Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 04maja 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 4 Maj 2019, 01:21   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 04maja 2019

Sobota, 04 maja 2019
Wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika


(Dz 6,1-7)
Wówczas, gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy. Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbywali słowo Boże, a obsługiwali stoły - powiedziało Dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów. Upatrzcie zatem, bracia, siedmiu mężów spośród siebie, cieszących się dobrą sławą, pełnych Ducha i mądrości. Im zlecimy to zadanie. My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa. Spodobały się te słowa wszystkim zebranym i wybrali Szczepana, męża pełnego wiary i Ducha świętego, Filipa, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Mikołaja, prozelitę z Antiochii. Przedstawili ich Apostołom, którzy modląc się włożyli na nich ręce. A słowo Boże rozszerzało się, wzrastała też bardzo liczba uczniów w Jerozolimie, a nawet bardzo wielu kapłanów przyjmowało wiarę.

(Ps 33,1-2.4-5.18-19)
REFREN: Okaż swą łaskę ufającym Tobie

Sprawiedliwi, radośnie wołajcie na cześć Pana,
prawym przystoi pieśń chwały.
Sławcie Pana na cytrze,
grajcie Mu na harfie o dziesięciu strunach.

Bo słowo Pana jest prawe,
a każde Jego dzieło godne zaufania.
On miłuje prawo i sprawiedliwość,
ziemia jest pełna Jego łaski.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekają na Jego łaskę,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie głodu.

Aklamacja
Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył i zlitował się nad ludźmi.

(J 6,16-21)
Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: To Ja jestem, nie bójcie się! Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Maj 2019, 08:29   

(J 6,16-21)
Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: To Ja jestem, nie bójcie się! Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.


Rozmnożyłeś chleb zgromadzonym ludziom i zniknąłeś...Gdzie byłes Jezu? - na górze? - modliles sie do Ojca? Zastanawia mnie, ze"modliłes się" a nie - "rozmawiales"...Jak bardzo ukryty byl dla Ciebie, przez 33 lata , Ojciec - Bóg?...
"...Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wiatru"...Widzę Uczniów zmęczonych, chyba - wątpiących...po prostu - biednych...Jedną chwilą... chodzeniem po wodzie,... - Jezus tak bardzo ich ubogacił!...
...ON wie, ze mnie troche, czasem boli...Na chwile tylko zostawia mnie samą...Przychodzi po wodzie...uczy, jak ja mam to robic...JEST! DZIĘKUJĘ, mój Panie Jezu!
Przyjdź, JEZU CHRYSTE, proszę, do chorujących naszych Bliskich, i i udziel nam łaski uleczenia!
UZDROWIENIE CHORYCH - MÓDL SIE ZA NAMI, GORACO CIEBIE -WNIEBOWZIĘTA MATEŃKO, też proszę...
Ostatnio zmieniony przez ZoRo 4 Maj 2019, 10:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 4 Maj 2019, 09:32   

"Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył i zlitował się nad ludźmi."

Panie nie jestem godzien, ale jedno Twoje słowo...

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Maj 2019, 17:25   

Jezus idący po wodzie, zamiast podziwu, wzbudza lek u apostolow. Zrozumiale się to staje dopiero w Jego „godzine”, czyli przejscie paschalne, kiedy to bali się słysząc o Jego Zmartwychwstaniu. Musial im pomoc zrozumiec , ze ON JEST - wtedy dopiero ich lek zamienił się w zawierzenie.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Maj 2019, 10:49   

Panie, okaz swa laske by zawierzenie moje bylo bez cienia watpliwosci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group