Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 05sierpnia 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 4 Sierpień 2020, 23:19   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 05sierpnia 2020

Środa, 05 sierpnia 2020
Środa XVIII tygodnia zwykłego

(Jr 31,1-7)
W tamtych czasach, mówi Pan, będę Bogiem dla wszystkich pokoleń Izraela, one zaś będą moim narodem. To mówi Pan: Znajdzie łaskę na pustyni naród ocalały od miecza; Izrael pójdzie do miejsca swego odpoczynku. Pan się mu ukaże z daleka: Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość. Znowu cię zbuduję i będziesz odbudowana, Dziewico-Izraelu! Przyozdobisz się znów swymi bębenkami i wyjdziesz wśród tańców pełnych wesela. Będziesz znów sadzić winnice na wzgórzach Samarii; uprawiający będą sadzić i zbierać. Nadejdzie bowiem dzień, kiedy strażnicy znów zawołają na wzgórzach Efraima: Wstańcie, wstąpmy na Syjon, do Pana, Boga naszego! To bowiem mówi Pan: Wykrzykujcie radośnie na cześć Jakuba, weselcie się pierwszym wśród narodów! Głoście, wychwalajcie i mówcie: Pan wybawił swój lud, Resztę Izraela!

(Ps: Jr 31,10-13)
REFREN: Pan nas obroni, tak jak pasterz owce

Słuchajcie, narody, słowa Pana,
głoście na dalekich wyspach, mówiąc:
„Ten, co rozproszył Izraela, znów go zgromadzi
i będzie czuwał nad nim, jak pasterz nad swą trzodą”.

Pan bowiem uwolni Jakuba,
wybawi go z ręki silniejszego od niego.
Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu
i rozradują się błogosławieństwem Pana.

Wtedy ogarnie dziewicę radość wśród tańca
i młodzieńcy cieszyć się będą ze starcami.
Zamienię bowiem ich smutek w radość,
pocieszę ich i rozweselę po ich troskach.

Aklamacja (Łk 7,16)
Wielki prorok powstał między nami, i Bóg nawiedził lud swój.

(Mt 15,21-28)
Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Sierpień 2020, 07:17   

(Mt 15,21-28)
...A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.


W wyznawaniu wiary Panu Jezusowi, ważne są argumenty...?
On wszystko wie ale, wydaje mi się, moimi argumentami pragnie przekonywać innych...Kobieta kannanejska sercem zdobyła Jego Serce...Mieć wiarę taką jak ona...racz i mnie dać, Panie!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 5 Sierpień 2020, 11:11   

Wpis O. Z. Kwiatkowskiego

Prorok zapowiada zbawienie ale i oczyszczenie, bo zbawienie ma dotyczyć „reszty Izraela”
(„Znajdzie łaskę na pustyni naród ocalały od miecza”). Najważniejsze jednak jest stwierdzenie, a raczej wyznanie: „Ukochalem cię odwieczna miłością”, taka która grzesznej kobiecie przywraca dziewictwo i przywraca Oblubienca („Dziewico- Izraelu”).
Odnosi się to do czasów mesjanskich, a wiec do Kosciola, do nas, do nauki o naszym Zbawieniu, ktorego pełna realizacja jest w Jezusie Chrystusie.
Ileż na ten temat może nam powiedzieć chociażby pierwszy Jego cud w Kanie Galilejskiej, gdzie On jest faktycznym Oblubieńcem (Jr 31, 1-7 i J 2, 1nn). Ileż nadziei daje chociażby Jego ostra odpowiedz udzielona kobiecie kananejskiej (Mt 15, 21-28), uwypuklając przez to prawdę, ze wiara w Chrystusa jest decydująca i dzieki niej dokonuje się nasze uzdrowienie człowieka i włączenie do Swietego grona zbawionych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group