Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 27listopada 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 26 Listopad 2020, 19:54   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 27listopada 2020

Piątek, 27 listopada 2020
Piątek XXXIV tygodnia zwykłego

(Ap 20,1-4.11-21,2)
Ja, Jan, ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. I ujrzałem trony, a na nich zasiedli sędziowie, i dano im władzę sądzenia, i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli znamienia na czoło swe ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. I ujrzałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga, jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. I Miasto Święte, Jeruzalem Nowe, ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.

(Ps 84,3-4.5-6a i 8a)
REFREN: Oto przybytek Pana Boga z ludźmi

Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich.
Serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego.
Nawet wróbel znajduje swój dom, a jaskółka gniazdo,
gdzie złoży swe pisklęta:
przy ołtarzach Twoich, Panie Zastępów, królu mój i Boże.

Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie Ciebie wielbiąc.
Szczęśliwi, których moc jest w Tobie;
mocy im będzie przybywać.

Aklamacja (Łk 21,28)
Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

(Łk 21,29-33)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: „Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 26 Listopad 2020, 23:46   

Czytania w 34 tygodniu zwiastują przyjście ponowne Chrystusa. Apostołowie i Lud Boży wołają "Przyjdź, Panie Jezu". W niedzielę już będziemy świętowć Jego przyjście.
_________________
R-k DMM
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2020, 04:56   

[(Łk 21,29-33)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: „Patrzcie na drzewo figowe i na inne drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pączki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”.


Po 20 wiekach Słowa Jezusa ani troche nie przeminęły...i nie przeminą...
Do lata jeszcze trochę czasu...Jeszcze nie zakwitły jablonie...ale wszystkie znaki na świecie i w przyrodzie zapowiadają zbliżające się KRÓLESTWO BOŻE.
Dlaczego tak cicho słychać wezwanie - MRANATHA?...

(Łk 21,28)
Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie


https://www.youtube.com/watch?v=vcIEwXRQfTI
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Listopad 2020, 11:43   

Kto to zrozumie
Kto to zrozumie… Chwile i czasy i wieki istnienia i śmierć i powrót do życia, jezioro ognia, Sąd Boży, chmury i trony, anioły z nieba i anioł z czeluści i bestia, jej obraz i jej znak potępienia…
Kto może zrozumieć człowieka z taka łatwością z jaką drzewo figowe wie ze skończyła się zima i zaczyna się wiosna...
Jest Słowo które trwa, choć przemija i niebo i ziemia. Jest On który stwarza nieustannie człowieka do nowego życia, każdym dotykiem chwili, każdym spojrzeniem troski i marzenia, łzą w oku, milczeniem a przede wszystkim spotykaniem drugiego człowieka na chwałę Boga i na pokój ludziom których On kocha, teraz i na wieki wieków. Amen.
(Ap 20,1-4.11-21,2 i Łk 21,29-33)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Listopad 2020, 13:51   

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Dziś łatwo zwiesić głowę i martwić się.
Potrzeba nam tego nabrania ducha, bo przecież

Szczęśliwi, których moc jest w Tobie;
mocy im będzie przybywać.


Z Panem Bogiem

Michał
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Listopad 2020, 19:28   

Kto to zrozumie

Choc rozumuje, bardziej wierze. Rozumowanie czesto przynosi mi niepokoj, stawia pytania, na ktore nie znajduje pewnych odpowiedzi. Wiara daje bezpieczenstwo i pokoj, umyslu i serca.
Swiat zdaje sie lagodnieje kiedy zawierzam Bogu wszystko.Nie trudne staja sie wtedy az tak cierpienia, straty, braki, zmartwienia.
Ufam woli Bozej pomimo jej nie...zrozumienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group