Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 26lutego 2021
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2021, 00:14   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 26lutego 2021

Piątek, 26 lutego 2021
Piątek I Tygodnia Wielkiego Postu

(Ez 18, 21-28)
Tak mówi Pan Bóg: "Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegłby wszystkich moich ustaw i postępował według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu policzone żadne grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo miałoby mi zależeć na śmierci występnego – mówi Pan Bóg – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu policzony, ale umrze on z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. Wy mówicie: „Sposób postępowania Pana nie jest słuszny”. Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze".

(Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-7a. 7b-8)
REFREN: Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?

Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl swe ucho
na głos mojego błagania.

Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby Ci służono z bojaźnią.

Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie,
dusza moja oczekuje Pana.
Bardziej niż strażnicy poranka
niech Izrael wygląda Pana.

U Pana jest bowiem łaska,
u Niego obfite odkupienie.
On odkupi Izraela
ze wszystkich jego grzechów.

Aklmacja (Ez 18, 31ac)
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.

(Mt 5, 20-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza".
............................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Luty 2021, 07:29   

Kto porzucił grzech i stara się żyć według Bożych wskazań, ten zostanie przyjęty do wspólnoty świętych w Niebie, bo JEGO SERCE JUŻ JEST TAM OBECNE, o czym świadczą jego pragnienia i jego życiowe starania. Kto natomiast najpierw pilnował się drogi Bożej, ale potem z niej zrezygnował, ODDAJĄC SWOJĄ DUSZĘ KŁAMSTWOM ZŁEGO, ten do wspólnoty świętych się nie dostanie, gdyż sam z niej zrezygnował, stając się jej jawnym albo skrytym wrogiem. (Ez 18, 21-28)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Luty 2021, 07:30   

Sakrament Pojednania - Spowiedź św - to Boża PROMOCJA ODKUPIENIA! („Teraz jest czas zbawienia”). KRADZIEŻĄ natomiast i MALWERSACJĄ jest przystępowanie do Komunii świętej mając na sumieniu ranę zadaną Miłości. W takim wypadku, najpierw należy zadbać o POJEDNANIE ze zranionym poprzez brak miłości człowiekiem, aby następnie móc szczerze dostąpić pojednania z Bogiem i móc się stać członkiem świętej z Nim KOMUNII. (Mt 5, 20-26)


NIECH NAS BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY, OJCIEC I SYN I DUCH ŚWIĘTY.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 26 Luty 2021, 10:02   

Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?


Trudno porzucić "wszystkie swoje grzechy" - wracają.
Ale wciąż trzeba próbować.

Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie,
dusza moja oczekuje Pana.


Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2021, 11:50   

Jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegłby wszystkich moich ustaw i postępował według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: nie będą mu policzone żadne grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował. Czyż tak bardzo miałoby mi zależeć na śmierci występnego – mówi Pan Bóg – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył? 
Nawracajmy się kazdego dnia od naszych grzechow. Panu Bogu nie zależy na naszej śmierci lecz na zbawczej sprawieiwości którą otrzymaliśmy przez dar życia.
Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?
Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Mozna by powiedzieć to kto tam się dostanie KRÓLESTWO Boże po za naszym zasięgem skoro ci na szczycie nie są wystarczająco sprawiedliwi.
JEZU pomóż to życie wyprostować.
JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.
JEZU UFAM TOBIE.
Z PANEM BOGIEM.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 26 Luty 2021, 19:27   

"Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi? " ((Ps 130))

Pełen nadziei psalm.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group