Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
27o3o2013(WIELKA SRODA)-oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 01:09   27o3o2013(WIELKA SRODA)-oooNASZooo--o--ROZANIEC

Duchu ¦wiêty, Bo¿e, przyjd¼, przyjd¼, Duchu ¦wiat³o.
Duchu Ogniu przyjd¼, przyjd¼ i rozpal nas.
Przyjd¼, Duchu Ojca, b±d¼ naszym ¶wiat³em;
Niech promienieje Twej chwa³y blask.
O ¶wiadku prawdziwy, umocnij nas;
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 27 Marzec 2013, 01:19, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 01:15   

K+M+B

15-8-2012 sroda

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

A¿ przyszed³e¶

czeka³em
czeka³em
wszyscy czekali¶my
doczesnego zbawienia
naszych idei i my¶li
a przede wszystkim
by¶my byli nieskalani i czy¶ci jak prawdziwa mi³o¶æ

pr±d ¶mierci okaza³ siê jednak szybszy od naszych oczekiwañ
porwa³y nas wiry prawd gwa³townych i ¶liskich
opanowa³ strach
odurzy³y zmys³y
pilnuj±c zazdro¶nie jak g³uchy cerber
aby¶my nigdy na wolno¶æ nie wyszli
czas pazurami rozdrapywa³ nasze rany
wzajemnie siê za nie oskar¿ali¶my
byli¶my ¶cigani koszmarami
które pomimo naszych pró¶b i mimo naszej obawy
realizowa³y siê z bezwzglêdnym okrucieñstwem
grali¶my absurdaln± komediê
a w³a¶ciwie to grzech smutku i zw±tpienia gra³ je w nas

a¿ przyszed³e¶
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby wzrasta³o poszanowanie przyrody, ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e ca³e stworzenie jest dzie³em Boga, powierzonym ludzkiej odpowiedzialno¶ci.
Aby biskupi, prezbiterzy i diakoni byli niestrudzonymi g³osicielami Ewangelii a¿ po krañce ziemi.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
Nie bierzemy pod uwagê, ¿e istnieje wiêkszy ¶wiat od naszego. Serca mamy nieskore do przekraczania w³asnych ¿alów i nieskore do odkrycia przez nasze ¿ale, nowych mo¿liwo¶ci dla nas. Nasze serca bywaj± nieskore do wzniesienia siê ponad ból i zobaczenia go, jako ma³ej czê¶ci, d³ugiego procesu uzdrawiania nas samych. Powolno¶æ mo¿e byæ czym¶ szkodliwym. Mo¿emy pozwoliæ siê uwiêziæ naszym w³asnym ¿alom i ograniczeniom. Kto otworzy nam oczy, skoro jeste¶my krótkowzroczni i bardzo g³usi? Trzeba chcieæ zobaczyæ, co jest poza naszym polem widzenia i poza naszym polem s³yszenia. Potrzeba, by kto¶ przyczyni³ siê do tego, aby nasze serca zaczê³y pa³aæ.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad nami i Ty ktoras wspolcierpiala Matko Bolesna przyczyn sie za nami

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
"Jeste¶cie ¶wiadkami". Tej rado¶ci, ¿e warto wychodziæ "noc±", jak Magdalena, choæ przed tob± smutek grobu, aby doznaæ rado¶ci "dnia". ¦wiadek, to cz³owiek oddychaj±cy wolno¶ci± przekonañ, my¶lenia. ¯yje tym, ¿e wszystko jest mo¿liwe dla tego, który wierzy.

Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad nami i Ty ktoras wspolcierpiala Matko Bolesna przyczyn sie za nami

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
£aska, któr± otrzymujemy i przyjmujemy jest w nas p³odna. "Szczepan dzia³a³ cuda i znaki w¶ród ludu". Ta "p³odno¶æ" daru Bo¿ego w nas, jest mi³o¶ci± Jezusa. "Cuda i znaki" uczynione przez Szczepana, by³y mi³o¶ci± Boga. Cz³owiek staje siê duchowo p³odny, gdy przyjmuje to, co Bóg daje, zgadzaj±c siê na to, ¿e nie zawsze rozumie Jego dzia³anie.

Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad nami i Ty ktoras wspolcierpiala Matko Bolesna przyczyn sie za nami

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Wniebowziêcie ods³ania piêkno Maryi. Do nieba, do Maryi mo¿emy doj¶æ czyni±c dobry u¿ytek z piêkna, które jest w ka¿dym cz³owieku. ¯yj±c tajemnic± daru, jakim jest piêkno, ¿yjemy w Bogu, który jest samym Piêknem. St±d w piêknym ¿yciu, w stworzeniu na podobieñstwo Boga, który jest samym Piêknem, mamy nadziejê na wej¶cie do nieba przez Jezusa i Maryjê.

Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad nami i Ty ktoras wspolcierpiala Matko Bolesna przyczyn sie za nami

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Maryja królowa strze¿e nas przed w¶ciek³o¶ci± szatana. Walczy i zwyciê¿a. Jej piêknem jest czysto¶æ. Podobnie jak w Kanie Galilejskiej tak i w niebie staje przed Synem w pokornej pro¶bie za swoimi dzieæmi na Ziemi. Jest Po¶redniczk± ³ask. Jak by³a ni± na Ziemi, tak i jest w niebie.

Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad nami i Ty ktoras wspolcierpiala Matko Bolesna przyczyn sie za nami

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 01:33   

Modlmy sie o oswiecenie Ducha SWietego dla rzadzacych w Syrii, Polsce, Japonii n a calym swiecie. Aby rzadzili wedlug zasad prawa, sprawiedliwosci i milosierdzia. Modlmy sie o pokoj w naszych duszach oi abysmy nie wpadli w sieci szatana.
O laske Boza dla dzieci i cierpiacych.

W Twej dobroci wys³uchaj mnie, Panie

Dla Ciebie bowiem znoszê ur±ganie,
hañba twarz mi okrywa.
Dla braci moich sta³em siê obcym,
i cudzoziemcem dla synów mej matki.

Bo gorliwo¶æ o dom Twój mnie po¿era
i spad³y na mnie obelgi z³orzecz±cych Tobie.
Hañba z³ama³a me serce i si³ mi zabrak³o,
czeka³em na wspó³czucie, lecz nikt siê nie zjawi³, i na pocieszycieli, lecz ich nie znalaz³em.

Domieszali trucizny do mego pokarmu,
a gdy by³em spragniony, poili mnie octem.
Pie¶ni± chcê chwaliæ imiê Boga
i wielbiæ Go z dziêkczynieniem.

Patrzcie i cieszcie siê, ubodzy,
niech o¿yje serce szukaj±cych Boga.
Bo Pan wys³uchuje biednych
i swoimi wiê¼niami nie gardzi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 10:20   

„Pan Bóg Mnie wspomaga, dlatego jestem nieczu³y na obelgi, dlatego uczyni³em twarz moj± jak g³az i wiem, ¿e wstydu nie doznam. Blisko jest Ten, który Mnie uniewinni”

Te wzruszajace slowa Bozej bliskosci i Bozej opieki z wielkim prawdopodobienstwem moge zastosowac do siebie samego ( kazdy moze odniesc je do siebie ) bo Bog jest przeciez Milosierny!


Pie¶ni± chcê chwaliæ imiê Boga
i wielbiæ Go z dziêkczynieniem.
Patrzcie i cieszcie siê, ubodzy,
niech o¿yje serce szukaj±cych Boga.
Bo Pan wys³uchuje biednych
i swoimi wiê¼niami nie gardzi.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 11:38   

"...Pie¶ni± chcê chwaliæ imiê Boga
i wielbiæ Go z dziêkczynieniem. ..."
_________________
Z Bogiem!
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 27 Marzec 2013, 13:13   

Serca mamy nieskore do przekraczania w³asnych ¿alów i nieskore do odkrycia przez nasze ¿ale, nowych mo¿liwo¶ci dla nas.
Broñ mnie Panie Bo¿e przed takim stanem, bron nas wszystkich.
Elu i Zosiu, w przygotowywanych przez Was rozwa¿aniach, ka¿dego dnia znajdujê co¶ dla siebie, co¶ co sk³ania mnie do refleksji i modlitwy. Bóg zap³aæ.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group