Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - 11 X 2019
Autor Wiadomość
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 PaĽdziernik 2019, 09:14   Piątek - 11 X 2019

(Lk 11, 15-26)
Gdy Jezus wyrzucal zlego ducha, niektorzy z tlumu rzekli: "Przez Belzebuba, wladce zlych duchow, wyrzuca zle duchy". Inni zas, chcac Go wystawic na probe, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak znajac ich mysli rzekl do nich: "Kazde krolestwo wewnetrznie sklocone pustoszeje i dom na dom sie wali. Jesli wiec i szatan sam z soba jest sklocony, jakze sie ostoi jego krolestwo? Mowicie bowiem, ze Ja przez Belzebuba wyrzucam zle duchy. Lecz jesli Ja przez Belzebuba wyrzucam zle duchy, to przez kogo je wyrzucaja wasi synowie? Dlatego oni beda waszymi sedziami. A jesli Ja palcem Bozym wyrzucam zle duchy, to istotnie przyszlo juz do was krolestwo Boze. Gdy mocarz uzbrojony strzeze swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze wszystka bron jego, na ktorej polegal, i lupy jego rozda. Kto nie jest ze Mna, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mna, rozprasza. Gdy duch nieczysty opusci czlowieka, blaka sie po miejscach bezwodnych, szukajac spoczynku. A gdy go nie znajduje, mowi: „Wroce do swego domu, skad wyszedlem”. Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. Wtedy idzie i bierze siedem innych duchow, zlosliwszych niz on sam; wchodza i mieszkaja tam. I staje się pozniejszy stan owego czlowieka gorszy niz poprzedni".
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 11 PaĽdziernik 2019, 23:23   

I jeszcze pierwsze czytanie o tym, co przedstawia nasze dziś i żeby mimo wszystko się nie poddawać.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group