Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w kwietniu (31.III.-6.IV.2019)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 30 Marzec 2019, 22:29   NASZA KAPLICZKA w kwietniu (31.III.-6.IV.2019)

Aklamacja (£k 15, 18)
Zabiorê siê i pójdê do mego ojca, i powiem:
"Ojcze, zgrzeszy³em przeciw Niebu i wzglêdem ciebie".
Ostatnio zmieniony przez Ave Maryja 6 KwiecieÅ„ 2019, 14:21, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 30 Marzec 2019, 22:53   

K+M+B


Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice ¦wiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

Têdy

to nie by³ g³os
który w s³owach móg³by byæ zamkniêty
powia³o ¿yciem
i po prostu nie by³o miejsca
na ¿adne racjonalne argumenty
po prostu mia³em pewno¶æ
¿e to têdy


//wiersz O.Z.Kwiatkowskiego//
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


----------------5.Ustanowienie Eucharystii.------------------

O Jezu, ja jestem owieczk± zb³±kan±, a Ty dobrym Pasterzem: w trosce i niepokoju o mnie pod±¿y³e¶ moimi ¶ladami, dosiêg³e¶ mnie wreszcie i, po tysi±cznych pieszczotach, wzi±³e¶ mnie na ramiona i z rado¶ci± odprowadzi³e¶ do owczarni... ja jestem niestety owym synem marnotrawnym, który roztrwoni³ Twoje dobra: dary naturalne i nadnaturalne. Doprowadzi³em siê do op³akanego stanu, gdy¿ uciek³em daleko od Ciebie, który jeste¶ S³owem, przez które wszystkie rzeczy zosta³y uczynione, bez którego wszystko jest z³em, poniewa¿ jest nico¶ci±. Ty natomiast jeste¶ najbardziej kochaj±cym Ojcem: przyj±³e¶ mnie uroczy¶cie wówczas, gdy opamiêtawszy siê powróci³em do domu i znowu u Ciebie poszuka³em schronienia, rzucaj±c siê w Twoje ramiona. Przyj±³e¶ mnie znów za syna, dopu¶ci³e¶ mnie do swego sto³u, do swych rado¶ci, uczyni³e¶ mnie ponownie swoim dziedzicem!...
A Ty, o Jezu, by³e¶ zawsze dla mnie dobry, by³e¶ naj³agodniejszym barankiem, nazwa³e¶ mnie swym przyjacielem, patrza³e¶ na mnie z mi³o¶ci± nawet wtedy, gdy pogr±¿ony by³em w grzechu, b³ogos³awi³e¶ mi, gdy ja Ci z³orzeczy³em, z krzy¿a modli³e¶ siê za mnie, a z Twego przebitego Serca wytrys³a fala boskiej krwi, która mnie obmy³a z brudu, star³a moje nieprawo¶ci; wyrwa³e¶ mnie ¶mierci, daj±c za mnie swe ¿ycic, zwyciê¿y³e¶ ¶mieræ, a przynios³e¶ mi ¿ycie i otworzy³e¶ mi raj. O mi³o¶ci, mi³o¶ci Jezusowa! Zwyciê¿y³a ona wreszcie i sprawi³a, ¿e jestem z Tob±, mój Mistrzu, Przyjacielu, Oblubieñcze, Ojcze. Oto jestem w Twoim Sercu! Co chcesz, abym czyni³? (Jan XXIII: Dziennik duszy, rok 1900).

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o



O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 Marzec 2019, 08:36   

"Zgrzeszylem przeciwko Bogu i przeciwko tobie" marnotrawnego syna to tylko pierwszy stopien prawdziwego nawrocenia. Ten najbardziej gleboki, znamionuj±cy jego nowe narodziny to :"nie jestem godny zwac sie twoim synem". NIE JESTEM GODNY ! Godno¶c czlowieka jest tym co najbardziej glebokie... Bo¿e. Zachowac godnosc. Szanowac cudza godno¶æ a nie tylko prawa - na tym opiera sie prawdziwie ludzka cywilizacja.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2019, 09:22   

Zgrzeszylismy, z³amali¶my przymierze chrzcielne, pogardzili¶my sakramentami ¶wiêtymi, id±c za zwodniczym wyzwoleniem i zwodniczym szczê¶ciem. Wisi nad nami katastrofa, bo zamiast trzymaæ siê Ciebie, poszli¶my za fa³szywymi idolami, które nas sprowadzi³y z drogi zbawienia. Dlatego, prosimy teraz z pokor±, wybaw nas Panie, nie dlatego, aby¶my s±dzili, ze zas³ugujemy na Twoje milosierdzie, ale dlatego, ze Ty Jestes Mi³osierny i ¿e nasi ¶wieci ojcowie, siostry i bracia s± Twoimi s³ugami, którzy wstawiaj± siê za nami. Zmiluj siê i w ten sposób niech Twoje wielkie milosierdzie s³awne bêdzie miedzy narodami. Odmieñ nasze serca Panie - niech Twój ¦wiêty Duch w nas mieszka i niech nas prowadzi.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 6 KwiecieÅ„ 2019, 10:58   

Amen
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group