Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania 22.09.2021
Autor Wiadomość
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 Wrzesień 2021, 22:51   Czytania 22.09.2021

Środa, 22 września 2021

Środa XXV tydzień zwykły

Czytanie pierwsze
(Ezd 9,5-9)
Ja Ezdrasz w czasie ofiary wieczornej podniosłem się z upokorzenia mojego i w rozdartej szacie i płaszczu upadłem na kolana, wyciągnąłem ręce moje do Pana Boga i rzekłem: "Boże mój! Bardzo się wstydzę, Boże mój, podnieść twarz do Ciebie, albowiem przestępstwa nasze wzrosły powyżej głowy, a wina nasza sięga aż do nieba. Od dni ojców naszych aż po dziś dzień ciąży na nas wielka wina. My, królowie nasi, kapłani nasi, zostaliśmy wydani za nasze przestępstwa pod władzę królów krain tych pod miecz, w niewolę, na złupienie i na publiczne pośmiewisko, jak to się dziś zdarza. A teraz ledwo co na chwilę przyszło zmiłowanie, od Pana Boga naszego, przez to, że pozostawił nam garstkę ocalonych, że w swoim miejscu świętym dał nam dach nad głową, że Bóg nasz rozjaśnił oczy nasze i że pozwolił nam w niewoli naszej trochę odetchnąć, bo przecież jesteśmy niewolnikami. Ale w niewoli naszej nie opuścił nas Bóg nasz, lecz dał nam znaleźć względy u królów perskich, pozwalając nam odżyć, byśmy mogli wznieść dom Boga naszego i odbudować jego ruiny, oraz dając nam ostoję w Judzie i Jerozolimie".

Psalm
(Tb 13, 2abcde. 3-4a. 4bcd. 5. 8)
REFREN: Pan bardzo wielki, żyjący na wieki

Niech będzie błogosławiony Bóg, który żyje na wieki,
i niech będzie błogosławione Jego królestwo!
To On karze i okazuje miłosierdzie,
posyła do podziemnej Otchłani
i wyprowadza z największej zagłady.

Wysławiajcie Go, synowie Izraela,
wobec narodów,
wśród których was rozproszył
i tam swoją wielkość wam okazywał.

Wychwalajcie Go wobec wszelkiego stworzenia,
gdyż On sam jest Panem i Bogiem naszym,
On sam naszym Ojcem i Bogiem
po wszystkie czasy.

On was karci za wasze nieprawości,
lecz zmiłuje się nad wami wszystkimi.
I zgromadzi was spośród wszelkich narodów,
wśród których zostaliście rozproszeni.

Ja zaś wychwalam Go w ziemi mego wygnania,
obwieszczam narodowi grzeszników Jego moc i wielkość.
Nawróćcie się, grzesznicy,
i postępujcie przed Nim sprawiedliwie,
kto wie, może znajdzie w was upodobanie
i miłosierdzie wam okaże.

Aklamacja
Aklamacja (Mk 1,15)
Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Ewangelia
(Łk 9,1-6)
Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: "Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim". Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 22 Wrzesień 2021, 04:41   

I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.
Tak jak robił to zawsze Chrystus . Gdzie indziej, zanim przemówił, dał ludziom po prostu jeść.

Czy narracja, która ogranicza troskę o człowieka może być prawdziwa?
Z danych GUSu: 2 000 000 niezrealizowanych świadczeń medycznych w ostatnim roku, w porównaniu do ubiegłego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Wrzesień 2021, 10:27   

Wolność ewangeliczna to nie beztroska, ale zaufanie do Bożej mocy i Bożej mądrości. To nie bałagan, ale kierowanie się poruszeniami Bożego Ducha. To nie nachalność i obciążanie zadaniami innych, ale danie innym szansy solidarnej współpracy i tworzenia wszyscy razem apostolskiej wspólnoty Kościoła. (Łk 9,1-6)



Bóg nie jest żądny naszego bicia się w piersi i naszych wyrazów pokory, ale chce abyśmy umieli skorzystać z Jego łaski Zbawienia. Dodaje nam siły, a dzisiaj przypomina w czytaniach mszalnych, że „dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób i wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych”, mówiąc o Kościele. Uczciwość każe nam uznawać grzechy, które popełniliśmy, aby móc się od nich rzeczywiście uwolnić. Boże miłosierdzie nie zawodzi, ale można go dostąpić tylko w sposób uczciwy.

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. (Mk 1,15)
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 22 Wrzesień 2021, 11:04   

Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie.

Jakie to sprzeczne z naszą potrzebą zapobiegliwości.
I tej, gdy szykujemy się do wyjazdu,
i może jeszcze bardziej tej, gdy będąc w domu mówimy "może się kiedyś przyda"

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Wrzesień 2021, 13:54   

Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.
Jezus dał nam kapłanów głosicieli Ewangelii która nas uzdrawia. Otwórzmy drzwi naszych domow Chrystusowi czyli duchowieństwu aby nas uzdrawiali i poprowadzili do Królestwa Bożego.
W tych czasach trudnych gdzie wiernych Jezusowi kapłanów poniżają różne grupy z pod znaku szatana my ludzie wiary bądźmy otwarci i odważni aby stanąć w obronie naszych duszpasterzy.
JEZU UFAM TOBIE.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 22 Wrzesień 2021, 20:39   

"Niech będzie błogosławiony Bóg, który żyje na wieki,
i niech będzie błogosławione Jego królestwo! " (Tb 13,2)

Esencja.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group