Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 5PAŹDZIERNIKA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 4 PaÄ˝dziernik 2018, 17:38   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 5PAŹDZIERNIKA 2018

Piątek, 5 PAŹDZIERNIKA 2018
wspomnienie obowiązkowe świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy


(Oz 2, 16b. 17. 21-22)
Tak mówi Pan: "Na pustynię chcę ją wyprowadzić i mówić do jej serca. I będzie mi tam uległa jak za dni swej młodości, gdy wychodziła z egipskiego kraju. Oddam jej znowu winnice, dolinę Akor uczynię bramą nadziei. I poślubię cię sobie na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana".

(Ps 103 (102), 1-2. 3-4. 8-9. 11-12)
REFREN: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia

Błogosław, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, święte Imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby.
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Nie zapamiętuje się w sporze,
nie płonie gniewem na wieki.

Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią,
tak wielka jest łaska dla Jego czcicieli.
Jak odległy jest wschód od zachodu,
tak daleko odsunął nasze winy.

(Ef 3, 8-12, 14-19)
Bracia, mnie zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich, zgodnie z planem wieków, jaki powziął Bóg w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. W Nim mamy śmiały przystęp do Ojca z ufnością dzięki wierze w Niego. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście napełnieni zostali całą Pełnią Bożą.

Aklamacja
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(J 19, 31-37)
Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat, ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem, Żydzi prosili Piłata, aby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Nim byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że on już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: Kości Jego nie będą łamane. I znowu na innym miejscu mówi Pismo: Będą patrzeć na tego, którego przebodli.
...........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 PaÄ˝dziernik 2018, 06:20   

(J 19, 31-37)
...Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że on już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda...


Miłość Boga do kazdego człowieka tak pokorna, ze az posunieta do dobrowolnego poddania sie okrucienstwu człowieka...Widocznie tak bylo trzeba...Pokora Boga, Który mnie prosi:

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 PaÄ˝dziernik 2018, 08:16   

Na ogol smutnym zakonczeniem milosci jest zdrada. Jesli chodzi o Boga, jest jeszcze przebaczenie i pojednanie, ale trzeba uwazac, aby nie stalo sie ono jeszcze cieższą zdrada.

Przebaczenie nie jest zwyklym „przepraszam – nic sie nie stalo”, ani zwykłym podaniem sobie ręki „na zgodę”, ale jest drogą przez pustynię zanim dojdzie sie do pachnacych ogrodow jednosci i zaufania – miejsca zaślubin „przez milosc i wiernosc” (Oz 2, 16)

Pelnie Bożą poznajemy w milosci i przez milośc ktora jest w Chrystusie, Dzieki niej mamy „śmialy przystep do Ojca”, gdy „Chrystus mieszka przez wiare w naszych sercach”

Krzyż jest straszliwym, przerażającym końcem życia, ktory sie stał chwalebnym i radosnym Poczatkiem

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

Błogosław, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, święte Imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.
On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby.
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 5 PaÄ˝dziernik 2018, 09:32   

"Przebaczenie nie jest zwyklym „przepraszam – nic sie nie stalo”, ani zwykłym podaniem sobie ręki „na zgodę”, ale jest drogą przez pustynię " /AZ/

Dla każdego człowieka.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 5 PaÄ˝dziernik 2018, 09:36   

"Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka.
((Ef 3))

Nieustannie prosimy o wzmocnienie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 5 PaÄ˝dziernik 2018, 14:58   

"Przebaczenie nie jest zwykłym „przepraszam – nic się nie stało”, ani zwykłym podaniem sobie ręki „na zgodę”, ale jest drogą przez pustynię " /AZ/

Czyli ani słowa, które wypowiedzieliśmy, ani gesty, które wykonaliśmy.
To co mówimy jest ważne, uwzględniając także intonację, mowę ciała.
Często udaje nam się to kontrolować.
Ale kluczem jest to co wydarzyło się w naszym sercu,
a zapanować nad tym, czasem, tak bardzo trudno.

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group