Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 03listopada 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 2 Listopad 2018, 16:26   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 03listopada 2018

Sobota, 03 listopada 2018
wspomnienie dowolne świętego Marcina de Porres, zakonnika

(Flp 1,18b-26)
Bracia: Że na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa, z tego się cieszę i będę się cieszył. Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa, zgodnie z gorącym oczekiwaniem i nadzieją moją, że w niczym nie doznam zawodu. Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele, to dla mnie owocna praca. Co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść i być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele to bardziej dla was konieczne. A ufny w to wiem, że pozostanę i to pozostanę nadal dla was wszystkich, dla waszego postępu i radości w wierze, aby rosła wasza duma w Chrystusie przeze mnie, przez moją ponowną obecność u was.

(Ps 42,2-3.5)
REFREN: Boga żywego pragnie dusza moja

Jak łania pragnie wody ze strumienia,
tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego,
kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?

Gdy wspominam, jak z tłumem
kroczyłem do Bożego domu,
w świątecznym orszaku,
wśród głosów radości i chwały.

(Mt 11,29ab)
Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(Łk 14,1.7-11)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Opowiedział wówczas zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: "Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: "Ustąp temu miejsca". I musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: "Przyjacielu, przesiądź się wyżej". I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Listopad 2018, 06:18   

(Łk 14,1.7-11)
...Tak mówił do nich: "Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: "Ustąp temu miejsca". I musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci...


Dane mi bylo poznac smak pierwszenstwa, ale tez wiem, co to znaczy byc ostatnia wsrod ludzi...Teraz marzę o Niebie, w ktorym wszyscy beda czuc sie pierwszymi...
Że bywalo strasznie? Nic to...Ani bólu, ani łez juz nie będzie...Wszystko będzie szczęściem, Bożym Pokojem...Polubię ucztowanie...Zaśpiewamy Pieśń nad Pieśniami...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Listopad 2018, 08:43   

Pawel dązy do tego aby ci ktorzy nie slyszeli o Chrystusie, mogli Go poznac, by ich wiara sie nieustannie rozwijala i aby byla radosna. Pragął też, aby ci ktorzy uwirzyli byli „dumni w Chrystusie”.


Parcie na wysokie urzedy, parcie na szklo, czyli telewizyjne ekrany, parcie na kamery, na jupitery, na slupki sądażowe, na lajki w internecie, na honory, na rozglos, na znajomosc z celebrytami... Choroba ktora najczesciej konczy sie katastrofa ktorą kolejne kryzysy i skandale tylko poglębiaja. Balon rozglosu rosnie i prozna duma, a kiedy balon peka, zostaje tylko zuzyta, kolorowa guma (Łk 14,1.7-11)


„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”. Oczywiscie, nie chodzi o ponizanie, ani samego siebie ani innych, bo jest ono grzechem, a do grzechu Pan Jezus nikogo nie zacheca. Chodzi o unizenie, czyli skromną, zrownowazona, nie zwracajaca na siebie uwagi pokorę. To jest wlasnie jedyny „sposob” na Boga, bo taka prosta i bezpretensjonalna uczciwość wewnętrzna jest podstawa kazdej prawdziwej relacji milosci.


W ten sobotni, Maryjny dzien, prosimy Cię Boze o łaskę ktora ozywiala sw. Pawla, „aby Chrystus byl uwielbiony w naszym ciele: czy to przez zycie, czy przez śmierć”. Prosimy tez abysmy mogli za nim powiedziec, ze „dla mnie bowiem żyć to Chrystus, a umrzeć to zysk”

Jak łania pragnie wody ze strumienia,
tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego,
kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?



Niech nas blogoslawi Wszechmogący Bóg, Ojciec i Syn i Duch Święty

 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 3 Listopad 2018, 12:25   

Pierwsze miejsce. Przecież nie tylko przy stole.
W malzenstwie, w rodzinie, w grupie, w każdym spotkaniu z drugim człowiekiem.
Żeby tylko nie było w spotkaniu z Panem Bogiem. To i te powyższe maja szanse na uzdrowienie.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 3 Listopad 2018, 20:09   

Myślę,że człowiek jest szczęśliwy gdy jest wolny od swojego JA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group