Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 11PAŹDZIERNIKA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 PaÄ˝dziernik 2018, 17:03   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 11PAŹDZIERNIKA 2018

Czwartek, 11 PAŹDZIERNIKA 2018
wspomnienie dowolne świętego Jana XXIII, papieża


(Ga 3, 1-5)
O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście dzięki uczynkom wymaganym przez Prawo, czy z powodu posłuszeństwa wierze? Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem? Czyż tak wielkich rzeczy doznaliście na próżno? A byłoby to rzeczywiście na próżno. Czy Ten, który udziela wam Ducha i działa cuda wśród was, czyni to dzięki uczynkom wymaganym przez Prawo, czy też z powodu posłuszeństwa wierze?

(Łk 1, 69-70. 71-73. 74-75)
REFREN: Wielbimy Pana, bo swój lud nawiedził

Bóg wzbudził dla nas moc zbawczą
w domu swego sługi, Dawida.
Jak zapowiedział od dawna
przez usta swych świętych proroków.

Że nas wybawi od naszych nieprzyjaciół
i z ręki wszystkich, którzy nas nienawidzą;
że naszym ojcom okaże miłosierdzie
i wspomni na swe święte przymierze,
na przysięgę, którą złożył ojcu naszemu, Abrahamowi.

Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani,
służyć Mu będziemy bez trwogi,
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.

(Dz 16, 14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

(Łk 11, 5-13)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą".
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 PaÄ˝dziernik 2018, 04:37   

(Łk 11, 5-13)
...I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą".


Dlaczego trzeba Ojca Niebieskiego prosic? O co i jak prosic - skoro On lepiej od nas wie,czego nam potrzeba (zanim Go poprosimy?)?
Zdarzylo mi sie, jeszcze wtedy, gdy okreslalam siebie jako newierzacą - prosic Go slowami: "Jesli istniejesz, spraw mi to a to, Boże..." I jak sie okazalo po latach - Bóg spelnial takze takie moje prosby; czesto czynil to z potrzebnymi, waznymi "poprawkami"...
Czasem zapisywalam moje prosby...I stad wiem, jak Bóg byl zawsze blisko...
Zaskoczylo mnie przed chwilą ostatnie zdanie dzisiejszej Ewangelii: "...to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą"...Chyba nigdy nie prosiloam o Ducha Świetego...A otrzymalam z Niego tak niewyobrażalnie wiele, wiele...
Dziękuję, Trójjedyny, Boże!...

(Dz 16, 14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 11 PaÄ˝dziernik 2018, 08:04   

"Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą."(Łk 11)

Czasami nie wiemy, o co prosimy.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 PaÄ˝dziernik 2018, 08:27   

Bog jest Autorem, my jestesmy natomiast uczestnikami Zbawienia, jesli sie Jemu powierzymy i z Nim wspolpracować będziemy.


Czlowiek latwo zapomina to czego sie nauczyl i to co przezyl widzi czesto w krzywym zwierciadle. Zydzi wielbili Boga gdy Ten przeprowadzil ich przez Morze Czerwone, ale na pustyni odwrócili sie od Niego i zlotemu cielcowi bili poklony.


Wytrwalosc często traktuje sie jako brak taktu i nachalność. Tymczasem prawdziwa wytrwalosc jest aktem odwagi, gotowym doznać uszczerbku na własnej dumie,( ale nie godności ), w imie szlachetnego celu ktory chce sie osiagnąć.

Da nam, że z mocy nieprzyjaciół wyrwani,
służyć Mu będziemy bez trwogi,
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.

Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego. (Dz 16, 14b)


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 12 PaÄ˝dziernik 2018, 11:05   

"Czasami nie wiemy, o co prosimy." (dbs)

Patrząc wstecz przypominam sobie wiele takich sytuacji,
w których dążyłem do czegoś co z perspektywy czasu oceniam jako złą opcję
(mam na myśli na przykład kwestie wyboru miejsca pracy).

Dzięki Ci Panie Boże, że uchroniłeś mnie od wielu moich "próśb"
(może nie zawsze wypowiadanych, ale jednak).

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group