Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w kwietniu (21.IV.-27.IV.2019)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 20 KwiecieÅ„ 2019, 23:08   NASZA KAPLICZKA w kwietniu (21.IV.-27.IV.2019)

Chrystus zosta³ ofiarowany jako nasza Pascha.
Odprawiajmy nasze ¶wiêto w Panu.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 20 KwiecieÅ„ 2019, 23:47   

K+M+B


21 KWIETNIA 2019
Niedziela
Niedziela Zmartwychwstania Pañskiego


Chrystus Zmartwychwsta³, Alleluja!

Ojcze, DOMownicy, Go¶cie,
niech Chrystus zmartwychwstanie w ka¿dym z naszych serc.
Radosnych ¦wiat Wielkanocnych!


Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------




//

Chrystus

mia³ rozpiêt± koszulê
w³osy spada³y Mu na ramiona
szed³ szybkim krokiem
p³yn±³ po przestworzach
goni³ cienie gasn±ce
po ciemnych zau³kach istnienia
zapala³ je na nowo
ka¿dy o¿ywiaj±c w³asnoustnie
stwórczym wypowiedzeniem
jego nowego imienia
nie ¶pieszy³ siê zbytnio
jest przecie¿ Wiecznym Synem Boga
ale Jego serce bi³o takim niepokojem
jak ka¿dego cz³owieka który kocha
szed³ i paschaln± pie¶ñ ¶piewa³


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

To jest Pascha, pascha Pana... Nie figura, nie historia, nie cieñ, lecz prawdziwa pascha Pana...
Jezu, prawdziwie zachowa³e¶ nas od wielkiej zguby i wyci±gn±³e¶ ku nam swoje ojcowskie rêce, ukry³e¶ nas pod Twoimi ojcowskimi skrzyd³ami. Wyla³e¶ na ziemiê Twoj± bosk± krew, by stwierdziæ to krwawe i pe³ne mi³o¶ci ku ludziom przymierze. Oddali³e¶ od nas gro¼by gniewu i przywróci³e¶ nam pierwotny pokój z Najwy¿szym... O Ty, który jeste¶ prawdziwie sam w¶ród samotnych i ca³y we wszystkich! Niech przyjm± niebiosa Twojego ducha... lecz ziemia niech zachowa Twoj± krew...
O boska Pascho, która zstêpujesz z nieba na ziemiê i z ziemi wstêpujesz na nowo do nieba!... Dla wszystkich jeste¶ rado¶ci±, zaszczytem, pokarmem, rozkosz±; Ty¶ rozproszy³a ciemno¶ci ¶mierci, wszystkim darowa³a¶ ¿ycie, bramy nieba otwar³a¶. Bóg sta³ siê cz³owiekiem, a cz³owiek sta³ siê Bogiem...
O boska Pascho! Bóg nieba jednoczy siê z nami teraz w Duchu przez swoj± szczodrobliwo¶æ. Dziêki Niemu jest sala godów weselnych ju¿ zape³niona; wszyscy s± ubrani w szatê godow±... Nie zgasn± ju¿ wiêcej lampy dusz. W sposób duchowy i Bo¿y ja¶nieje we wszystkich ogieñ ³aski, w ciele i w duszy, podtrzymywany olejem Chrystusowym.
Prosimy Ciê, o Panie Bo¿e, Królu wieczny dusz, Chryste, wyci±gnij swoje wielkie d³onie nad ca³y Ko¶ció³ ¶wiêty i nad lud Twój ¶wiêty, który zawsze nale¿y do Ciebie: broñ go i strze¿, zachowaj go; zwalcz, wyzwij i poddaj wszystkich nieprzyjació³... Pozwól nam ¶piewaæ z Moj¿eszem pie¶ñ zwyciêstwa, bo Twoja jest chwa³a i potêga na wieki wieków! (¶w. Hipolit Rzymski).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2019, 07:38   

Cud zmartwychwstania jest realizacja i potwierdzeniem wcze¶niejszych znaków Bozych, mówi±cych o tym , ze Jego s³owa sa slowami Boga, a to co czyni jest Bozym dzielem. On sam zas jest Mesjaszem, Synem Bozym i naszym Zbawicielem.


Zachowaj mnie Bo¿e, bo uciekam siê do Ciebie,
mówiê do Pana: „Ty¶ jest Panem moim”.
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza
Cieszy siê moje serce i dusza raduje,
a cia³o moje bêdzie spoczywaæ bezpiecznie
bo w kraju zmar³ych duszy mej nie zostawisz
i nie dopu¶cisz, bym pozosta³ w grobie.
Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz,
pe³niê Twojej rado¶ci
i wieczn± rozkosz
po Twojej prawicy.

(z Ps 16)
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2019, 22:15   

,, Ty ¶cie¿kê ¿ycia mi uka¿esz ,pe³niê Twojej rado¶ci"
_________________
BML
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group