Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 05stycznia 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 4 Styczeń 2020, 21:11   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 05stycznia 2020

Niedziela, 05 stycznia 2020
Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim


(Syr 24,1-2.8-12)
Mądrość wychwala sama siebie, chlubi się pośród swego ludu. Otwiera swe usta na zgromadzeniu Najwyższego i ukazuje się dumnie przed Jego potęgą. Wtedy przykazał mi Stwórca wszystkiego, Ten, co mnie stworzył, wyznaczył mi mieszkanie i rzekł: W Jakubie rozbij namiot i w Izraelu obejmij dziedzictwo! Przed wiekami, na samym początku mię stworzył i już nigdy istnieć nie przestanę. W świętym Przybytku, w Jego obecności, zaczęłam pełnić świętą służbę i przez to na Syjonie mocno stanęłam. Podobnie w mieście umiłowanym dał mi odpoczynek, w Jeruzalem jest moja władza. Zapuściłam korzenie w sławnym narodzie, w posiadłości Pana, w Jego dziedzictwie.

(Ps 147,12-15.19-20)
REFREN: Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało

Chwal, Jerozolimo, Pana,
wysławiaj twego Boga, Syjonie.
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i błogosławi synom twoim w tobie.

Zapewnia pokój twoim granicom
i wyborną pszenicą hojnie ciebie darzy.
Śle swe polecenia na krańce ziemi
i szybko mknie Jego słowo.

Oznajmił swoje słowo Jakubowi,
Izraelowi ustawy swe i wyroki.
Nie uczynił tego dla innych narodów.
Nie oznajmił im swoich wyroków.

(Ef 1,3-6.15-18)
Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. Przeto i ja, usłyszawszy o waszej wierze w Pana Jezusa i o miłości względem wszystkich świętych, nie zaprzestaję dziękczynienia, wspominając was w moich modlitwach. [Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych.

Aklamacja (1 Tm 3,16)
Chrystus został ogłoszony narodom, znalazł wiarę w świecie, Jemu chwała na wieki.

(J 1,1-18)
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 16:37   

...i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła...

Jakze wszystko ze mna i wokół mnie - nadzwyczajnie dziwne...
Ptaki na golych konarach drzew za oknem, zagladaja do mnie i zachwycaja gromadnymi odlotami...Aniołowie Boży?...A niebosklon nad wszystkim - Oko Boga...Wszystko widzi, wszystkich otula Swą Opatrznoscią...Niesamowity CUD ISTNIENIA!...Niesamowite - JESTEM!

Krzyczę: JEEESTEEEM! JESTEM!
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 17:01   

A moze jest tak, jak w wierszu Abuny Zygmunta?:

nuda

zapadł wieczór i nic się nie zmieniło
na odrętwiałym z nudy garbie ziemi
wiatr jak wczoraj tak i dzisiaj
po szuwarach historii szumi
a słonce jak zachodziło tak zachodzi
a jeżeli nawet każdej minuty umiera człowiek
to zgodnie ze statystykami na jego miejsce
co pół minuty rodzi się człowiek drugi
wszyscy czujemy choć nie każdy chce o tym mówić
że coś się jednak kryje pod tym płaszczykiem nudy
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 19:38   

Syn Bozy, będąc prawdziwym człowiekiem, dał nam możliwość stania się Dziecmi Boga, a wiec otworzyl przed nami bramy Krolestwa Niebieskiego, Dom Ojca, jako nasz dom, bo usynowil nas i uczynil dziedzicami Nieba. Na to błogosławieństwo usynowienia odpowiadamy dziękczynieniem (eucharystia), czyli błogosławieniem Boga, a więc najwyższym wyrazem miłości i szczęścia.

Bóg jest Miłością i dlatego motywem Jego dzialania jest zawsze Miłość. Ona jest również treścia wszystkiego co Bóg czyni i do czego nas wzywa, kazdej misji na którą nas posyła. Dzieki niej poznajemy Boga i to na czym polega spełnienie się naszego powolania, które już teraz się zaczyna.

Biblijna mądrość to ani abstrakcja umyslowa, ani bezosobowa energia kosmiczna, ale rzeczywistość zakorzeniona w historycznych realiach. Jej pełnią jest Chrystus - wcielenie się Boga w naszą ludzką historię.

Chrystus jest światłościa która „oswieca każdego człowieka, gdy na ten świat przychodzi”. Wierzymy, że od poczecia każdy posiada tę szczególna relacje z Chrystusem, a wiec aborcja jest gwaltem zadanym nie tylko człowiekowi, ale i Bogu.

NIECH NAS BLOGOSLAWI BÓG WSZECHMOGĄCY, OJCIEC I SYN I DUCH ŚWIĘTY
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Styczeń 2020, 09:31   

ZoRo: Ptaki na golych konarach drzew za oknem, zagladaja do mnie i zachwycaja gromadnymi odlotami...Aniołowie Boży?

U nas na działce, za oknem, także mnóstwo ptaków.
Wróble, mazurki, sikorki (bogatki, modraszki), kosy, drozdy, dzwońce...
Różne charaktery.
Jedne potrafią być tuż obok siebie, na bardzo małej przestrzeni zgodnie jeść,
inne najpierw walczą z pozostałymi ptakami, a dopiero potem zajmują się jedzeniem.
Jedne chwytają ziarenko i odlatują, aby za chwilę powrócić,
inne "rozsiadają się" na dłużej.
Jedne potrafią wisieć głową w dół, byle tylko mieć dostęp do jedzenia,
inne szukają wygodnych miejsc.

Jak stwierdził mój syn, przyglądać im się, to "lepsze niż telewizja".

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Styczeń 2020, 15:18   

Wróciłem do rozmyślań nad tekstem J 1,1-18 - jak rozumieć Słowo, które u Boga było Bogiem, czy ono według Jana jest tożsame z Jezusem Chrystusem?
Słowo było Bogiem u Boga Ojca, tak rozumiem. "Słowo stało się ciałem" - gdy napełniło Jezusa. Jezus to Słowo nam objawił. Jezusa, który głosi NAUKĘ BOSKĄ, przynosząc niewidzialnego oczyma Boga, widziało oczyma i słyszało wielu, natomiast Boga nie widział nikt, co najwyżej słyszał poprzez Jezusa.

Minęła Nowenna, Oktawa, trwa jeszcze okres Bożego Narodzenia. Niech Wam, Nam, drodzy netParafianie, błogosławi Dobry Bóg.

Romek
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Styczeń 2020, 15:38   

A propos aborcji - to jest prawdziwy Herod i rzeź niewiniątek. O ile tamta wydaje się być legendą, to ta jest, niestety, rzeczywistością, tym bardziej przykrą, że odbywa się w świecie, w którym nauka Chrystusa jest głoszona już od setek lat.
_________________
R-k DMM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group