi kiedys osoba zmarla tuz po Wielkanocy. Wiele sie za tego czlowieka modlilam i kilkanascie dni temu przysnilo mi sie, jak on obsypuje mnie różami...W zamian za moje róże Różancowe?...

(Mk 10, 13-16)
Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego". I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.


Chcę, Panie Jezu, wtulac sie, jak dziecko, w Twoje ramiona...w Twoje Królestwo...Kiedys mi sie marzylo, by w Niebie sypać kwiatki pod stopy Chrystusa, gdy tymczasem, podczas wakacji, chodzac po ukwieconej łące, odczulam, ze to Jezus ścielic moze moją droge kwiatami, jeśli bedę przy Nim, w życiu, blisko...Podobno, jako dziecko, bylam istotą wdzieczną i kochaną...Do dziś tę milosc i troskę czuję i bardzo Ich - Najbliższych, za to kocham i nieustannie pamietam o nich w mojej skromnej Modlitwie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Maj 2018, 08:03   

Bogu podoba sie prostota dzieci. Nam sie ona rowniez podoba, ale boimy sie opinii innych, aby nie wzieli nas za prostakow i aby nami nie wzgardzili. Zamiast prostoty stotuje sie dzisiaj zasade poprawnosci formalnej, czyli zgodnej z regulaminem okreslonej grupy czy spoleczności.



Wbrew pozorom, dzieci to nie tylko obiekt zabiegow wychowawczych, trudow i poswiecenia, ale są one rowniez Bozym darem, albo mówiąc po prostu : Bożą pomocą w szukaniu i odnajdywaniu Bozego Krolestwa
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Maj 2018, 08:04   

„Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego”. Stad właśnie bierze się nasze zaufanie do wstawiennictwa świetych, szczegolnie Najswiętszej Maryi Panny.

Wierzymy, że w ten sposob, wzajemnie sobie pomagamy. Dzisiaj mamy okazję aby mając tego świadomość, podziekowac za to milosiernemu Bogu i prosic o łaskę dobrej modlitwy.

Naprawde wierzyc, to zawsze sie modlic, w smutku i radosci, tym gdzie jestesmy i co robimy, wszystkim co przezywamy,... modlic sie zyciem. Swietosc tutaj na ziemi, to modlitwa zaufania i tęsknoty do Pełni. Swietosc w Niebie, to modlitwa radosci, wdziecznosci i uwielbienia.

Do Ciebie wołam, Panie, pośpiesz mi z pomocą,
usłysz mój głos, gdy wołam do Ciebie.
Niech moja modlitwa wznosi się przed Tobą jak kadzidło,
a podniesione me ręce, jak ofiara wieczorna.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Maj 2018, 13:00   

Boze,prosze o laske dobrej modlitwy, takiej jakiej pragniesz ode mnie, bo zalezy mi na tym by byla przez Ciebie wysluchana.
Dzieki za dotychczasowa pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group