Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
4o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2013, 04:28   4o4o2013(czwartek)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

"Obiecujê, ¿e dusza, która czciæ bêdzie ten obraz, nie zginie.
Obiecujê tak¿e, ju¿ tu na ziemi zwyciêstwo nad nieprzyjació³mi,
a szczególnie w godzinê ¶mieci. Ja sam broniæ j± bêdê jako Swej chwa³y.

(DZ. n. 48)
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 4 KwiecieÅ„ 2013, 04:52, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2013, 04:51   

K+M+B

czwartek 4-4-2013

Czesc ¦wiat³a

------------------------------------------------
Tajemnice Swiatla:

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie.
2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie.
3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia.
4.Przemienienie na gorze Tabor.
5.Ustanowienie Eucharystii.
-----------------------------------------------


//

unosisz mnie wysoko nad g³owê
szybujê w powietrzu lecê wirujê
bior±c udzia³ w podniebnej zabawie
rzucony wysoko w górê
nie spadam gwa³townie na ziemiê
nie rozbijam g³owy o kamieñ
podtrzymuje mnie bowiem
Twoje Ojcowskie Ramiê
zakochane w ludziach
na ¶mieræ i na zmartwychwstanie
-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(za wiere, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

---------------- 1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. ----------------
Chrzest Jezusa przypomina i o tym, ¿e Ojciec i Duch ¦wiêty s± uczestnikami misji, któr± On rozpoczyna. Chrzest cz³owieka wskazuje na tê sam± prawdê. Bóg wyrusza w drogê z cz³owiekiem, choæ ten, bardzo czêsto nie ¿yje ¶wiadomo¶ci± tej niezwyk³ej blisko¶ci. Spe³nienie siê tego wszystkiego do czego zostali¶my pos³ani w Imiê Trójcy ¦wiêtej jest mo¿liwe wtedy, gdy w g³êbi naszego serca bêdzie pulsowa³a prawda, ¿e „Jestem UMI£OWANY”.
http://pierzchalski.ecclesia.org.pl

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 2.Objawienie Siebie na weselu w Kanie. ----------------
Po co Jezus kaza³ nosiæ wodê. Przecie¿ móg³ w sposób cudowny nape³niæ st±gwie winem. Cud przemiany wody w wino, symbolizuje wewnêtrzn± przemianê cz³owieka, wymaga dwóch rzeczy, ludzkiej pracy, ludzkiego zaanga¿owania i mocy Jezusa. Aby nasze ¿ycie posiada³o smak dobrego wina, konieczna jest najpierw nasza praca, wytrwa³a i cierpliwa. Ludzka praca sama w sobie jest wod±. Cz³owiek mo¿e jedynie nosiæ wodê. By ludzka praca sta³a siê winem, potrzebne jest nasze zaufanie Jezusowi. ¦w. Ignacy mówi³: „Ufaj Bogu tak, jakby ca³e powodzenie spraw zale¿a³o wy³±cznie od Niego; tak jednak dok³adaj wszelkich starañ, jakby¶ ty sam mia³ wszystko zdzia³aæ, a Bóg nic zgo³a". Cud przemiany wewnêtrznej wymaga wielkiego wysi³ku cz³owieka.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------3.G³oszenie Krolestwa Bo¿ego i wzywanie do nawrocenia. ----------------
To, co mówi Bóg, bardzo wolno rozwija siê w cz³owieku. Przychodzi czas na do¶wiadczenie bycia "prochem i niczym". Obumieranie jest bolesne, ale tak Jezus przewidzia³ duchowe odrodzenie, czy rodzenie siê na nowo. Wa¿ne jest, aby w ¿yciu cieszyæ siê tym, co ma³e, powoli zmierzaj±c w stronê rozwoju tego, co ju¿ jest. Potrzeba uwierzyæ, ¿e wzrost duchowy, moralny dokonuje siê w cz³owieku, a on sam nie wie jak i kiedy. Jest to na podobieñstwo nasienia wrzuconego do ziemi: "czy ¶pi czy czuwa, we dnie i w nocy".

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------4.Przemienienie na gorze Tabor. ----------------
Trzej uczniowie byli z Jezusem, a reszta pozosta³a na dole. Nie wszyscy tak samo, duchowo siê rozwijamy. Nie wszystkim jest dane g³êbsze rozumienie Bo¿ych tajemnic. Nie ma jednak lepszych i gorszych uczniów. Najwa¿niejsze wydaje siê to, by pozwoliæ Chrystusowi obudziæ siê wewnêtrznie, to znaczy przemieniæ. Nie tyle w ¿yciu duchowym trzeba co¶ istotnego robiæ samemu, ale przede wszystkim ws³uchiwaæ siê w g³os Pana wytrwale i cierpliwie.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 5.Ustanowienie Eucharystii.----------------
"Panie, Ty chcesz mi umyæ nogi?" Nie rozumia³. Nikt z ludzi nie rozumia³ i nie rozumie "tak wielkiej mi³o¶ci". S± mi³o¶ci ma³e i wielkie. Te ostatnie, przez niektórych traktowane bywaj± jako niedorzeczne, niepotrzebne, bêd±ce nieporozumieniem, bo i tak osoba, o któr± chodzi, tego nie zrozumie. Ludzie dorastaj± powoli do zrozumienia, je¶li na co¶ w swoim ¿yciu Jezusowi pozwalaj±. Pozwoliæ Mu umyæ ma³y palec u nogi, a potem drugi. Opór, by Jezus mnie nie dotkn±³ – mo¿e byæ wielki. Dobrze jest u¶wiadomiæ sobie ten opór obecny w moim sercu, w ciele, w my¶leniu. Jego mi³o¶æ jest wiêksza od mojego oporu, czy uporu.

Ojcze nasz ... Zdrowa¶ Maryjo ... Zdrowa¶ Maryjo ... ................. Chwa³a Ojcu i Synowi i Duchowi ¦wiêtemu ...Amen
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Dorota Halasa
Dorota H


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2013, 05:12   

Aby nasze ¿ycie posiada³o smak dobrego wina...
 
 
Alicja


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2013, 07:23   

Do³±czam do modlitwy Doroty, aby tak siê sta³o, aby¶my nie ustali w nape³nianiu wod± st±gwi naszego ¿ycia, aby¶my poprzez pracê i modlitwê zamieniali wodê naszej codzienno¶ci w dobre ¿yciodajne wino. Jezu ufam Tobie.
 
 
Ania N.

Miejscowosc: Damaszek
WysÅ‚any: 4 KwiecieÅ„ 2013, 14:51   

Dwa lata temu, na samym poczatku "syryjskiej zawieruchy", rozmawialam z O.Zygmuntem i mowilam mu o moim przerazeniu cala ta syluacja...On wtedy powiedzial do mnie : "powtarzaj sobie Jezu Ufam Tobie". I tak codziennie , nieustannie powtarzam Jezu Ufam Tobie!
 
 
Krysia


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 5 KwiecieÅ„ 2013, 08:11   

Pamiêtamy, ¿e w tym tygodniu modlimy siê wraz z Siostr± Faustyn± Nowenn± do Mi³osierdzia Bo¿ego, jakiej nauczy³ J± sam Pan Jezus i prosi³ o tê modlitwê tu¿ przed Niedziel± Mi³osierdzia.Dzisiaj jest ju¿ dzieñ ósmy - za dusze w czy¶æcu, które wyplacaj± siê sprawiedliwo¶ci Bo¿ej."" B±d¿cie mi³osierni, jak i Ojciec wasz jest mi³osierny." Blagamy Ciê, by¶ patrzy³ na nie jedynie przez rany Najmilszego Syna Swego...
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group