Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13.10.2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 12 PaĽdziernik 2020, 17:28   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 13.10.2020

Wtorek, 13 października 2020
Wtorek XXVIII tygodnia zwykłego

(Ga 5, 1-6)
Bracia: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda. I raz jeszcze oświadczam każdemu człowiekowi, który poddaje się obrzezaniu: jest on zobowiązany zachować wszystkie przepisy Prawa. Zerwaliście z Chrystusem wszyscy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie; wypadliście z łaski. My zaś z pomocą Ducha dzięki wierze wyczekujemy spodziewanej sprawiedliwości. Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

(Ps 119 (118), 41 i 43. 44-45. 47-48)
REFREN: Niech Twoja łaska zstąpi na mnie, Panie

Panie, niech zstąpi na mnie Twoja łaska,
Twoje zbawienie według Twej obietnicy.
Nie odbieraj moim ustom słowa prawdy,
bo ufam Twoim wyrokom.

A Prawa Twego zawsze strzec będę,
po wieki wieków.
I będę kroczył szeroką drogą,
bo szukam Twoich przykazań.

I będę się weselił z Twoich przykazań,
które umiłowałem.
Moje ręce wznoszę ku Twym wyrokom, które miłuję,
i rozważam Twoje ustawy.

(Hbr 4, 12)
Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

(Łk 11, 37-41)
Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to Pan rzekł do niego: "Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 13 PaĽdziernik 2020, 05:06   

(Ga 5, 1-6)
Bracia: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! Oto ja, Paweł, mówię wam: Jeżeli poddacie się obrzezaniu, Chrystus wam się na nic nie przyda....
...Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.


Cudne przeslanie zawarte między słowami: WOLNOŚĆ dana przez Chrysusa i MIŁOŚĆ W CHRYSTUSIE...
Tak. Bbywałam zniewolona. Poczulam sie wyzwolona, gdy Chrystus mnie wziął za reke i pprowadził....
Gdy próbowałam samodzielnie sie uwolnc - dotarło do mnie, ze takie moje wyzwolenie staje sie juz tylko czekaniem na przykrą, beznadziejną śmierć...lezeniem w łóżku i pustym patrzeniem w sufit...Nie daj, Boże tego więcej!

https://www.youtube.com/watch?v=ykuiqn0WISo
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 13 PaĽdziernik 2020, 07:42   

Prawdziwe życie chrześcijańskie to nie same tylko zewnętrzne manifestacje religijne, ale „ wiara, która działa przez miłość”. Na tym polega również prawdziwa wolność, bo spotykają się wówczas ze sobą: pragnienia duszy ludzkiej i Duch Święty, czyli wola Boża. Bez wiary człowiek nie rozumie sensu życia, a bez miłości nie jest w stanie go realizować - staje się więźniem frustracji w którą popadł.(Ga 5, 1-6 i Łk 11, 37-41)


Niech nas błogosławi Wszechmogący Bóg, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 13 PaĽdziernik 2020, 09:51   

Miłość(dobra wola) a prawo.
Nawet w obsłudze urządzeń, choćby samolotu, człowiek jest zawsze lepszy od maszyny.
Automatycznego pilota włącza się tylko wtedy kiedy kurs samolotu nie ulega zmianie.
A czeka nas ( nas to może jeszcze nie) era robotów.
Strach by było pomyśleć, gdyby nie Chrystus.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 17 PaĽdziernik 2020, 10:02   

Automaty potrafią coraz więcej - to się zmienia bardzo szybko.
Nie męczą się, nie stresują, mają krótszy czas reakcji.
Lada moment wykorzystywane będą autonomiczne samochody.
Pojawia się pytanie co ten automat (czyli oprogramowanie) zrobi, gdy znajdzie się w sytuacji wyboru między chronieniem "swoich" pasażerów a innych osób, np. pieszych lub ludzi w drugim autonomicznym samochodzie.
Najprawdopodobniej nie będziemy mieli na to wpływu i to może powodować obawy.
Ale gdyby dostępne były także luksusowe wersje samochodów, w których samemu można skonfigurować sobie priorytety ochrony w takich sytuacjach, to co byśmy zrobili...?

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group