Warning: include(/virtual/152_leopolis/2174/_http/www/dom.biletdoserca.pl/cache/board_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /virtual/152_leopolis/2174/_http/www/dom.biletdoserca.pl/common.php on line 250

Warning: include(): Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php5:/usr/share/php') in /virtual/152_leopolis/2174/_http/www/dom.biletdoserca.pl/common.php on line 250
:: View topic - Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo - 01czerwca 202
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo - 01czerwca 202
Author Message
ZoRo


Posted:    Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo - 01czerwca 202 [ !!! ]

[color=red] Poniedziałek, 01 czerwca 2020
[b]Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła[/b][/color]

(Rdz 3,9-15.20)
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: „Gdzie jesteś?” On odpowiedział: „Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się”. Rzekł Bóg: „Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?” Mężczyzna odpowiedział: „Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa, i zjadłem”. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: „Dlaczego to uczyniłaś?” Niewiasta odpowiedziała: „Wąż mnie zwiódł, i zjadłam”. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: „Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych, na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”. Mężczyzna dał swojej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.

(Ps 87,1-3.5-6)
REFREN: Kościół nie zginie, Bóg jest w jego wnętrzu

Gród Jego wznosi się na świętych górach:
umiłował Pan bramy Syjonu
bardziej niż wszystkie namioty Jakuba.
Wspaniałe rzeczy głoszą o tobie, miasto Boże.

O Syjonie powiedzą: „Każdy człowiek narodził się na nim,
a Najwyższy sam go umacnia”.
Pan zapisuje w księdze ludów:
„Oni się tam narodzili”.

(Dz 1,12-14)
Gdy Jezus został wzięty do nieba, Apostołowie wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam, weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, brat Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i Jego braćmi.

Aklamacja (Łk 1,28)
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.

(J 2,1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
..........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Posted:     [ !!! ]

[i] (Łk 1,28)
[color=blue][b]Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.

(J 2,1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „[size=18]Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”[/size]. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń.....[/b][/color][/i]

W mało szlachetnych nczyniach pojawił sie Wielki Cud...za namową Matki Jezusa...
Ja - mizerne naczynie, proszę - napelniaj mnie codziennie Swoimi Łaskami, Panie Jezu...
Matko Kościoła Świetego - NIE OPUSZCZAJ NAS...Prowadź nas aż po Bramy Raju...na Spotkanie w Niebiańskiej Kanie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Posted:     [ !!! ]

Maryja posiada szczególną rolę w misji Chrystusa, możemy powiedzieć, ze jej macierzyństwo dotyczy nie tylko narodzin i wychowania Jezusa, ale również Jego misji i przejścia paschalnego („godziny Jezusa”), czyli Zbawienia. (J 2,1-11)

Istotą grzechu jest pójście za słowem szatana, sprzeniewierzając się słowu Bożemu, związane z takim posłużeniem się własnym ciałem, które jest grzeszną uzurpacją, dającą rację „wężowi” a nie Bogu, ufając bardziej jego „przyjaźni” aniżeli miłości Boga. (Rdz 3,9-15.20)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Posted:     [ !!! ]

Dla Boga nie ma nic niemożliwego i Maryja wierzy, że tak jest.
Maryja jako Mama widzi potrzeby człowieka i to co dla niego dobre. Także wtedy, gdy po ludzku doświadczamy zła i niesprawiedliwości. Zawsze.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group