Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 24stycznia 2019
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2019, 15:40   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 24stycznia 2019

Czwartek, 24 stycznia 2019
Wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła


(Hbr 7, 25 – 8, 6)
Bracia: Jezus może całkowicie zbawiać na wieki tych, którzy przez Niego przystępują do Boga, bo wciąż żyje, aby się wstawiać za nimi. Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, takiego, który nie jest zobowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, ustanawia arcykapłanem Syna doskonałego na wieki. Sedno zaś wywodów stanowi prawda: takiego mamy arcykapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach, jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku zbudowanego przez Pana, a nie przez człowieka. Każdy bowiem arcykapłan ustanawiany jest do składania darów i ofiar, przeto trzeba, aby Ten także miał coś, co by ofiarował. Gdyby więc był na ziemi, to nawet nie byłby kapłanem, gdyż są tu inni, którzy składają ofiary według postanowień Prawa. Usługują oni obrazowi i cieniowi rzeczywistości niebieskich. Gdy bowiem Mojżesz miał zbudować przybytek, został w ten sposób pouczony przez Boga: "Bacz, abyś uczynił wszystko według wzoru, jaki ci został ukazany na górze". Teraz zaś Chrystus otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile też stał się pośrednikiem lepszego przymierza, które oparte zostało na lepszych obietnicach.

(Ps 40 (39), 7-8a. 8b-10. 17)
REFREN: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi,
lecz otwarłeś mi uszy;
nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę.

W zwoju księgi jest o mnie napisane:
Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże,
a Twoje Prawo mieszka w moim sercu".
Głosiłem Twą sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu
i nie powściągałem warg moich,
o czym Ty wiesz, Panie.

Niech się radują i weselą w Tobie
wszyscy, którzy Ciebie szukają,
a ci, którzy pragną Twojej pomocy,
niech zawsze mówią: "Pan jest wielki".

Aklamacja (2 Tm 1, 10b)
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Mk 3, 7-12)
Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A przyszło za Nim wielkie mnóstwo ludzi z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o tym, jak wiele działał. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby na Niego nie napierano. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste, na Jego widok, padały przed Nim i wołały: "Ty jesteś Syn Boży". Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 24 Styczeń 2019, 04:15   

Przyjazny brzeg jeziora...łódka, do ktorej mogl sie schronic przed napierajacym na Niego tlumem schorowanych, opetanych, zdanych na łaske bliskich (jezeli tacy
byli)...On był czesto - ostatnia szansa, Jedynym, mogącym wyzwolic ich od
doczesnych, cielesnych i duchowych, zranień...Ja jestem jedna z tych napierajacych,
chcących Go dotknac...Do ilu rrazy starczy Ci, Panie Jezu, cierpliwosci w rozdzielaniu swych Łask uzdrowienia, dla nas?... dla mnie -zwłaszcza dzisiaj?...Bądź zawsze blisko, gorąco proszę, Miłosierny Boże...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Styczeń 2019, 08:11   

Chrystus jest pelnią świętości, kaplanem teraz i na wieki, zbawcza ofiarą miłości. Synem Bozym i Synem Czlowieczym. W Nim i przez Niego dostępujemy pelni zbawienia

Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi,
lecz otwarłeś mi uszy;
nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: "Oto przychodzę.
W zwoju księgi jest o mnie napisane:
Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże,
a Twoje Prawo mieszka w moim sercu".

Chrystus nie bawi się w celebryte. „Wszyscy ktorzy mieli jekies chroby, cisneli sie do Niego, aby Go dotkanać”. Był to wielki trud konfrontowania się z ciągłym naporem ludzi chcących tylko jednego, tylko tego aby została zalatwiona ich sprawa. Na codzien pozbawiony był prywatnosci i ciszy. Poprosił uczniów aby mieli w pogotowiu łódkę, by mial sie gdzie wycofać, gdy napor tłumu byl zbyt silny. Musial sie nieustannie konfrontowac z naporem duchow nieczystych, które pod pozorem wielkiej gorliwosci usilowaly przeniknąć do jego misji, dlatego musial je uciszac. Dzisiaj też powinniśmy sie strzec przesadnego entuzjazmu, bowiem może być on znakiem nieczystych zamiarów oraz łatwo może sie okazac ślepym fanatyzmem ktorym łatwo można sterowac politycznie.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty

 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 24 Styczeń 2019, 15:11   

"Niech się radują i weselą w Tobie
wszyscy, którzy Ciebie szukają,
a ci, którzy pragną Twojej pomocy,
niech zawsze mówią: "Pan jest wielki""(Ps 40)

Pan jest wielki.
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Styczeń 2019, 15:46   

Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże,
a Twoje Prawo mieszka w moim sercu".

Oby tak zawsze bylo prawdziwie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group