Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 17stycznia 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 16 Styczeń 2019, 21:00   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 17stycznia 2019

Czwartek, 17 stycznia 2019
Wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata


Hbr 3, 7-14)
Bracia: Postępujcie, jak mówi Duch Święty: "Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak podczas buntu, w dzień kuszenia na pustyni, gdzie kusili Mnie ojcowie wasi, wystawiając na próbę, chociaż widzieli dzieła moje przez lat czterdzieści. Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich, toteż przysiągłem w swym gniewie: Nie wejdą do mego odpoczynku". Baczcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co zwie się "dziś", aby ktoś z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu. Jesteśmy bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną.

(Ps 95 (94), 6-7c. 7d-9. 10-11)
REFREN: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze,
klęknijmy przed Panem, który nas stworzył.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku.

Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego:
"Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła.

Przez lat czterdzieści to pokolenie wstręt we Mnie budziło
i powiedziałem: Są ludem o sercu zbłąkanym
i moich dróg nie znają.
Przeto przysiągłem w gniewie,
że nie wejdą do mojej krainy spoczynku".

Aklamacja (Mt 4, 23)
Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mk 1, 40-45)
Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: "Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić". A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: "Chcę, bądź oczyszczony". Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: "Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich". Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Styczeń 2019, 09:37   

Pokusa krąży wokol czlowieka, szukajac aby go zwieść i uczynić swoją ofiarą. Jej wielkim sprzymierzeńcem jest duch buntu, ktory siłę myli z uporem, nie poddając się argumentom dobra, karmi sie pycha, chetnie przystaje do klamstwa i nie dba o to, ze jego zwyciestwo rychlo przemieni sie w nieodwracalna kleske.

Nasza nadzieja jest w Panu. Boze, daj nam prostą, dziecięcą wiarę ktora ufa i ma niezlomną nadzieje. Oddal od nas ducha buntu i zatwardzialości, która unosi sie pychą i gardzi prawdą.

"Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła.


Uczucia towarzysza kazdemu ludzkiemu dzialaniu. Dzialanie bez uczuc jest zimne, odhumanizowane, przypomina dzialanie robota. Trzeba sie jednak strzec emocjonalnego braku rownowagi i emocjonalnej utraty rozsadku w tym co sie czyni. Uratowany od trądu mężczyzna nie zrozumiał słów Chrystusa na temat „zlozenia świadectwa” i chcąc uczynić lepiej anizeli mu Chrystus to polecil, przyłożył rękę do zła.

Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 Styczeń 2019, 10:54   

Boze, oddal od nas ducha buntu i zatwardzialości, która unosi sie pychą /AZ/

A czego my nie chcemy.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 17 Styczeń 2019, 13:31   

" Baczcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary,(...)"(Hbr 3)

Łatwo popaść w zwątpienie i zatwardziałość.
Starajmy się być uważni.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group