W tym dniu Maryja powtórzy³a: «Pokuty! Pokuty! Pokuty!». Potem poleci³a Bernadecie zje¶æ ro¶linê, która tam ros³a, i¶æ do ¼ród³a, napiæ siê i obmyæ siê w nim. «Nie widz±c ¼ród³a – opowiada Bernadeta – skierowa³am siê ku rzece. Pani jednak powiedzia³a mi, ¿e to nie tam, i da³a mi znak palcem, abym podesz³a pod ska³ê. Zrobi³am tak. Znalaz³am tam zaledwie odrobinê wody, jakby b³oto, i z ledwo¶ci± mog³am jej nabraæ. Zaczê³am dr±¿yæ ziemiê. Po chwili mog³am nabraæ wody, ale trzy razy j± wyrzuci³am. Dopiero za czwartym razem mog³am siê napiæ, tak bardzo woda by³a brudna.» W ten sposób zosta³o odkryte ¼ród³o, które nigdy nie wysch³o i sta³o siê narzêdziem licznych uzdrowieñ. (przyg. Zosia)
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 10 Luty 2013, 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Tajemnice Radosne:
1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bo?ego.
2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety.
3.Narodzenie Pana Jezusa.
4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni.
5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni.
------------------------------------------------
//
B³awaty szczê¶cia
prosto z nieba
sp³ywaj± mi na otwarte rêce
oczy zamkniêciem powiek
sk³adaj± przysiêgê
na muzykê ciszy
i na tañcz±ce go³êbie
tak dobrze Ciê witaæ
gdy przybywasz
prosto we mnie
odp³ywaæ
wolno
jak ³abêdzie
wszêdzie
gdzie Ty bêdziesz
-O.Zygmunt Kwiatkowski
W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...
od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona
Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.
Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.
Aby rodziny migrantów, zw³aszcza matki, by³y wspierane i otaczane opiek± w trudno¶ciach.
Aby narody bêd±ce w stanie wojny lub konfliktu mog³y i¶æ drog± budowania pokojowej przysz³o¶ci.
//
W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o
-------------- 1.Zwiastowanie Maryi, iz jest matka Syna Bozego. ----------------
„Rzek³a Maryja: „Oto ja s³u¿ebnica Pañska, niech mi siê stanie wed³ug s³owa twego” (£k.1,38).
W Tajemnicy Zwiastowania widzimy Maryjê w postawie S³u¿ebnicy Pañskiej. By³a najdoskonalsz± S³u¿ebnic± bo by³a Niepokalana, a w Jej woli nie by³o najmniejszego odruchu buntu przeciw woli Bo¿ej. Czego wiêcej potrzeba ludzko¶ci do pokoju i szczê¶cia, jak przyjêcia i odtworzenia postawy S³u¿ebnicy wobec Boga?
Przyst±pmy do odtwarzania w swoim ¿yciu, na ka¿dym kroku postawy S³u¿ebnicy Pañskiej.
„Mi³o¶æ ka¿da karmi siê ofiar± i po¶wiêceniem. Mi³o¶æ, która siê od kogo¶ czego¶ spodziewa, nie jest prawdziw± mi³o¶ci±. Mi³o¶æ prawdziwa musi co¶ ze siebie ofiarowaæ.”
(Konferencje ¶w. Maksymiliana Kolbe)
(http://www.kolbemission.org)
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
-------------- 2.Nawiedzenie Swietej Elzbiety. -------------
„ W tym czasie Maryja wybra³a siê i posz³a z po¶piechem w góry, do pewnego miasta Judy” (£k. 1,39).
W tej tajemnicy widzimy Maryjê w dzia³aniu. S³u¿ebnica Pañska staje siê S³u¿ebnic± Mi³o¶ci. Tak± pozosta³a Ona na zawsze, taka okazuje siê do dzi¶ wobec ca³ej ludzko¶ci . Có¿ wiêcej potrzeba ludzko¶ci do pokoju i szczê¶cia, jak przyjêcie postawy Maryi objawionej w tajemnicy Nawiedzenia? Zabierzmy siê do odtwarzania, do kopiowania w swym ¿yciu postawy Maryi. Stañmy siê jak Ona s³ugami naszych bli¼nich.
„Ka¿dy czyn wykonany z intencj± podobania siê Niepokalanej jest aktem mi³o¶ci. Sprawiaæ jej przyjemno¶æ naszymi dobrymi uczynkami jest te¿ mi³o¶ci±. Mi³o¶æ oczyszcza duszê, jak ¿elazo oczyszcza siê w ogniu.”
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
-------------- 3.Narodzenie Pana Jezusa. --------------------------
„Powi³a swego pierworodnego Syna, owinê³a Go w pieluszki i po³o¿y³a w ¿³obie, gdy¿ nie by³o dla nich miejsca w gospodzie” (£k.2,7).
Jak prêdko znale¼liby¶my pokój i szczê¶cie, gdyby w naszej duszy rodzi³ siê, ¿y³ i wzrasta³ Jezus. Jak szczê¶liwa by³aby ludzko¶æ, gdyby zamiast szukaæ bogactw i materialnego luksusu, pospieszy³a do Betlejem, aby znale¼æ Jezusa. Któ¿ nam da Jezusa, kto Go zrodzi w naszych duszach? Tylko Maryja jest Matk± Jezusa. Do koñca ¶wiata Jej wy³±cznym przywilejem jest dawanie ¶wiatu Jezusa i rodzenie Go w naszych duszach. Pro¶my wiêc Matkê Jezusow±, aby da³a nam Jezusa i strzeg³a Go w naszych sercach.
„Tylko mi³o¶æ mo¿e daæ przedsionek nieba i u nas jest ten przedsionek, gdy¿ wszyscy siê kochamy. Ojcem mamy Boga w niebie, Niepokalana jest Matk±, a Pan Jezus w Przenaj¶wiêtszym Sakramencie jest starszym bratem i wszyscy ludzie do tej rodziny powinni nale¿eæ”.
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
-------------- 4.Ofiarowanie Jezusa w Swiatyni. --------------------
„Gdy potem up³ynê³y dni ich oczyszczenia wed³ug Prawa Moj¿eszowego, przynie¶li Dzieci±tko do Jerozolimy, aby Je przedstawiæ Panu”.(£k.2,22).
W tajemnicy Ofiarowania ka¿dy z nas musi zjednoczyæ siê z Niepokalan±. Tak¿e my musimy spieszyæ do ¶wi±tyni, aby w niej podczas Mszy ¶wiêtej ofiarowaæ Ojcu Niebieskiemu Jezusa za siebie i swoje winy, jako nieskoñczon± ofiarê dziêkczynienia, uwielbienia, b³agania i przeb³agania. Do ofiary Jezusowej musimy do³±czyæ swoje skromne ofiary, swoje trudy, prace, wyrzeczenia i cierpienia zniesione dla Boga.
„Mi³o¶æ nie zale¿y od usposobienia, objawi siê ona tylko w ró¿ny sposób na zewn±trz. Tre¶æ sama jest jednakowa i polega na zjednoczeniu woli naszej z wol± Bo¿±”.
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
-------------- 5.Odnalezienie Pana Jezusa wsrod uczonych w Swiatyni. ------------------
„Matka rzek³a do Niego: Synu czemu¶ nam to uczyni³? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukali¶my Ciebie”. (£k.2,48)
W bole¶ci Macierzyñskiego Serca Maryi szukaj±cego Jezusa w Jerozolimie mo¿emy widzieæ obraz innego bólu, który prze¿ywa Ona szukaj±c Jezusa w sercach ludzi ochrzczonych, którzy utracili Go przez grzech ciê¿ki. Ten ból swego serca ods³oni³a nam Maryja w Fatimie. Oby¶my nigdy nie stali siê przyczyn± tego bólu Niepokalanego Serca Maryi. Oby¶my nigdy przez grzech ciê¿ki nie utracili Jezusa”.
„Pro¶my J± o tê mi³o¶æ wielk±, o tê p³omienn± mi³o¶æ, by¶my w mi³o¶ci Bo¿ej w Niej nie uznawali ¿adnych granic. Gdy Ona, Ona sama zaw³adnie naszym sercem, bêdziemy obojêtni na rzeczy przemijaj±ce, przykre, czy przyjemne, na sprawy ³atwe czy trudniejsze. Wszystko przeminie – mi³o¶æ zostanie”.
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ... +---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o
O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
Modlmy sie o pokoj w Syrii i pokoj w naszych duszach, o opieke Boza dla dzieci, szczegolnie tych dotknietych wojna, przemoca i glodem. Modlmy sie o Swiatlosc dla naszych dzieci
Rado¶ci± Pana dzie³a, które stworzy³
B³ogos³aw, duszo moja, Pana,
o Bo¿e mój, Panie, Ty jeste¶ bardzo wielki!
Odziany w majestat i piêkno,
¶wiat³em okryty jak p³aszczem.
Umocni³e¶ ziemiê w jej podstawach,
nie zachwieje siê na wieki wieków.
Jak szat± okry³e¶ j± Wielk± G³êbi±,
ponad górami stanê³y wody.
Ty zdroje kierujesz do strumieni,
co po¶ród gór siê s±cz±.
Nad nimi mieszka ptactwo niebieskie
i ¶piewa w¶ród ga³êzi.
Jak liczne s± dzie³a Twoje, Panie,
Ty¶ wszystko m±drze uczyni³
ziemia jest pe³na Twych stworzeñ.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana, DUSZA LUDZKA MA POCZUCIE ISTNIENIA BOGA, STWORCY WSZYSTKICH RZECZY, KTORY POWOLAL DO ZYCIA CZLOWIEKA I TYM STWORZENIEM SIE CIESZY
o Bo¿e mój, Panie, Ty jeste¶ bardzo wielki!
Odziany w majestat i piêkno,
¶wiat³em okryty jak p³aszczem.WIELKOSC BOGA TO MAJESTAT I PIEKNO KTORE POZWALAJA , JAK SWIATLO, DOSTRZEC STWORCZE DZIELO BOGA I W NIM UCZESTNICZYC
Jak liczne s± dzie³a Twoje, Panie,
Ty¶ wszystko m±drze uczyni³
ziemia jest pe³na Twych stworzeñ.
B³ogos³aw, duszo moja, Pana.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz gÅ‚osować w ankietach Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum