Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 08listopada 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 7 Listopad 2018, 17:18   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 08listopada 2018

Czwartek, 08 listopada 2018
wspomnienie dowolne Świętej Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, dziewicy

(Flp 3,3-8a)
Bracia: My jesteśmy prawdziwie ludem obrzezanym, my, którzy oddajemy cześć w Duchu Bożym i chlubimy się w Chrystusie Jezusie, a nie pokładamy ufności w ciele. Chociaż ja także i w ciele mogę pokładać ufność. Jeśli ktoś inny mniema, że może ufność złożyć w ciele, to ja tym bardziej: obrzezany w ósmym dniu, z rodu Izraela, z pokolenia Beniamina, Hebrajczyk z Hebrajczyków, w stosunku do Prawa faryzeusz, co do gorliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości legalnej stałem się bez zarzutu. Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego.

(Ps 105,2-3.4-5.6-7)
REFREN: Niech się weselą szukający Pana

Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,
rozsławiajcie wszystkie Jego cuda.
Szczyćcie się Jego świętym imieniem,
niech się weseli serce szukających Pana.

Rozważajcie o Panu i Jego potędze,
zawsze szukajcie Jego oblicza.
Pamiętajcie o cudach, które On uczynił,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.

Potomkowie Abrahama, słudzy Jego,
synowie Jakuba, Jego wybrańcy. On,
Pan, jest naszym Bogiem,
Jego wyroki obejmują świat cały.

(Mt 11,28)
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię.

(Łk 15,1-10)
Zbliżali się do Jezusa wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: „Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi”. Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: „Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". Powiadani wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Albo jeśli jakaś kobieta mając dziesięć drachm zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam". Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca”.
........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 8 Listopad 2018, 08:31   

(Łk 15,1-10)
...Powiadani wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia...


Z tych dziewięćdziesięciu dziewięciu tez jest w niebie radosc...Wreszcie - o radosci z ust Pana Jezusa...na tamtym świecie, wprawdzie...Po co ja walcze o zdrowie tutaj?...Boże, błogosław nadal, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Listopad 2018, 08:48   

Nie ma porownania, jesli chodzi o głębię poznania osobowego jesli chodzi o Prawo albo Ducha Bozego, bo Bog jest Miloscia. Dlatego „sprawiedliwosc legalna” powinna byc uznana za strate, jak o tym mówi św. Pawel, „ze wzgledu nan najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa naszego Pana.


Ewangelizacja to nie wygodne spotkania, w miłym gronie, z dala od intruzow, ale pomoc i ratowanie tych ktorych zycie jest zagrozone, ale nie jako suchy obowiazek albo przymus, ale jako odruch serca i wewnetrzna powinnosc.


Logika Ewangelii jest inna anizeli logika świata ktorego fascynują wielkie cyfry. W centrum logiki Ewangelii znajduje sie milosc, którą się mierzy wrazliwoscia sumienia i dobrocia serca oraz czynami które stąd pochodzą.


Wedlug logiki zysku i wygody, owca ktora sie zgubila, staje sie owcą z punktami karnymi, pierwszą przeznaczoną do eliminacji, wymagajacą specjalnego nadzoru, traktowaną podejrzliwie i z niechęcia. Ewangeliczny pasterz, kierujacy sie miloscia, szuka ją i cieszy sie gdy moze ja wziac na ramiona i przynieść do domu. Cieszy sie jej odnalezieniem wraz z innymi. Owocem tej postawy jest radosc i harmonia spoleczna.

niech się weseli serce szukających Pana
zawsze szukajcie Jego oblicza.
Pamiętajcie o cudach, które On uczynił,
o Jego znakach, o wyrokach ust Jego.


Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię. (Mt 11,28) Oto jak sie sytuuje w zyciu logika Ewangelii.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 8 Listopad 2018, 21:28   

Bóg. patrzy sercem.,,Dobrze widzi się tylko sercem,,uczył lis Małego Księcia.
Bóg spostrzega inaczej ,głęboko,widzi to czego oczy nie widzą.
Właśnie dlatego osądy ludzkie sa tak ułomne i zniekształcone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group