Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
2o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 03:59   2o4o2013(wtorek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Matko Bo¿a £askawa ze Starego Miasta Warszawy, ktorej jeste¶ Patronk±, prosimy – przechwytuj strza³y z³ego skierowane w nasz±- DOMowników stronê – „A wyrwij nas z potê¿nych nieprzyjació³ mocy…”-Zosia
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 04:30   

K+M+B

2-4-2013 wtorek

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
unosisz mnie wysoko nad g³owê
szybujê w powietrzu lecê wirujê
bior±c udzia³ w podniebnej zabawie
rzucony wysoko w górê
nie spadam gwa³townie na ziemiê
nie rozbijam g³owy o kamieñ
podtrzymuje mnie bowiem
Twoje Ojcowskie Ramiê
zakochane w ludziach
na ¶mieræ i na zmartwychwstanie
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//Modlitwa, jest warunkiem zwyciêstwa. Jezus zwyciê¿y³, bo siê modli³. Wstaje od modlitwy, jako zwyciêzca. Uczniowie przegrali, bo ¶pi±. Wybrani - ¶pi±. ¦pi± ze smutku. Ich sen jest wyrazem oporu, ucieczki. Uciec, zapomnieæ, nie my¶leæ. Reakcja obronna, gdy cz³owiek staje przed bólem wydarzeñ. Ból wydarzeñ mo¿e powodowaæ zapomnienie o dobrej modlitwie, a tym samym pojawia siê wielkie pragnienie by ulec jakiejkolwiek pokusie.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//Ból który kto¶ nam zadaje, mo¿e rodziæ uczucia nienawi¶ci, chêæ zemsty, g³êboki ¿al, powodowaæ zamkniêcie siê w sobie. Jezus w tym wielkim bólu i ludzkiej nienawi¶ci zachowuje mi³o¶æ do cz³owieka. To jest nie do pojêcia. Okazuje siê mo¿liwe jedynie dla Boga i tych, którzy pragn± w Jego Imiê odp³acaæ mi³o¶ci± na nienawi¶æ, dobrem zwyciê¿aæ z³o.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//Przyznajê, ¿e wywy¿szenia, znaczenia w³asnej osoby czêsto szuka³em nie w tym, co prawdziwie wywy¿sza. Widzê w tej scenie wywy¿szenie s³abo¶ci któr± omija³em, jako rzeczywisto¶æ niegodn± cz³owieka. Dostrzegam niezwyk³± ingerencjê z³a na Twoje oblicze, na ca³± g³owê, któr± ¿o³dacy chcieli zupe³nie zmasakrowaæ. Jeste¶ Panie G³ow± moj±, przewodnikiem mym, moj± Opok± na której chcê budowaæ i tarcz± moj± za któr± siê chroniê. Niech bêdzie Ci ulg± to, ¿e patrzê teraz na Ciebie z tak± mi³o¶ci±, na jak± moje serce zdobyæ siê mo¿e. Wszystko s³usznie uczyni³e¶. Ty wiesz najlepiej co by³o, jest i co bêdzie dobre dla mnie. B±d¼ uwielbiony Panie, Jezus Chryste.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//Tak jak Barabasz zas³u¿yli¶my na ¶mieræ, lecz Jezus bierze na siebie nasz± ¶mieræ, aby¶my mogli ¿yæ. Przera¿a ludzka nie¶wiadomo¶æ na drodze krzy¿owej wobec tego wszystkiego, co siê dokonuje na ich oczach. Nie¶wiadomo¶æ jest w jakiej¶ mierze zwi±zana z tym, ¿e cz³owiek nie ¿yje teraz, nie wie kim jest, nie zna si³y swoich pragnieñ, nie ma ¶wiadomo¶ci do czego one zarówno jego, jak i innych mog± doprowadziæ. Brak refleksyjno¶ci ¿ycia, mo¿e prowadziæ do niepotrzebnego cierpienia.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//Pozwól, Panie, abym zgodzi³ siê z tym, ¿e jestem s³aby. W tej ludzkiej s³abo¶ci pojawia siê niekiedy pragnienie wspó³odczuwania i wspó³cierpienia z Tob±. Bojê siê krzy¿owania, bojê siê cierpienia, bojê siê osamotnienia. W takich chwilach nie rozumiem Twojej mi³o¶ci. Nie wiem, do czego jest Ci potrzebne moje cierpienie. Nie bêdê Ciê prosi³, Panie, by¶ mnie uwolni³ od cierpienia psychicznego, duchowego i fizycznego, lecz pomóg³ mi je nie¶æ. Odkrywam w sobie d±¿enie nazywania z³a z³em, a dobra dobrem. Udziel mi daru rozeznania w³asnych postaw, przez które dokonujê rozlewania cierpienia na innych. „Ojcze, w rêce Twoje, oddajê ¿ycie moje”.
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 05:49   

Najwiekszy grzech swiata, w ktorym skupiaja sie wszystkie inne grzechy to zbrodnicze odrzucenie Jezusa („tego Jezusa, którego wy¶cie ukrzy¿owali, uczyni³ Bóg i Panem, i Mesjaszem”). Grzeszny czlowiek odrzucil swojego Zbawiciela!
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 09:57   

Sam czlowiek jest przyczyna swoich wlasnych nieszczesc.
Chcialabym sie dzisiaj zwrocic szczegolnie do blogoslawioengo Jana Pawla II, aby otoczyl nas swoja opieka i wsparl duchowo. Aby Jego dzielo w nas zylo, w naszych rodzinach w Polakach, w ludziach. Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.

Pe³na jest ziemia ³askawo¶ci Pana

S³owo Pana jest prawe,
a ka¿de Jego dzie³o godne zaufania.
On mi³uje prawo i sprawiedliwo¶æ,
ziemia jest pe³na Jego ³aski.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy czekaj± na Jego ³askê,
aby ocali³ ich ¿ycie od ¶mierci
i ¿ywi³ ich w czasie grodu.

Dusza nasza oczekuje Pana,
On jest nasz± pomoc± i tarcz±.
Panie, niech nas ogarnie Twoja ³aska wed³ug nadziei, któr± pok³adamy w Tobie.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 16:36   

Bardzo mocno zaniepokoi³ mnie dzisiejszy pocz±tek naszego DOM-owego Ró¿añca:

"Matko Bo¿a £askawa ze Starego Miasta Warszawy, której jeste¶ Patronk±, prosimy – przechwytuj strza³y z³ego skierowane w nasz±- DOMowników stronê – „A wyrwij nas z potê¿nych nieprzyjació³ mocy…”-Zosia".

Mam wiele k³opotów osobistych, DOM bardzo mi pomaga, pozwala mimo wszystko jako¶ funkcjonowaæ. Bojê siê tych "strza³ z³a".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 16:59   

Czy zauwazylas, Wiesiu, ze na obrazie Matka Boza trzyma w rekah z³amane , czyli juz - unieszkodliwione strzaly?...Przed tym Obrazem b.czesto sie kiedys modlilam i zostalam wysluchana. Ukazuje on moc i ³askawosc Matki Bozej. Jest to jeden z trzech Cudownych, b.drogich memu sercu obrazow Najswietszej Matki.
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 2 KwiecieÅ„ 2013, 17:11   

Dziêkujê Zosiu za Twoj± szybk± odpowied¼. Uspokoi³a¶ mnie.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group