Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedzialek - Czytania i Błogosławieństwo -11.01.2021
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Styczeń 2021, 20:10   Poniedzialek - Czytania i Błogosławieństwo -11.01.2021

Poniedziałek. 11 stycznia 2021
Poniedziałek I tygodnia okresu zwykłego


(Hbr 1, 1-6)
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat. Ten Syn, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach. On o tyle stał się większy od aniołów, o ile odziedziczył dostojniejsze od nich imię. Do którego bowiem z aniołów powiedział Bóg kiedykolwiek: "Ty jesteś moim Synem, Ja Cię dziś zrodziłem"? I znowu: "Ja będę Mu ojcem, a on będzie Mi Synem"? A skoro ponownie wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: "Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży".

(Ps 97 (96), 1-2. 6 i 7c. i 9)
REFREN: Hołd Mu oddajcie, wszyscy aniołowie

Pan króluje, wesel się, ziemio,
radujcie się, liczne wyspy!
Obłok i ciemność wokół Niego,
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa
i wszystkie ludy widzą Jego chwałę.
Wszystkie bóstwa hołd Mu oddają.
Ponad całą ziemią Ty jesteś wywyższony
i nieskończenie wyższy od wszystkich bogów.

Aklamacja (Mk 1, 15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

(Mk 1, 14-20)
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!" Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: "Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi". A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni, zostawiwszy ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi, poszli za Nim.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Styczeń 2021, 05:39   

(Hbr 1, 1-6)
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców naszych przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat...


Nasunęło mi sie, trochę żartobliwie, zdanie: "W podarunku urodzinowym, przez Niego, dla Niego - stworzył wszechświat"...

(Mk 1, 14-20)
..ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich Jezus: "Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi". A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim...


Powołał ich w momencie, gdy zarzucali sieć...
Ja tez czuję się przez Niego i dla Niego powołana w jakimś malo istotnym momencie...Zarozumialstwem - takie, o sobie mniemanie?...A czy mogę juz teraz czuc sie dziedziczką Jego Królestwa? Wczoraj, na taką myśl, bardzo poprawiło sie moje złe samopoczucie (..że - prawie.królewna?)...

(Mk 1, 15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Styczeń 2021, 11:10   

Wydawać się może, że to jakaś gra w berka : jedno klepniecie i gracz jest uruchomiony. Jezus wypowiada słowo:” Pójdźcie za Mną”, a oni jak zaczarowani przerywają pracę, opuszczają swoje domy i idą za Nim.
Trzeba jednak wiedzieć, że jest to jeden tylko aspekt powołania: gotowość do pójścia za słowem Bożym. Drugi aspekt, bardzo ważny, to osobiste przygotowanie do spotkania z Bożym słowem powołania, mało spektakularne, zanurzone w zwykłej codzienności, w normalnym życiu, takim jakie ono jest w domu rodzinnym, w stosunkach z sąsiadami, w gronie przyjaciół, w synagodze. Życie z jego problemami i znakami zapytania, z marzeniami i rozczarowaniami, podejmowanymi decyzjami i efektami tych decyzji. Życie obserwowane sercem a nie tylko rozumem, życie przemedytowane i przemodlone. Życie coraz bardziej zwrócone ku Bogu, jak dobrze użyźniona ziemia, przygotowana do spotkania ze słowem powołania, aby gdy padnie Boże : „Pójdź za Mną”, zostało natychmiast przyjęte i rybacy ryb stali się „rybakami ludzi”. (Mk 1, 14-20)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Styczeń 2021, 11:11   

Historia wszechświata jest wielkim, uniwersalnym misterium istnienia Boga – STWÓRCY WSZECHŚWIATA. My, ludzie, należymy oczywiście do tej historii i mamy w niej do spełnienia szczególną rolę, bo zostaliśmy stworzeni „na obraz i podobieństwo Boga”.
Potężny anioł, Lucyfer sprzeciwił się jednak naszemu wybraniu, a przez to również sprzeciwił się Bogu jako Miłości która jest Miłosierna. Dla niego miłość to egoizm. Zwyciężony został jednak przez Boga-Człowieka, Jezusa Chrystusa i w ten sposób, uniwersalne misterium życia, czyli cała historia stworzenia, ujawniła SWOJĄ NAJGŁĘBSZĄ ISTOTĘ, CZYLI BOŻE NIESKOŃCZENIE MIŁOSIERNE OJCOSTWO. Szczególnym znakiem tego misterium jest ZNAK ZMARTWYCHWSTANIA - krzyż Chrystusa.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Styczeń 2021, 16:25   

Pięknie i ciekawie Ciebie, Ojcze sie czyta,,,Bóg zapłac...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 11 Styczeń 2021, 20:55   

Zgadzam się z Zosią.

Bóg zapłać :)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group