Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
7o4o2013(niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC
Autor Wiadomość
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 00:48   7o4o2013(niedziela)--oooNASZooo--o--ROZANIEC

Jestem mi³o¶ci± i mi³osierdziem samym; nie masz nêdzy, która by mog³a siê mierzyæ z mi³osierdziem moim, ani go wyczerpie nêdza, gdy¿ z chwil± udzielania siê, mi³osierdzie moje siê powiêksza. Dusza, która zaufa mojemu mi³osierdziu, jest najszczê¶liwsza bo ja sam mam o ni± staranie,(1273)
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 01:01   

K+M+B

Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Cialo i Krew, Dusze i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przeblaganie za grzechy nasze i calego swiata.
Dla Jego bolesnej meki miej milosierdzie dla nas i calego swiata.


7-4-2013 niedziela

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

nie pytam

na d³oñ swoj± patrzê
linie przeznaczenia czytam
wszystkie wró¿by rzucam
swoj± d³oñ Twojej powierzam
ufam
o nic ju¿ nie pytam

-O.Zygmunt Kwiatkowski

W tym Roku Wiary modlmy sie o wiare w Jezusa Chrystusa
i o opieke Opatrznosci Bozej dla nas i naszych bliskich,
i bysmy chcieli i umieli swiadczyc o Bogu wszedzie, gdzie nas Bog posle...


od wszelakich zlych przygod racz nas zawsze wybawiac Panno chwalebna i blogoslawiona

Maryjo, pros z nami Ducha Swietego o
mi³o¶æ, rado¶æ, pokój, cierpliwo¶æ, uprzejmo¶æ, dobroæ, wierno¶æ, ³agodno¶æ, opanowanie.


Modlmy sie za dusze naszych bliskich zmarlych.
Modlmy sie o pokoj w Syrii i na swiecie.
Modlmy sie za nas samych.

Aby publiczne wyznawanie wiary i modlitwa by³y dla wiernych ¼ród³em ¿ycia.
Aby Ko¶cio³y partykularne na terytoriach misyjnych by³y znakiem i narzêdziem nadziei i zmartwychwstania.

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------
W czasie rezurekcji ujrza³am Pana Jezusa [w] wielkim blasku, który zbli¿y³ siê do mnie i rzek³: „Pokój wam, dzieci moje”, i wzniós³ rêkê, i b³ogos³awi³. Rany r±k i nóg, i boku by³y niezatarte, ale ja¶niej±ce. (…) Rzek³ do mnie: „Wziê³a¶ wielki udzia³ w mêce mojej, dlatego dajê ci ten wielki udzia³ w chwale i rado¶ci mojej” (Dz. 205).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------
Towarzyszy³am Panu Jezusowi, gdy do nieba wstêpowa³. (…) Ujrza³am siê po¶ród wielkiej rzeszy uczniów i Aposto³ów, i Matki Bo¿ej; Jezus mówi³, aby szli na ca³y ¶wiat, „nauczaj±c w imiê moje” [Jego] (…). Widzia³am têsknotê Naj¶wiêtszej Panny. Dusza Jej ca³± moc± mi³o¶ci zatêskni³a za Jezusem, lecz tak by³a spokojna i zdana na Boga, ¿e w Jej Sercu nie by³o ani jednego drgnienia innego, tylko tak, jak Bóg chce (Dz. 1710).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------
Prze¿ywam chwile z Matk± Naj¶wiêtsz±. Z wielkim utêsknieniem czekam na przyj¶cie Pana. (…) Pragnê przygotowaæ wszystkie narody na przyjêcie S³owa Wcielonego. O Jezu, spraw, niech zdrój mi³osierdzia Twego wytry¶nie z wiêksz± obfito¶ci±, bo bardzo jest schorza³a ludzko¶æ (Dz. 793).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------
Pozna³am rado¶æ Naj¶wiêtszej Panny w Jej chwili wniebowziêcia (…). Pozosta³am sam na sam z Naj¶wiêtsz± Pann± – poucza³a mnie o ¿yciu wewnêtrznym (…): „Prawdziw± wielko¶ci± duszy jest kochaæ Boga i upokarzaæ siê w Jego obecno¶ci, ca³kowicie zapomnieæ o sobie i za nic siê mieæ, bo wielki jest Pan, lecz tylko w pokornych ma upodobanie” (Dz. 1244, 1711).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------
Czu³am blisko¶æ Matki Naj¶wiêtszej. (…) Ca³a by³a bia³a, przepasana szarf± niebiesk±, p³aszcz te¿ niebieski, korona na g³owie, z ca³ej postaci bi³ blask niepojêty. „Jestem Królow± nieba i ziemi, ale szczególnie Matk± wasz±”. (…) Od dzi¶ staram siê o jak najwiêksz± czysto¶æ duszy, aby promienie ³aski Bo¿ej odbija³y siê w ca³ej jasno¶ci (Dz. 805).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 07:19   

Modle sie o "odpuszczenie grzechow" dla powasnionych, poroznionych, skonfliktowanych, aby zapanowal prawdziwy Bozy POKOJ. Modle sie o "odpuszczenie grzechow" a nie tylko o psychologiczny akt "przebaczenia" ktory jest gestem dobrej woli, zadeklarowana intencja wyzdrowienia - nie jest natomiast samym wyzdrowieniem.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 09:17   

daj Panie Bo¿e Twój pokój zwa¶nionym
_________________
BML
 
 
wiesia
wkaczor

Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 7 KwiecieÅ„ 2013, 15:09   

Ró¿aniec bliski sercu Franciszka


Mistrz papieskich ceremonii liturgicznych poda³ do wiadomo¶ci wykaz uroczysto¶ci, którym w najbli¿szych tygodniach bêdzie przewodniczy³ Ojciec ¦wiêty. W¶ród nich znalaz³o siê nabo¿eñstwo ró¿añcowe w Bazylice Matki Bo¿ej Wiêkszej. Odbêdzie siê ono 4 maja o godz. 18:00. Wi±¿e siê to z pierwsz± sobot± miesi±ca maryjnego, ale wpisuje siê ponadto w osobiste przywi±zanie Papie¿a Franciszka do tej modlitwy. A swoj± rolê odegra³o tu te¿ ¶wiadectwo b³. Jana Paw³a II.

Papie¿ Franciszek odmawia codziennie ca³y ró¿aniec, wszystkie tajemnice. Przekona³ go to tego Jan Pawe³ II, jak kard. Bergoglio przyzna³ siê po ¶mierci Papie¿a-Polaka. W³oski miesiêcznik 30 Giorni poprosi³ go wówczas o ¶wiadectwo o zmar³ym. Skre¶li³ w samolocie tylko kilka zdañ. Powróci³ pamiêci± do 1985 r. By³ wtedy rektorem seminarium. Podczas wizyty w Rzymie wzi±³ udzia³ w modlitwie ró¿añcowej w Watykanie, której przewodniczy³ Jan Pawe³ II.

„On by³ z przodu, na kolanach. Widzia³em go od ty³u i stopniowo pogr±¿a³em siê w modlitwie – wspomina³ kard. Bergoglio. – Nie by³em sam. Modli³em siê po¶ród Ludu Bo¿ego pod przewodnictwem naszego Pasterza. Kiedy spojrza³em na Papie¿a, przysz³a chwila rozproszenia. Jego pobo¿no¶æ by³a ¶wiadectwem. Wyobrazi³em go sobie jako m³odego kap³ana, seminarzystê, poetê, robotnika, dziecko w Wadowicach w tej samej pozycji, co teraz, odmawiaj±cego zdrowa¶ki jedna po drugiej. Jego ¶wiadectwo pobo¿no¶ci zrobi³o na mnie wielkie wra¿enie. Zda³em sobie sprawê z prawdziwego znaczenia s³ów, jakie Matka Bo¿a z Guadalupe skierowa³a do ¶w. Juana Diego: «Nie lêkaj siê, czy¿ nie jestem twoj± Matk±?». Zrozumia³em obecno¶æ Maryi w ¿yciu Papie¿a. Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic ró¿añca” – wyzna³ przed siedmiu laty kard. Bergoglio.

kb/ rv, avvenire
Radio Watykañskie
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 8 KwiecieÅ„ 2013, 07:45   

"15 tajemnic" - Teraz jest ich 20. Niewykluczone, ¿e w przyszlo¶ci powstan± dalsze czê¶ci Ró¿añca ¦wiêtego. My¶lê, ¿e idealem byloby 7 czê¶ci - na ka¿dy dzieñ tygodnia inna czê¶æ - w sumie 35 tajemnic. W ten sposób Rózaniec obejmowalby lepiej tre¶æ Dobrej Nowiny. Je¶li kto¶ chcialby dalej codziennie ROZWA¯AÆ 15 tajemnic, móglby braæ np. czê¶æ wczorajsz±, dzisiejsz± i jutrzejsz±. Pewnie trudno byloby - wzoruj±c siê na istniej±cych - utworzyæ dalsze czê¶ci, nie przestawiaj±c tajemnic, ale moglyby powstaæ czê¶ci grupuj±ce wydarzenia albo sprawy pod jakim¶ wzglêdem l±cz±ce siê ze sob±, wziête z ¿ycia Jezusa i ew. Ko¶ciola z czasów apostolskich.
_________________
R-k DMM
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 8 KwiecieÅ„ 2013, 17:06   

Romku, masz u mnie Nobla! Przy najblizszej okazji uroczyscie ci go nadamy w Lublinie albo u twojego syna na Morawach, zeby bylo bardziej misyjnie. Doskonala idea : Rozaniec na wszystkie dni tygodnia! Nobel z dziedziny modlitwy !
 
 
ania
ania


Miejscowosc: Bonstetten
WysÅ‚any: 9 KwiecieÅ„ 2013, 23:02   

Romek jako fizyk jest na pewno predysponowany do wynalazków...
_________________
ania
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group