Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 19lutego 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Luty 2019, 16:30   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 19lutego 2019

Wtorek, 19 lutego 2019
Wspomnienie dowolne świętego Konrada z Piacenzy, pustelnika

(Rdz 6, 5-8; 7, 1-5. 10)
Pan Bóg, widząc, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: "Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki podniebne, bo żałuję, że ich stworzyłem". Tylko Noego Pan darzył życzliwością. Pan rzekł do Noego: "Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia. Z wszelkich zwierząt czystych weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; również i z ptactwa – po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi. Bo za siedem dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy, aby wyniszczyć wszystko, co istnieje na powierzchni ziemi – cokolwiek stworzyłem". I wypełnił Noe wszystko tak, jak mu Pan polecił. A gdy upłynęło siedem dni, wody potopu spadły na ziemię.

(Ps 29 (28), 1b-2. 3ac-4. 3b i 9b-10)
REFREN: Pan ześle pokój swojemu ludowi

Oddajcie Panu, synowie Boży,
oddajcie Panu chwałę i sławcie Jego potęgę.
Oddajcie Panu chwałę Jego imienia,
na świętym dziedzińcu uwielbiajcie Pana.

Ponad wodami głos Pański,
Pan ponad wód bezmiarem!
Głos Pana potężny,
głos Pana pełen dostojeństwa.

Zagrzmiał Bóg majestatu:
a w Jego świątyni wszyscy mówią: "Chwała!"
Pan zasiadł nad potopem,
Pan jako Król zasiada na wieki.

(J 14, 23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.

(Mk 8, 14-21)
Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda!" A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów. Jezus zauważył to i rzekł do nich: "Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chlebów? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiałe są wasze umysły? Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?" Odpowiedzieli Mu: "Dwanaście". "A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?" Odpowiedzieli: "Siedem". I rzekł im: "Jeszcze nie rozumiecie?"
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Luty 2019, 06:05   

(Mk 8, 14-21)
Uczniowie Jezusa zapomnieli zabrać chleby i tylko jeden chleb mieli z sobą w łodzi...A oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chlebów...
...Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?" Odpowiedzieli Mu: "Dwanaście". "A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?" Odpowiedzieli: "Siedem". I rzekł im: "Jeszcze nie rozumiecie?"

(J 14, 23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.


Z każdą kromką spożywanego przeze mnie chleba, z kazdym wschodem słońca, przychodzisz do mnie, Panie Boże...
Niebo nad głową z chmurami...na jego tle - wolne w locie ptaki, mogą przyprawaic o - niemal ekstatyczny - zawrót glowy...
Byłam na Ciebie, Boże, ślepa i głucha - przybyłeś z łaską otwarcia...nawrócenia...Nie potrafię tego przemilczeć...Codziennie pragnę za to dziękować, każda chwilą życia pragnę Cię wielbić, Panie Boże Miłosierny, Nieśmiertelny, Wszechmocny...że JESTEŚ...że jestem...
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Luty 2019, 08:46   

Niestety, rzeczywiście często jest tak, że mając oczy, nie widzimy,
a mając uszy, nie słyszymy.
Tyle różnych doświadczeń, codziennych cudów,
a wciąż tak trudno nam zrozumieć...

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Luty 2019, 08:53   

Bóg „żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się”. Czlowieka jest wolny w swoim działaniu, dlatego może być ono dobre albo złe, bo nie jest on z gory zaprogramowanym manekinem. Najważniejsze zaś – dzięki wolności jest on zdolny do kochania i o to właśnie chodzi Panu Bogu, a dla czlowieka jedynie miłość może być sensem życia.


Bóg się nie mści na stworzeniu, Bóg po prostu zlego świata nie akceptuje. Mozna też inaczej o tym powiedziec, że zło na świecie ten świat psuje i prowadzi go do zguby, ale Bóg nie pozwoli na zagładę nawet najmniejszego dobra jakie na tym świecie się znajduje, ale je ratuje, tal jak Noego i jego rodzinę w czasie potopu.


"Jeszcze nie rozumiecie?" Wyrzut Jezusa odnosi sie do życia duchowego Jego uczniów, które zagrożone jest materializmem, a przez to podatne na „kwas faryzeuszów i kwas Heroda”, przed czym chce nas przestrzec Chrystus Mk 8, 14-21


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 19 Luty 2019, 10:08   

Piękna scena przy której trudno się nie uśmiechnąć.
Zbesztani uczniowie odpowiadają jak w podstawówce: dwanaście, siedem.
„Jeszcze nie rozumiecie?"
Nie rozumiemy ale kochamy Cię Jezu, tak jak kochali Cię uczniowie i jak kochał Cię całym swoim życiem mój Sw.P. ojciec u którego po śmierci pod materacem znaleziono spleśniały bochenek chleba.
Panie, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 Luty 2019, 17:23   

Zycie duchowe zagrożone jest materializmem /AZ/

Choc to wiemy, czesto o tym nie pamietamy. Zly nie spi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group