Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedzialek -Czytania i Błogosławień.- 21września2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 20 Wrzesień 2020, 19:00   Poniedzialek -Czytania i Błogosławień.- 21września2020

Poniedziałek, 21 września 2020
Święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty


(Ef 4, 1-7. 11-13)
Bracia: Zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości. Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani w jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który jest i działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich. Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

(Ps 19, 2-3. 4-5)
REFREN: Po całej ziemi ich głos się rozchodzi

Niebiosa głoszą chwałę Boga,
dzieło rąk Jego obwieszcza nieboskłon.
Dzień opowiada dniowi,
noc nocy przekazuje wiadomość.

Nie są to słowa ani nie jest to mowa,
których by dźwięku nie usłyszano;
Ich głos się rozchodzi po całej ziemi,
ich słowa aż po krańce ziemi.

Aklamacja
Ciebie, Boże, chwalimy, Ciebie, Panie, wysławiamy, Ciebie wychwala przesławny chór Apostołów.

(Mt 9, 9-13)
Odchodząc z Kafarnaum Jezus ujrzał człowieka siedzącego w komorze celnej, imieniem Mateusz, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to faryzeusze, mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary". Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 Wrzesień 2020, 05:34   

Po prostu - "rzekł do niego: „Pójdź za Mną”. On wstał i poszedł za Nim"...
...po prostu...
A także:
... "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary". Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”....Nadzwyczajnie - proste!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 Wrzesień 2020, 08:43   

Jeden jest Bog, jedna nadzieja, jeden Kościół – mistyczne Ciało Chrystusa. Jedność wiary to nie cenna ozdoba, ale warunek pełnego poznania Syna Bożego i uczestniczenia w Jego Boskiej Pełni.

Godność chrześcijańska sprawdza się w postępowaniu charakteryzującym się „ pokorą, cichością, cierpliwością, znoszeniem siebie nawzajem w miłości”. Czy nasza miłość nie jest zbyt egzaltowana, chcąca od razu osiągnąć wzniosły mistyczny pułap, gdy tymczasem św Paweł z wielkim realizmem i nie rezygnując z ideału, mówi o codziennym „znoszeniu się nawzajem w miłości”. Czy nie pociąga mnie zbytnio zdobycie rozpoznawalności, sławy, popularności, lajków na facebooku, zamiast dbanie o „budowanie Ciała Chrystusowego” i o jedność wiary ? (Ef 4, 1-7. 11-13)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 Wrzesień 2020, 08:44   

Kościół to nie elitarne towarzystwo dobrze urodzonych, a Pan Jezus nie jest jego prezesem, ale jest On dobrym Pasterzem, który dba o swoje owce i ratuje te które są zagrożone, szuka zaginione i cieszy się tymi które dobrze się mają. Jezus jest Zbawicielem , jak lekarz uwalnia od zła tych którzy są tym złem oszpeceni i przez nie opanowani. Największym błędem człowieka jest odgrywanie roli niewiniątka i udawanie, że zło go nie dotyka – zamiast zysku - ponosi wówczas największą życiową stratę – odcinając się od Chrystusa, odcina się od Zbawienia. (Mt 9, 9-13)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 Wrzesień 2020, 12:41   

Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój.

Pokoj we mnie, pokoj w tobie -> pokoj w rodzinie -> pokoj w społeczności -> ... pokoj na świecie

aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.

Panie, obdarz nas pokojem.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 21 Wrzesień 2020, 22:30   

Amen
_________________
BML
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 22 Wrzesień 2020, 08:38   

O. Zygmunt:
Czy nasza miłość nie jest zbyt egzaltowana, chcąca od razu osiągnąć wzniosły mistyczny pułap

Rzeczywiście chcemy dużo i jak najszybciej.
Brakuje nam cierpliwości.
Tymczasem to co jest nam potrzebne, to - odwołując się do innego wpisu Ojca -
ZAUFANIE I CZAS

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group